Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Heidelberg Zulassungsbescheid

Baden-Wurttemberg eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
ERDAL

Mesaj gönderen ERDAL » Çrş Mar 02, 2016 4:52 pm

Arkadasalar merhaba, yaz donemi icin Heidelberg universitesine basvurmustum bugun kabulum geldi ama soyle bir sorun var kagitta dil kursu ile ilgili birsey yazmiyor sadece Nisanin ilk haftasi DHS sinavina girmem gerektigi ve Nisanin son haftasi okula kayit tarihleri yaziyor yanlislikla direk kabul belgesi mi verdiler acaba? Bilgisi olan paylasirsa sevinirim, simdiden tesekkurler.
Don´t let your fears stand in the way of your dreams!

scol91

Mesaj gönderen scol91 » Çrş Mar 02, 2016 5:22 pm

Merhaba,

Direk kabul almissin. sartli kabulun almancasi "bedingte Zulassung"

Ayni durum benimde Basima geldi. Bende Karlsruhe\'den direk kabul aldim.

Okula mail atip durumunu acikla belki yardimci olabilirler. Ben hem mail attim hem de aradim. Ama bana basvuru yaparken dil kursuna gitmek istedigime dair bolumu isaretlemedigimi soylediler. Dil kursu icinde cok gec oldugunu yazmislar. Bir sonraki donem icin basvurmam gerekiyormus. Ayirca aldigim kabulu eklememi ve durumu aciklayan bir yazi yazmami onerdi.

Tavsiyem hemen mail at veya direk universiteyi arayip durumunu anlatman.

Bol sans

ERDAL

Mesaj gönderen ERDAL » Çrş Mar 02, 2016 5:25 pm

Cevap icin tesekkurler. Bende supelendim ilk basta acaba dil kursu secenegini isaretlemedim diyemi ama az once kontrol ettim isaretlemisim yarin arayacagim okulu bakalim artik. sen vizeye basvurdunmu o belgeyle?
Don´t let your fears stand in the way of your dreams!

scol91

Mesaj gönderen scol91 » Çrş Mar 02, 2016 5:32 pm

Ben baska universiteden sartli kabul aldim. Vizeye diger universiteden aldigim belgelerle gidecem.