Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Stuttgart Üniversitesi master

Baden-Wurttemberg eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Aysu vatansever

Stuttgart Üniversitesi master

Mesaj gönderen Aysu vatansever » Çrş Şub 13, 2019 2:31 pm

Merhaba arkadaşlar;

Elektrik elektronik mühendisliğinden 2.98 ortalama ile mezun oldum. Stuttgart üniversitesi’nin eğitim dili almanca olan master programlarına başvurmak istiyorum. İstenen NC puanlarını araştırdım fakat bulamadım Alman not sistemine göre ortalamam 2.53 sizce mühendislik programlarında şartlı kabul alma olasılığım var mı?
Sadece Stuttgart ve Münih’de kalacak yer imkanım olduğu için başvuru seçeneğim çok kısıtlı bu şehirlere yakın olan önerebileceğiniz üniversiteler var mı ?
Bilgi verebilirseniz çok sevinirim :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Stuttgart Üniversitesi master

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 13, 2019 5:46 pm

Harc olayindan ötürü zaten Stuttgart da yabanci ögrenci sayisi cok düstügü icin dogru basvuru yaptigin taktirde sansin oldukca yüksek.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Aysu vatansever

Mesaj gönderen Aysu vatansever » Pzr Mar 03, 2019 11:14 am

Physiker yazdı: Çrş Şub 13, 2019 5:46 pm Harc olayindan ötürü zaten Stuttgart da yabanci ögrenci sayisi cok düstügü icin dogru basvuru yaptigin taktirde sansin oldukca yüksek.
Cevabınız için çok teşekkür ederim . Ben yarın schwäbisch hall Goethe instut de almanca kursuna başlıyorum. Aklıma takılan bir şey oldu stuttgart üniversitesine dil yeterliliği hakkında mail attığımda 500 saat almanca kursu istediğini söyledi parantez içinde goethe instut de ki A2 yazmışlar. Türkiyede ki ve Almanya da ki goethe A1den A2ye kadar olan kurslar 500 saat etmiyor. Burda yanlış anladığım bir şey mi var acaba ?

selen

Mesaj gönderen selen » Pzr Mar 03, 2019 12:14 pm

Aysu vatansever yazdı: Pzr Mar 03, 2019 11:14 am Cevabınız için çok teşekkür ederim . Ben yarın schwäbisch hall Goethe instut de almanca kursuna başlıyorum. Aklıma takılan bir şey oldu stuttgart üniversitesine dil yeterliliği hakkında mail attığımda 500 saat almanca kursu istediğini söyledi parantez içinde goethe instut de ki A2 yazmışlar. Türkiyede ki ve Almanya da ki goethe A1den A2ye kadar olan kurslar 500 saat etmiyor. Burda yanlış anladığım bir şey mi var acaba ?
zaten testdafı vermen için c1 e kadar gelmen gerek, c1 e kadar olan kursların saatlerinin toplamı o 500 saat dediği.

Aysu vatansever

Mesaj gönderen Aysu vatansever » Pzr Mar 03, 2019 2:04 pm

selen yazdı: Pzr Mar 03, 2019 12:14 pm zaten testdafı vermen için c1 e kadar gelmen gerek, c1 e kadar olan kursların saatlerinin toplamı o 500 saat dediği.
Stuttgart A2 ile başvuru alıyo diye biliyodum . 500 saat kursun yanında parantez içinde goethe A2 sertifikası yazmışlardı.

selen

Mesaj gönderen selen » Pzr Mar 03, 2019 3:45 pm

Aysu vatansever yazdı: Pzr Mar 03, 2019 2:04 pm Stuttgart A2 ile başvuru alıyo diye biliyodum . 500 saat kursun yanında parantez içinde goethe A2 sertifikası yazmışlardı.
kendi kurslarına minimum a2 ile alıyorlar. ^^Eger A2 seviyesi ile basvuru yapip, üniversiteden ön kabul alirsaniz, ekim veya nisan ayi baslarinda üniversitenin kendi kursunda bir seviye tespit sinavina girmeniz gerekiyor. Tekrardan A2 ile egitime baslarsaniz, bir dönem boyunca hazirlik egitimi görüp, B2 seviyesini bitiriyorsunuz.^^ o 500 saat c1 e kadar olan süreyi söylüyor. Parantez içinde de onu yazması kursuna a2 ile aldığı için bnce. Ama mail atıp international office teyit ettirebilirsiniz. Hemen cevap veriyorlar.

Aysu vatansever

Mesaj gönderen Aysu vatansever » Pzr Mar 10, 2019 9:17 am

selen yazdı: Pzr Mar 03, 2019 3:45 pm kendi kurslarına minimum a2 ile alıyorlar. ^^Eger A2 seviyesi ile basvuru yapip, üniversiteden ön kabul alirsaniz, ekim veya nisan ayi baslarinda üniversitenin kendi kursunda bir seviye tespit sinavina girmeniz gerekiyor. Tekrardan A2 ile egitime baslarsaniz, bir dönem boyunca hazirlik egitimi görüp, B2 seviyesini bitiriyorsunuz.^^ o 500 saat c1 e kadar olan süreyi söylüyor. Parantez içinde de onu yazması kursuna a2 ile aldığı için bnce. Ama mail atıp international office teyit ettirebilirsiniz. Hemen cevap veriyorlar.

Cevabınız için çok teşekkür ederim mail attım fakat hep dil yeterliliği kurallarını yolluyorlar. Stuttgart teknik şartlı kabul için Goethe sertifikası istiyor anladığım kadarıyla . Peki bu goethe de kurs aldığımıza dair olan sertifika mı? Yani goethe de kurs almak zorunda mıyım ? Başka bir kursa gitsem sonra goethe A2 sertifika sınavına girsem olur mu almanyadayım ve burda goethe institut gerçekten pahalı.

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Pzr Mar 10, 2019 11:47 am

Aysu vatansever yazdı: Pzr Mar 10, 2019 9:17 am Cevabınız için çok teşekkür ederim mail attım fakat hep dil yeterliliği kurallarını yolluyorlar. Stuttgart teknik şartlı kabul için Goethe sertifikası istiyor anladığım kadarıyla . Peki bu goethe de kurs aldığımıza dair olan sertifika mı? Yani goethe de kurs almak zorunda mıyım ? Başka bir kursa gitsem sonra goethe A2 sertifika sınavına girsem olur mu almanyadayım ve burda goethe institut gerçekten pahalı.
seertifikanın kendisini istiyorlar ayrıca basvuran adayların sertifika notlarına göre sıralama yapıyorlar yani iyi bir sertifika notun olması lazım sadece elinde sertifika olmasıyla hemn vermiyorlar başıma geldiği için biliyorum alıntı değil

Aysu vatansever

Mesaj gönderen Aysu vatansever » Pzr Mar 10, 2019 12:16 pm

herr_sieben yazdı: Pzr Mar 10, 2019 11:47 am seertifikanın kendisini istiyorlar ayrıca basvuran adayların sertifika notlarına göre sıralama yapıyorlar yani iyi bir sertifika notun olması lazım sadece elinde sertifika olmasıyla hemn vermiyorlar başıma geldiği için biliyorum alıntı değil
Yani benim goethe de kurs gördüğümü mü göstermem gerekiyor?
Sizde mi Stuttgarta başvurmuştunuz ?

Masterkomm

Mesaj gönderen Masterkomm » Pzr Mar 10, 2019 2:48 pm

niçin pahalı bir şehrin paralı okuluna başvuruyorsunuz ki? almanya'da tek harç alan eyalet burası.

umarum ab vatandaşlığınız vardır.

selen

Mesaj gönderen selen » Pzr Mar 10, 2019 7:46 pm

göthenin sertifika sınavına girmen lazım, goethenin kursuna katılmakla bir ilgisi yok.

Aysu vatansever

Mesaj gönderen Aysu vatansever » Pzr Mar 10, 2019 8:59 pm

Masterkomm yazdı: Pzr Mar 10, 2019 2:48 pm niçin pahalı bir şehrin paralı okuluna başvuruyorsunuz ki? almanya'da tek harç alan eyalet burası.

umarum ab vatandaşlığınız vardır.
Babam stuttgartta çalışıyor üniversite de eve çok yakın kalıcak yer sorunum olmayacak eğer kabul alırsam . Başka bi eyalet kira yaşam giderleriyle bu harçtan çok daha maliyetli olur diye düşünüyorum.
Hayır ab vatandaşı değilim sırp vatandaşıyım harçtan muaf olamıyorum.

Aysu vatansever

Mesaj gönderen Aysu vatansever » Pzr Mar 10, 2019 9:02 pm

selen yazdı: Pzr Mar 10, 2019 7:46 pm göthenin sertifika sınavına girmen lazım, goethenin kursuna katılmakla bir ilgisi yok.
Çok teşekkür ederim cevabınız için

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Pzr Mar 10, 2019 10:14 pm

selen yazdı: Pzr Mar 10, 2019 7:46 pm göthenin sertifika sınavına girmen lazım, goethenin kursuna katılmakla bir ilgisi yok.
aynen öyle

atakandlgc

Mesaj gönderen atakandlgc » Pzr Mar 10, 2019 10:41 pm

O ortalama ile kabul alma şansınız yüksek daha da emin konuşmak isterim aslında da bölümünüz benden farklı o yüzden emin olamıyorum; çünkü ben Makine'den daha düşük bir ortalama ile kabul aldım. Dil seviyenizi sertifika ile kanıtlamanız önemli, zira katılımcı belgesini Almanya'da bazı okullar kabul ederken Stuttgart kabul etmiyor. Başvurusu sırasında ben de mehr als 500 Stunden'i seçtim, ama Goethe B1 sertifikası yükledim o da 450 saate denk geliyor bir sorun olmadı.

Aysu vatansever

Mesaj gönderen Aysu vatansever » Pzt Mar 11, 2019 6:57 am

atakandlgc yazdı: Pzr Mar 10, 2019 10:41 pm O ortalama ile kabul alma şansınız yüksek daha da emin konuşmak isterim aslında da bölümünüz benden farklı o yüzden emin olamıyorum; çünkü ben Makine'den daha düşük bir ortalama ile kabul aldım. Dil seviyenizi sertifika ile kanıtlamanız önemli, zira katılımcı belgesini Almanya'da bazı okullar kabul ederken Stuttgart kabul etmiyor. Başvurusu sırasında ben de mehr als 500 Stunden'i seçtim, ama Goethe B1 sertifikası yükledim o da 450 saate denk geliyor bir sorun olmadı.
Ortalama konusunda endişeleniyordum biraz içim rahatladı farklı bölüm olsa da . Ben katılımcı sertifikası sanmıştım o yüzden goetheye geldim A1 de bitmek üzere A2 için burda başka bi kursa gidebilirim o halde . Cevabınız için çook teşekkür ederim.

chosen

Mesaj gönderen chosen » Pzt Mar 11, 2019 10:50 am

atakandlgc yazdı: Pzr Mar 10, 2019 10:41 pm O ortalama ile kabul alma şansınız yüksek daha da emin konuşmak isterim aslında da bölümünüz benden farklı o yüzden emin olamıyorum; çünkü ben Makine'den daha düşük bir ortalama ile kabul aldım. Dil seviyenizi sertifika ile kanıtlamanız önemli, zira katılımcı belgesini Almanya'da bazı okullar kabul ederken Stuttgart kabul etmiyor. Başvurusu sırasında ben de mehr als 500 Stunden'i seçtim, ama Goethe B1 sertifikası yükledim o da 450 saate denk geliyor bir sorun olmadı.
Hocam makineden kaç ortalama ile kabul almıştınız.Bende bu haziran mezun olucam kocaeli makine müh den yaklaşık 2.45 ort ile bu ortalama düşük mü ben ön kabul veren üniversitelere başvurmak istiyorum.

atakandlgc

Mesaj gönderen atakandlgc » Pzt Mar 11, 2019 11:34 am

chosen yazdı: Pzt Mar 11, 2019 10:50 am Hocam makineden kaç ortalama ile kabul almıştınız.Bende bu haziran mezun olucam kocaeli makine müh den yaklaşık 2.45 ort ile bu ortalama düşük mü ben ön kabul veren üniversitelere başvurmak istiyorum.
ben 2.71 ile kabul aldım. Açık konuşmak gerekirse düşük, Makine kontenjanları çok olmasına rağmen çok başvuru alınıyor. TU Clausthal diye bir okul var, ben sizin ortalamanıza yakın oradan kabul alan kişiler duydum. İsterseniz bir orayı araştırın.

Ek olarak imkanınız var ise yaz okulu yapmanızı tavsiye ederim. Çünkü mezun olduktan sonra ortalama konusunda yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Başvurunuzu da 2019 Aralık ayında 2020 Sommersemester için yapabilirsiniz.

atakandlgc

Mesaj gönderen atakandlgc » Pzt Mar 11, 2019 11:36 am

Aysu vatansever yazdı: Pzt Mar 11, 2019 6:57 am Ortalama konusunda endişeleniyordum biraz içim rahatladı farklı bölüm olsa da . Ben katılımcı sertifikası sanmıştım o yüzden goetheye geldim A1 de bitmek üzere A2 için burda başka bi kursa gidebilirim o halde . Cevabınız için çook teşekkür ederim.
rica ederim

chosen

Mesaj gönderen chosen » Pzt Mar 11, 2019 12:02 pm

atakandlgc yazdı: Pzt Mar 11, 2019 11:34 am ben 2.71 ile kabul aldım. Açık konuşmak gerekirse düşük, Makine kontenjanları çok olmasına rağmen çok başvuru alınıyor. TU Clausthal diye bir okul var, ben sizin ortalamanıza yakın oradan kabul alan kişiler duydum. İsterseniz bir orayı araştırın.

Ek olarak imkanınız var ise yaz okulu yapmanızı tavsiye ederim. Çünkü mezun olduktan sonra ortalama konusunda yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Başvurunuzu da 2019 Aralık ayında 2020 Sommersemester için yapabilirsiniz.
Hocam yaz okulu yapamam çünkü son dönem bütün dersler seçmeli yaz okulunda açılmıyor seçmeli dersler.Ben TU Clausthal gibi bir kaç okuldan şartlı kabul alıp Hamburg daki bir üniversitede yüksek lisans düşünüyorum galiba ortalama hamburg içinde düşük.Almancayı öğrendikten sonra şansım artar mı sizce.