Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Karlsruhe Kimya Muhendisligi

Baden-Wurttemberg eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Serap

Mesaj gönderen Serap » Pzt Mar 02, 2015 1:05 am

bugun okula gittim aufnahmeprufung\'u icin. hazirlik okumayi dusunuyorum fakat ordaki ilgili kisi seneye bolume gecerken bolumde yer kalmamasi ihtimaline karsi beni uyardi fakat ayni zamanda %99 girersinde dedi. boyle bi durumla karsilasan var mi acaba. bir de bu bolumu okuyan veya okumus biri benimle iletisime gecerse sevinirim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Mar 02, 2015 3:07 pm

Nasil bir durum tam anlasilmiyor. Sanki konusmada biz de ordaymisin gibi sormusun:)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Bilu1

Re: Karlsruhe Kimya Muhendisligi

Mesaj gönderen Bilu1 » Sal Ağu 22, 2017 12:07 am

Serap yazdı: Pzt Mar 02, 2015 1:05 am bugun okula gittim aufnahmeprufung\'u icin. hazirlik okumayi dusunuyorum fakat ordaki ilgili kisi seneye bolume gecerken bolumde yer kalmamasi ihtimaline karsi beni uyardi fakat ayni zamanda %99 girersinde dedi. boyle bi durumla karsilasan var mi acaba. bir de bu bolumu okuyan veya okumus biri benimle iletisime gecerse sevinirim
Yazdığın tarihe bakarsak sanırım şuan okulda 2.yılın olması lazım. Ben de Aufnahmenprufung'a davet edildim. Davet mektubunda öyle bişiler yazıyordu. Yani %99 girersin vs değilde, TestDaF'ı geçince tekrar bakarız tarzı. Şimdi merak ettim senin döneminde bu sorun oldu mu? Veya bu sorunla karşılaşan bildiğin kaç kişi oldu?

muratbilgen

Re: Karlsruhe Kimya Muhendisligi

Mesaj gönderen muratbilgen » Sal Ağu 22, 2017 1:42 am

Bilu1 yazdı: Sal Ağu 22, 2017 12:07 am Yazdığın tarihe bakarsak sanırım şuan okulda 2.yılın olması lazım. Ben de Aufnahmenprufung'a davet edildim. Davet mektubunda öyle bişiler yazıyordu. Yani %99 girersin vs değilde, TestDaF'ı geçince tekrar bakarız tarzı. Şimdi merak ettim senin döneminde bu sorun oldu mu? Veya bu sorunla karşılaşan bildiğin kaç kişi oldu?
ben de aufnahmeprüfung gireceğim. Master için mi gidiyorsun Bachelor mu? Benim sartli kabulde dili ver başla yer kalmayabilir falan yazmıyor.