Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

KIT

Baden-Wurttemberg eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
mertergin

KIT

Mesaj gönderen mertergin » Pzt Eyl 03, 2018 5:42 pm

Merhaba Arkadaşlar,

KIT den kabul aldım.Bana attıkları Zulassungsbescheid da İmmatrikulation un en geç 15.10.2018 tarihine kadar yapılması gerektiği ama die Annahme des Studienplatzes in !5 i değil en geç 5 ine kadar yapılması gerektiği yazıyor ancak benim vizem yetişmeyecek ve almanyaya gitme tarihim 11.10.Dedikleri tarihten sonra bunu yapsam sorun olur mu ?Bir bilgisi olan bu konuda ya da daha önce aynı sorunu yaşamış biri yardımcı olabilirse çok sevinirim

kiss25

Re: KIT

Mesaj gönderen kiss25 » Pzt Eyl 03, 2018 6:27 pm

kendimden örnek vereyim, yaz semestrinda okulun son kayit tarihi mart sonuydu ama ben türkiyeye gelecektim okulla gidip konustum bana bir kagit verdiler bu kagitla dersler baslayana kadar kayit yaptirma hakkim vardi. Sen de okula durumu anlatan bir mail falan atarsan yardimci olurlar diye düsünüyorum
Arkadaslar ben erkegim =)

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Sal Eyl 04, 2018 1:25 am

mertergin yazdı: Pzt Eyl 03, 2018 5:42 pm Merhaba Arkadaşlar,

KIT den kabul aldım.Bana attıkları Zulassungsbescheid da İmmatrikulation un en geç 15.10.2018 tarihine kadar yapılması gerektiği ama die Annahme des Studienplatzes in !5 i değil en geç 5 ine kadar yapılması gerektiği yazıyor ancak benim vizem yetişmeyecek ve almanyaya gitme tarihim 11.10.Dedikleri tarihten sonra bunu yapsam sorun olur mu ?Bir bilgisi olan bu konuda ya da daha önce aynı sorunu yaşamış biri yardımcı olabilirse çok sevinirim
Şimdi yazından anladığım kadarı ile almanca kursu vs yapmadan direk bölüme başlayacaksın. Ilerde yazacağım bilgiler direk bölümden kabul almış olanlar için geçerlidir.

Annahme des Studienplatz 15 Agustos'a kadar yapılması gerekiyordu. Eğer bölümünde NC varsa 15 Ağustosa kadar senin Zulassung Bescheid'i aldigin sayfadan Annahme des Studienplatz soruna "Ja" demen gerekiyordu. Eğer bölümünde NC yoksa bu soruya 15 Ağustosa kadar cevap vermen önemli değil ya da bu soru ile karşılaşmadıysan muhtemelen sistem hatasıdır. Bu yüzden cevap vermemiş olman senin kayıt hakkını engellemez.

Ikıncı soruna gelecek olursak, senin kabul aldigin sayfada 3 tane pdf dosyası olması lazım. 1. Dosya Zulassug Bescheid, 2. Dosya Willkommen am KIT ve 3. Dosya Studien Gebühr. Şimdi burda Willkommen am KIT olan dosyayı okursan dosyanın 2. Sayfasinin sonunda bölümlere göre kayit tarihi yazıyor. Bölümleri iki farklı katagoriye ayırmışlar, 1. Katagoridekiler için 24-28 Eylül arası kayıt yapabilir yazıyor, ikinci katagoridekiler için ise 1-5 Ekim arası kayıt yapabilir yazıyor. Ama altında 3.sayfada küçük 2 satırlık bir cümle var ve orda diyorki eğer yukardaki tarihlerde kayıda gelemediyseniz 8 ekimden itibaren "Vorlesung" başlangıcına kadar kayıt ofisinin açık olduğu gün ve saatlerde gelip kayıt yapabilirsiniz diyor. KIT'in Vorlesung başlangıç tarihi 16 Ekim olarak görülüyor. Yani sen eğer 11 ekimde Almanya'da olacaksan 11 Ekim ya da 12 Ekim gibi kayıt yaparsın bir sorun çıkmaz.

mertergin

Mesaj gönderen mertergin » Sal Eyl 04, 2018 12:26 pm

çok sağol çok yardımcı oldun.Nasıl olduysa bu en alttaki 2 cümlelik kısım gözümden kaçmış.Bu arada bu die Annahme des Studien Platzes için bu yazıyorDie Annahme des Studienplatzes erfolgt im Bewerberportal beim Bewerberstatus unter: https://movein-unikarlsruhe.moveonnet.e ... portal.php
bis spätestens 15. August 2018. Zaten portalda kendileri status kısmını zugelassen yapmışlar.

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Sal Eyl 04, 2018 3:27 pm

mertergin yazdı: Sal Eyl 04, 2018 12:26 pm çok sağol çok yardımcı oldun.Nasıl olduysa bu en alttaki 2 cümlelik kısım gözümden kaçmış.Bu arada bu die Annahme des Studien Platzes için bu yazıyorDie Annahme des Studienplatzes erfolgt im Bewerberportal beim Bewerberstatus unter: https://movein-unikarlsruhe.moveonnet.e ... portal.php
bis spätestens 15. August 2018. Zaten portalda kendileri status kısmını zugelassen yapmışlar.
Annahme des Studienplatz aslında şey. Bu senin zugelassen yazan yer ile PDF dosyalarının bulunduğu yer arasında bir butonun olması lazım. Orda Annahme des Studienplatz yazması lazım ve 15 Agustosa kadar "ja" ya da "nein" işaretlemen lazım. İlk başta o "nein" olarak geliyor ve 15 Agustosa kadar orayı "ja" olarak değiştirmen lazım. 15 Agustostan sonra orayı değiştiremiyorsun ve "nein" olarak kalıyor. Ama sistem hatasından dolayı bazı başvuru sayfalarında o yazı gözükmemiş. Eğer sisteme girdiğinde öyle bir yazı görüp "nein" olarak işaretli değilse sistem hatası olduğunu okul kabul ediyor ve kayıtta sorun çıkarmayacaklarını söylüyor.

Uraz

Mesaj gönderen Uraz » Pzt Eyl 10, 2018 12:56 pm

mertergin yazdı: Pzt Eyl 03, 2018 5:42 pm Merhaba Arkadaşlar,

Merhaba, benim de kardeşim kabul aldı, konuştu vizeyi beklediği için, hatta direk okulda konuştu gidip, İris Jesski ile konuştu hatta kabul-ret yanıtlarını atan kadın bu, o kadın ekim sonuna kadar kayıt olabilirsin dedi. Ama kasım ortası ise bu kadınla iletişime geç tekrar sormak için, emin değilim kasımda olup olmadığı konusunda.