Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Okula gonderilmesi gereken evraklar hk.

Baden-Wurttemberg eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Herbst

Mesaj gönderen Herbst » Pzr Ara 20, 2015 12:38 am

Merhaba,
Turkiyede Sanat ogrencisiyim ve stuttgart universitesine bu bolume yakin bir bolume gecis yapmak istiyorum. Daha onceden almanca egitimim olmadigi icin universiteye herhangi bir dil belgesi gonderemeyecegim. Bunu orada yasayan bir kac tanidik vasitasi ile universite yi aratarak sordurdum ve soyle bir cevap vermisler. "Dil durumunu anlatan yaziyi da ozgecmisine ekleyerek bize gondersin degerlendirmeye aliriz". Kendi kendime ogrendigim oraya gittigimde temel ihtiyaclarim kadar anlasabilecegim kadar almancaya sahibim. Ben yine kabul edilmem bir ihtimal de olsa evraklari mi gondermek istiyorum. Yurtta yetistigim icin basbakanlik bursum var ve oraya gittigim zaman az cok da olsa destek olur bana. Ekstra olarak teyzemler de orda garantorum olabilirler bu sebepten vize problemi pek yasamam diye dusunuyorum.

Burada toplayip gondermem gereken evraklar icin bir arkadas yardimci olabilirse gercekten cok minnetttar olurum.

Selamet ile ..

Ethem

Mesaj gönderen Ethem » Sal Ara 22, 2015 9:22 pm

Sonuc olarak egitim almak icin gideceginizden,
http://deutschstudent.de/news.php?readmore=89

Bu linkte yazanlari okumanizi tavsiye ediyorum. Aklina takilan baska bir soru varsa mesaj atabilirsin dostum. Bir sanatciya destek vermeyi cok isterim :)
...