Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

HS Ulm Basvuru - Yardim

Baden-Wurttemberg eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
GuneyE

HS Ulm Basvuru - Yardim

Mesaj gönderen GuneyE » Pzt Mar 28, 2016 8:25 pm

Merhaba arkadaslar, ben su anda Istanbul Uni, Peyzaj Mimarligi bolumunde okuyorum. Gerek okulumu gerek bolumumu sevmemekle beraber Turkiye\'de de kendimi guvende hissetmedigim icin yurtdisinda okullara bakmaya basladim. Bazi arastirmalar sonucu Hochschule Ulm\'de Computer Science bolumunu buldum ve aklima yatti. Zaten kucuklugumden beri hep bilgisayar uzerine bir bolum okumak istiyordum ki zaten su an bile kendimce internetten CS50 dersleri aliyorum. Neyse, aklima bazi takilan sorular var:

Anadolu Lisesi mezunuyum,
Ben 2013 girisliyim, fakat gecen yil (2015) de tekrar sinava girdim ve yine ayni civarda bir puan yaptigim icin tercih yapmadim, basvuruda yollamam gereken sonuc belgesi gecen yil girdigim sinavin sonucu mu yoksa 2013deki giris belgem mi? Sanirim bu linkteki bilgiye gore baraji asmis olmak yetiyor. Emin olamadim.

Okulun kendi sitesindeki basvuru sayfasinda direkt olarak okula degil de once buraya basvuru yaparak belgelerimin onaylatilmasinin gerektigini gordum. Burda "studienkolleg" ifadesi dikkatimi cekti. Oncelikle sinava girmem gerekiyor mu gerekmiyor mu anlayamadim acikcasi. Sanirim oncelikle buraya basvuruyoruz, burdan gelen cevaba gore direkt olarak ya da sinavla basvuru yapmam gerekiyor, emin olamadigimdan bunu soruyorum.

Gereken dokumanlarda "List of subject grades (original and German or English translation)" seklinde ifade edilen sey tam olarak nedir? Bunu nereden nasil temin edebilirim?

Yardimci olabilecek arkadaslar biraz genel olarak bunlari ve diger seyleri aciklarlarsa, nasil bir yol izlemeliyim anlatirlarsa cok sevinirim. Bir cok siteye baktim aslinda ama internette sonucta cok fazla bilgi kirliligi var, genel olarak beni tatmin etmedi bunlar o yuzden sizlere tekrar sormak istiyorum. Bu konularda cok sey okuyunca insanin kafasi karisabiliyor. Mayisa kadar da basvuru tarihi oldugu icin acele ediyorum, o yuzden en net ve en hizli sekilde yardim alabilmek icin konuyu actim.

Yardimci olabilecek arkadaslara simdiden tesekkur ediyorum.

:) :) :) :) :) :)