Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

heidelbergde tIp

Baden-Wurttemberg eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
624

heidelbergde tIp

Mesaj gönderen 624 » Pzr Tem 11, 2010 5:47 pm

heidelberg duyduguma gre tIp alaninda en unlu universiteymis.bende orada okumak istiorm ama sartlari neler bilemiorm.aslnda universitenn sayfasina baktim ama site almanca ve hepsini anlayamadim. sartlari neler yari semesterde tIp aliyormu bilen arkadaslar warsa yardimci olurlarsa sewinirm.teskkurler..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

heidelbergde tIp

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Tem 11, 2010 8:14 pm

sayfanin yan tarafinda kocaman English butonu var ona basarsan butun bilgiler ing geliyor , sekildeki gibi ;

http://www.medizinische-fakultaet-hd.un ... ?id=2&L=en

webstern31

heidelbergde tIp

Mesaj gönderen webstern31 » Çrş Ağu 11, 2010 2:50 pm

merhabalar. genel olarak tum forumu inceledim.ama tipta uzmanlik konusunda pek bilgiye rastlamadim.hacettepe tip\'tan 1.5 ay once mezun oldum. giden bir kac arkadasimdan dil vizesiyle gittiklerini sonradan bunu calisma vizesine dondurduklerini ama bunun oradaki profosorun yardimiyla yaptiklarini ogrendim. bu konuda yardiminizi istemek durumundayim cunku ailem tus\'a girmiyorum ve boyle bir sey dusunuyorum diye tedirginler ve sonucta garanti bir sey olmasini bekliyorlar.sizle yuzyuze de gorusmek isterim.cunku kuskularimin ancak almanyaya kadar olan ki vize-bloklu hesap-yasam sartlari konusundaki kismina ait bilgiye sahip oldum.bu konuda yardimci olursaniz cok memnun olurum.simdiden tesekkurler.

webstern31

heidelbergde tIp

Mesaj gönderen webstern31 » Çrş Ağu 11, 2010 2:53 pm

ben de turkiyeye donmus heidelberg\'den kadin dogumdan mezun bi arkadasla gorustum.su an denkligini turkiyeden almis ve zorunlu hizmete gidecek.heidelbergi cok ovdu.benim de aklimi celdi. Ama onun da dedigi gibi klinik seflerin etkisi cok buyukmus ki onun calisma vizesi almasinda cok yardimci olmus.Ama herkes onun gibi sansli olmaya bilir.o yuzden baya tedirginim.

zifa

heidelbergde tIp

Mesaj gönderen zifa » Prş Eyl 02, 2010 1:07 am

almanyanin en eski universitesidir. girene giripte bitirene kocaman bir bravo demekten baska birsey diyemem. ayrica reytinglerde almanyanin 1.universitesi olarak gosterilmektedir. harward ile partnerliginin olmasida ayri bir elit lik katar

Gksu

heidelbergde tIp

Mesaj gönderen Gksu » Prş Eyl 09, 2010 5:26 pm

merhaba ben alman vatandasiyim ve bu sene yabanci uyruklu ogr. sinavi ile turkiyede tipa kaydoldum ancak almanyada ( ozellikle heidelbergde ogrenim gormek istiyorum ) neler yapmam gerekiyor? dil sinavina girmem gerekli mi? ne zamanlar basvuru yapisiyor ? genis bilgisi olan varsa lutfen anlatabilr mi?