Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kit kabul alma zorlugu

Baden-Wurttemberg eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
DeadShot

Kit kabul alma zorlugu

Mesaj gönderen DeadShot » Cmt Tem 25, 2015 2:10 am

Abilerim oncelikle iyi forumlar.
Bu sene sinava girdim Mf4 307 puan yaptim, Trakya Universitesi Bilgisayar Muhendisligini kazandim ve simdi de kazandi belgesini goturup Makine ya da Otomotiv Muhendisligi icin basvuru yapacagim KIT\'e. Diploma puanim 65(Anadolu Lisesini bitirdim 1 sene once)
Sizce Kit\'den kabul almam zor mu Makine Muhendisligi icin? Eger zorsa Otomotiv Muhendisligi icin ayni sekilde zor mudur?
Diploma puanimin 65 olmasi zorluk cikartir mi?
Ve gittigim bir danismanlik sirketi(ITEBS) bana ilk once baska bir universiteden kolaylikla sartli kabul alabiliriz ve Testdaf sinavini basariyla tamamlamadan sonra KIT\'e basvurabiliriz demisti acaba boyle daha mi kolay kabul alabilirim?
Abilerim bu sorularin cevabina cidden cok ihtiyacim var.
Simdiden cevaplariniz icin cok cok tesekkur ederim. Saygilar...
Paran varsa Range Rover, paran yoksa Game Over PPPP

Elvenking

Kit kabul alma zorlugu

Mesaj gönderen Elvenking » Cmt Tem 25, 2015 1:51 pm

Kit\'e eposta attigimda yerlestirme puaninin en dusuk 340 olmasi gerektigini soylediler bana [img]http://i.hizliresim.com/5k4V9D.png[/img][img]http://i.hizliresim.com/aDjEdz.png[/img]

Deniz07

Kit kabul alma zorlugu

Mesaj gönderen Deniz07 » Cmt Tem 25, 2015 2:11 pm

benim puanim da 330 sizde rwth aachendan kabul alir miyim burada ozyegin makine kazandim

Elvenking

Kit kabul alma zorlugu

Mesaj gönderen Elvenking » Cmt Tem 25, 2015 2:21 pm

[quote]Deniz07 tarafindan yazilan metin:

benim puanim da 330 sizde rwth aachendan kabul alir miyim burada ozyegin makine kazandim[/quote]
Aachen\'in da KIT\'den asagi kalir yani yoktur diye dusunuyorum ama 330 kotu bir puan degil okula e-posta atmanda yarar var belki kabul sartlari farklidir.

DeadShot

Kit kabul alma zorlugu

Mesaj gönderen DeadShot » Cmt Tem 25, 2015 2:34 pm

Peki tum muhendisliklerde de 340 mi istiyor acaba?Otomotoiv Muh. de durum ayni mi?

Elvenking

Kit kabul alma zorlugu

Mesaj gönderen Elvenking » Cmt Tem 25, 2015 2:50 pm

[quote]DeadShot tarafindan yazilan metin:

Peki tum muhendisliklerde de 340 mi istiyor acaba?Otomotoiv Muh. de durum ayni mi?[/quote]
Informatik icin sormustum ama tum muhendislikler icin ayni sanirim

DeadShot

Kit kabul alma zorlugu

Mesaj gönderen DeadShot » Cmt Tem 25, 2015 3:23 pm

Peki tesekkurler.Verdiginiz bu bilgi biraz moralimi bozdu ama kim hakkini alabiliyor ki Turkiye\'deki sinavlardan? :help
Buyuk ihtimal bundan sonra Stuttgart Universitesini dusunecegim.Cunku orda Testdaf sinavini verirsen direk kabul icin basvurabiliyormusuz

Elvenking

Kit kabul alma zorlugu

Mesaj gönderen Elvenking » Cmt Tem 25, 2015 3:27 pm

[quote]DeadShot tarafindan yazilan metin:

Peki tesekkurler.Verdiginiz bu bilgi biraz moralimi bozdu ama kim hakkini alabiliyor ki Turkiye\'deki sinavlardan? :help
Buyuk ihtimal bundan sonra Stuttgart Universitesini dusunecegim.Cunku orda Testdaf sinavini verirsen direk kabul icin basvurabiliyormusuz[/quote]
Yinede ben basvurmanizi oneririm zarar gelmez sonucta denemedim demezsiniz.

Deniz07

Kit kabul alma zorlugu

Mesaj gönderen Deniz07 » Cmt Tem 25, 2015 4:37 pm

tesekkurler elvenking 10 puanla kacirirsam cok uzulucem aachen kit olmazsa berlini onerir misiniz makinede hangi universiteyi onerirsiniz ve alman vatandasi olmamin biraz faydasi olur mu 330 puanla

Elvenking

Kit kabul alma zorlugu

Mesaj gönderen Elvenking » Cmt Tem 25, 2015 5:13 pm

http://deutschstudent.de/news.php?readmore=17 Bu basliktan yardim alabilirsin