Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Stuttgart Üniversitesi master

Baden-Wurttemberg eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
atakandlgc

Re: Stuttgart Üniversitesi master

Mesaj gönderen atakandlgc » Pzt Mar 11, 2019 12:13 pm

chosen yazdı: Pzt Mar 11, 2019 12:02 pm Hocam yaz okulu yapamam çünkü son dönem bütün dersler seçmeli yaz okulunda açılmıyor seçmeli dersler.Ben TU Clausthal gibi bir kaç okuldan şartlı kabul alıp Hamburg daki bir üniversitede yüksek lisans düşünüyorum galiba ortalama hamburg içinde düşük.Almancayı öğrendikten sonra şansım artar mı sizce.
anladım, belki 2-3 düşük dersinizi yaz okulunda tekrar alıp ortalamanızı yükseltebilirsiniz. Almanca konusunda bir şey diyemeyeceğim çünkü kabul komitesinin seçme kriterlerine bağlı, üniversiteler onları paylaşıyor genelde oradan inceleyebilirsiniz. Ortalamayı şüphesiz çok önemsiyorlar ama biraz da şans işi, sizinle beraber başvuracak kişilerin niteliği de önemli.

chosen

Mesaj gönderen chosen » Pzt Mar 11, 2019 12:19 pm

atakandlgc yazdı: Pzt Mar 11, 2019 12:13 pm anladım, belki 2-3 düşük dersinizi yaz okulunda tekrar alıp ortalamanızı yükseltebilirsiniz. Almanca konusunda bir şey diyemeyeceğim çünkü kabul komitesinin seçme kriterlerine bağlı, üniversiteler onları paylaşıyor genelde oradan inceleyebilirsiniz. Ortalamayı şüphesiz çok önemsiyorlar ama biraz da şans işi, sizinle beraber başvuracak kişilerin niteliği de önemli.
Anladım hocam çok sağolsın eylül gibi gidicem bakalım hayırlısı artık.

atakandlgc

Mesaj gönderen atakandlgc » Pzt Mar 11, 2019 12:28 pm

chosen yazdı: Pzt Mar 11, 2019 12:19 pm Anladım hocam çok sağolsın eylül gibi gidicem bakalım hayırlısı artık.
rica ederim, başarılar

Bedirhan Keskin

Mesaj gönderen Bedirhan Keskin » Sal Mar 12, 2019 8:46 am

Merhaba bu sene veyea önceki senelerde Stuttgart Üniversitesi Infotech'e başvuran ve dönüş alan var mı? Bilgilendirirseniz sevinirim.

avianco

Mesaj gönderen avianco » Çrş Ağu 28, 2019 2:28 pm

atakandlgc yazdı: Pzt Mar 11, 2019 11:34 am ben 2.71 ile kabul aldım. Açık konuşmak gerekirse düşük, Makine kontenjanları çok olmasına rağmen çok başvuru alınıyor. TU Clausthal diye bir okul var, ben sizin ortalamanıza yakın oradan kabul alan kişiler duydum. İsterseniz bir orayı araştırın.

Ek olarak imkanınız var ise yaz okulu yapmanızı tavsiye ederim. Çünkü mezun olduktan sonra ortalama konusunda yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Başvurunuzu da 2019 Aralık ayında 2020 Sommersemester için yapabilirsiniz.
Hocam merhaba,
Bu yaz ben de makine mühendisliğinden mezun oldum, Stuttgart'a başvuracağım makine ve kybernetik programları için, ortalamamız tıpatıp aynı hatta.
2020 Sommersemester için başvurmayı düşünüyorum, son başvuru deadline'ı 15 Ocak gibi görünüyor ama yabancı öğrenciler için özel bir tarih var mı onu yazarsanız çok sevinirim. Sitelerinde bulamadım zira.