Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

REUTLINGEN YARDIM

Baden-Wurttemberg eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
adzeson

REUTLINGEN YARDIM

Mesaj gönderen adzeson » Pzt Mar 02, 2009 8:36 pm

Merhaba Arkadaslar, ben reutlingende management masteri yapacagim insallah almancayi hallettikten sonra. Gitmek istedigim universite Hochschule Reutlingen. Merak ettigim bisey var orda bulunmus yada fikri olan varmi. acaba is bulma durumu nasildir bu sehirde. Sehir kucukmu, kalacak yer bulma konusunda sikinti yasanirmi. Ben dil egitimi icin stuttgarta gidecegim ablam stuttgartin reutlingene 30km civari bi mesafede oldugunu ve trenle gidip gelebilecegimi belirtti ama ben yinede merak ediyorum belki orda kalabilirim diye yurtta flan uygun olursa. ama tabiki is bulabilmemde cok onemli.
reutlingen hakkinda bilgisi olanlar lutfen benimle paylasirlarmi??? tesekkurleerrrr

d-dayy

REUTLINGEN YARDIM

Mesaj gönderen d-dayy » Çrş Oca 13, 2010 12:09 am

slm adzeso ben stuttgartta yakin bi yerde oturuyorum ve 10 aydir dil kursu yapiorum.reutlingen hochschulede okuyan arkadaslarim war ben senin icin onlara sorabilirm.ulasimi cok zor deil ama pahali stuttgart-reutlingen.ama almanyada genel olarak ulasim pahali ztn.
o okulun cok iiyi oldugunu duymustum ama arkadaslrimdan senin icin bilgi almaya calisacam.ama kesin bi tarih veremem ins. yakinlarda cvb verebilirim.

ama eger stuttgartta dil kursuyla ilgili sorularin varsa hemen cvb verebilirim..;)

adzeson

REUTLINGEN YARDIM

Mesaj gönderen adzeson » Prş Oca 14, 2010 4:28 am

ilgin ve cevabin icin tesekkurler. Ben suan baska 3 master programina basvuru yaptim ve cevap bekliyorum. Mesaji yazdigim tarihlerde almanca master yapmayi planliyordum. Ancak fikrimi degistirdim simdi ingilzce master programlarina basvurdum. yinede tesekkurler. ben bu arada amerikadayim 10 subatta stuttgartta olacagim. Artik hangi programdan kabul alirsam orda mastera baslayacagim. belki gorusme firsatimiz olur sen hangi kursa gidiyosun? bende henke schulungene birkac ay devam etmistim.

d-dayy

REUTLINGEN YARDIM

Mesaj gönderen d-dayy » Cum Oca 15, 2010 1:36 am

pardon ben tarihine bakmadim direk ole cevab yazdimB)

su anda orda hala dil kursu yapiorum ama bitmek uzere bi hafta kaldi sonra testdaf yapacam.sen ne zmn yaptin orda kurs eger bu seneyse gormusuzdur birbirimizi kesin.
sen buraya gelirsen tabi gorusebiliriz.

boscher

Re: REUTLINGEN YARDIM

Mesaj gönderen boscher » Çrş Kas 23, 2016 11:16 pm

merhaba adzeso,
bende reutlingen de master yapmayı planlıyorum. sen ne yaptın ? eğer master bittiyse biraz bilgi verirmisin bölüm ile ilgili ?
selamlar..