Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

stuttgartta dil kurslari...

Baden-Wurttemberg eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
d-dayy

Mesaj gönderen d-dayy » Çrş Oca 13, 2010 12:46 am

Instituts fur Auslandsbeziehungen

(burasi direk stuttgart merkezdedir.benim duyduklarima gore genel olarak burdan memnunlar.((diger yerlerden parasal olarak farklidir biras sole oluyo,kursa girmeden 2 aylik pesin odumek zorundasiniz ve taksitler surekli 2 aylik odeniyor.(en son 670e civarinda bi miktardi ama degismis olabilir))

henke schulungen gGmbH

(burasi merkese 1-2 dk uzakta s-bahnla.
egitim olarak cok iyi hocalar war ama biras sans isi orda o hocanin sinifina dusmek,genelde ifadan sonra tercih edilen bi dil kursu.b2 ye kadar olan butun kurslar surekli var ama c1 kursu istege gore acilmakta.genelde 4-5 kisilik c1 kursu yapabilirsiniz.okulun sahibi ve muduru frau henke,kendisi parasal konularda herkese yardim edebilir yani bi ay parayi geciktirseniz yada bole bi durum olsa sorun cikmaz.)

Dr.Bénédict
Fremdspracheninstitut

burasi cok taninmis bi yer deil,orta bi kurs.a1,a2 icin onerilebilir.

burdan diger bilgilere ulasabilirsiniz.

http://www.stgt.com/stgt/stuttgart/46500.htm

genel stuttgart icin;

http://www.stgt.com/

adzeson

Mesaj gönderen adzeson » Prş Oca 14, 2010 4:25 am

guzel paylasim tesekkurler.
Bende henke-schulungen e 3 ay devam etmistim. Cok kaliteli egitim verdigini soyleyebilirim ve arkadasin dedigi gibi frau henke cok yardimsever bir bayan. Kursta cok merkezi bir yerde yer aliyor. Bu kursla ilgili sorusu olan varsa cevaplayabilirim.
bende vizeyi burasi vasitasiyla almistim.

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Prş Oca 14, 2010 4:46 pm

paylastigin bilgiler icin tesekkurler ama forum kurallari geregi sadece universite dil kurslarinin linkleri paylasilabilir sitede, ozel dil kurslarinin paylasilamaz. Sadece isimlerini paylasabilrsiniz. Ben linklerinizi isimlere cevirdim. Ayrica reklam degil, yardim niyetli yaptiginiz acik oldugu icin herhangi bir uyari da soz konusu degil..

Paylasim icin tesekkurler...

mint

Mesaj gönderen mint » Cmt Mar 13, 2010 3:26 pm

merhaba, ben 2 ayligina stuttagrt ve cevresi olmak uzere iyi bir egitim veren dil kursu ariyorum. yogun programlarla ilgileniyorum. yesil pasaportum old. icin vize problemim yok. yardimci olabilirseniz sevinirim. tavsiyelerinizi bekliyorum....

cem1905

Mesaj gönderen cem1905 » Çrş Nis 14, 2010 2:18 pm

bir kac sorum var cevap verirseniz sevinirim. turkiyede fen edebiyat fizik bolumunu bitiip ravensburg a aile birlesimi ile geldim. Su anda bir integration kursuna gidiyorum 7. ayda kurs sona eriyor 1.sorum ravensburg civarinda buldugum ozel dil kursunda aylik 400 € gibi astronomik bir rakam istediler bu ucret icin herhangi bir yardim bulabilirmiyim (esim almanya vatandasi ) 2.sorum ise ben burada fizik bolumu degilde herhangi bir muhendislik bolumu okumak istersem bana bir sart kosarlarmi kabul alma sansim sizce ne kadardir

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Prş Nis 15, 2010 12:42 am

muhendislik alaninda master istiyorsun sanirim.bazi master programlari fizikten aliyor.bunu arastirman gerekiyor.universite arastirmak icin de http://www.hochschulkompass.de/studium.html die resmi bi site var.burdan okudugun bolumu okumak istedigin eyaleti vs seciyorsun ve senin onune universiteleri sunuyor.

selo

Mesaj gönderen selo » Sal May 25, 2010 2:04 am

arkadaslar aylik 200 euro dil kursu bulabilirmiyim.stutgart yada Heilbronn civarinda.200 euro yeterlimi almanyada dil kursu icin..?

osoguz

Mesaj gönderen osoguz » Prş Şub 06, 2014 6:38 pm

Arkadaslar merhaba,

Deutschkolleg hakkinda bilgisi tecrubesi olan var mi?

tesekkur ederim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Şub 07, 2014 12:57 pm

var evet
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

osoguz

Mesaj gönderen osoguz » Çrş Şub 12, 2014 8:43 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

var evet[/quote]

abi cevabin cok net olmus:)

Peki biraz deneyimini paylasabilir misin?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 13, 2014 6:58 pm

ben kendim gitmedim ama bir cok ogrenci arkadaslarimizi oraya kayit ettirdik. Gidenlerin hepsi de cok memnundu. Ayrica bana gore Almanya nin en iyi kurslarindan bir tanesi. Stuttgart universitesinin kendi kursundan daha iyi hatta. Sayet Stuttgart a gideceksen gozu kapali o kursa kayit yaptirmani tavsiye ederim.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

osoguz

Mesaj gönderen osoguz » Prş Şub 13, 2014 7:03 pm

Cok tesekkurler, muhtemelen ben de oraya gidecegim. Gittikten sonra deneyimlerimi paylasirim.

EA

Mesaj gönderen EA » Pzr Şub 16, 2014 1:47 am

ben deutschkollegdeyim suan memnunum kotu diyemem ama stuttgart universitesinin dil kursundan daha iyi degil konusuna katilmiyorum okuldan kabulun varsa ona gitmeni tavsiye ederim. nedense deutschkollegden uni kursuna gecenler genelde cok zorlaniyorlar veya bir alt kurdan basliyorlar ve universitenin dil kursunun agir ve cok yogun odevlerle vs. gectigini soyluyorlar. Sormak istedigin birsey varsa sorabilirsin deutschkolleg hakkinda.

ttopcu

Mesaj gönderen ttopcu » Çrş Mar 18, 2015 10:20 am

ben istanbulda a2 yi bitirdim ama sertifika almadim. stuttgartta a2den baslayarak testdafi verecek sekilde(surede) kurs almak istiyorum.

bu sure zarfinda da universite arastirmalari ve basvurularini yapmayi dusunuyorum.

sizce en uygun sekil, plan nasil olur?

baska bir sehir de oneri yapabilirsiniz ama ben daha cok bati-guney taraflarini dusundum.

Himbeer

Mesaj gönderen Himbeer » Çrş Eyl 16, 2015 5:41 pm

Merhabalar,Deutschkolleg\'e giden arkaslar acaba hangi vize ile gittiler ogrenci mi yoksa dil kursu vizesi ile mi? (Universiteye basvurmadan) Cevaplayabilirseniz sevinirim :)

Umut Enes

Mesaj gönderen Umut Enes » Cmt Eki 03, 2015 3:36 pm

aylik ucretler Ulm de ne kadar dil kurslari bilen var mi acaba yada tahmini rakamlar :)