Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Durum Guncellemesi Agustos 2016

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Serhan_

Mesaj gönderen Serhan_ » Cum Ağu 05, 2016 8:58 pm

5 sene once universiteye iki yillik bi planla gelmistim konyaya. Garantor meselesi yuzunden almanya planini iptal etmis ve sonrasinda yeniden oss yoluna girmistim.
Zaman gecti iki yil bitti sonra dikey gecis derken yaz okulunda okulun en sikintili hocasinin 3 dersiyle bogusacaktim derken adam aciga alindi. Neyse orasi ayri konu.

Lisans tezi bitti, tez hocasi aciga alindi. Hocanin imza yetkileri ne oldu bilmiyorum. Tek duam tezin onayina bi sey olmasin. Moralim bu duruma cok bozuk.

Kismetse eylulde okul bitiyor ve gelecek hakkinda uzaktan tedirgin baktigim gunlere cok yakinim. Bi arkadasim twitterda "mezun olacak arkadaslara sesleniyorum, gelmeyin tunelin ucu bombok bi yere cikiyor" diye yazisini gorunce urkmustum.
Donem donem ingilizce kurslarina basladim ama bi sekilde hep yarida kaldi. Simdi onu tamamlamaya calisiyorum bakalim ne olacak.

Belkide askerlik olabilir ama bu kargasada korkmuyor degilim. Her turk asker dogar kavgasina girismeyelim lutfen. Bugun zorunlu askerlik kalksa gonullu gidecek olan sayisi simdinin yuzde 5 i olur en fazla.

Mezun olunca ilk plan Ekim ayindaki kpss elbette. devlet kadrolarinda epey bi temizlik olunca calismalara oldukca hiz verdim ve epey yol katettim.

Bakalim, bekliyorum... Ne bekledigimi de bilmiyorum. Bosluga mi dustum? bence hayir. Gelecek kaygisi muhtemelen bu ilk belirtileri olabilir.

Ee ben cok konustum. Siz neler yapiyonuz? Planlar neler? Neler oluyor anlatin hele...

Caylar DS\'den... :)
Expatrio Referans Linki
https://expatrio.com?p=deutschstudent

TransferGO Referans Linki
https://transfergo.sjv.io/zad7RM

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Cmt Ağu 06, 2016 4:14 pm

Durumun diger Turk gencleri ile ayni. Ayni kaygilari yasadigini ve yalniz olmadigini bilmen yeterlidir bence☺ her seyin hakkinda ve hakkimizda hayirlisi..

2015 Nisan ayinda geldim Almanya\'ya ama girdigim tek dsh sinavini gecemedim son 6 ayim kaldi bakalim neler olacak. Uzaktan gorundugu gibi degil yaparim ederim demeyle olmuyormus bu Almanya\'da egitim muhabbeti onu cok iyi anladim. Suan cakisiyorum iyi de kazaniyorum ama aklim fikrim Dsh sinavini verip okula baslayabilmekte..

Neler olacak ilerleyen zamanlarda gorecegiz ☺
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

Serhan_

Mesaj gönderen Serhan_ » Cmt Ağu 06, 2016 9:53 pm

yalniz degilim elbette. Milyonlar boyle hatta ulkede.
Memlekette bi gun digerini tutmuyor.
DSH almanyada gireceginiz en kolay sinav derler hep.
Tabiki de zor, turkiyedeki gibi yat vizede finalde gec mantigi almanyada islemez.

Insallah diledigin gibi olur.
Kismet hepsi :)
Expatrio Referans Linki

SatanistKedi

Mesaj gönderen SatanistKedi » Sal Ağu 23, 2016 1:35 am

Merhaba yazdigin yazida gercekten dusuncelerime tercuman olmussun. 2 yil once Zirve Universitesinde adalet bolumune basladim. Ortalamam ilk yil cok yuksekti derken okul kapanacak soylentileri dolasmaya basladi( Bu yilda kapatildi ) bundan dolayi 2. yilimda notlarim haliyle biraz dustu. Halen hak ettigim diplomayi alamadim ve DGS sonucum ne olursa olsun diplomami alir almaz Almanya\'da bir universiteye basvuracam. Bu karar birazda ulkedeki farkli dusunceli insanlarin bilfiil devlet eliyle yasadiklari zorluklar yuzunden aklimdan hic cikmadi 2 yil boyunca( siyasi tartisma yaratmak istemiyorum,lutfen!). Neyse daha kendimi tanitmadim forumda ins. kapsamli bir sekilde yazarim. Hedef diploma! :help
Hayatim ironilerle insaa edilmis gibi.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Ağu 23, 2016 3:04 am

Satanistkedi
Sakin ustune alinma lutfen :)

siyasi tartisma cikarmak istemiyorum ben de ama universite veya dershane tercihlerinizi yaparken, bilfiil alelen yillaridir kime ait oldugu ve neye hizmet ettigi bilinen bir pisligin universitesine kayit yaptirirken, bunun o isime burslu ya da burssuz finansal destek saglandigini ve, bir gun bu beyin yikayan kurumlarin sonlarinin hicte parlak olmayacagini dusunmek lazimdi diye dusunuyorum.

Umarim magduriyetin giderilir.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Serhan_

Mesaj gönderen Serhan_ » Sal Ağu 23, 2016 3:23 pm

Dikey gecis sinavindan once dersaneye gitsem mi gitmesem mi diye hep dusundum. Sonra siyasi gorusten uzak dersane yok diyerek dersaneye gitmedim. Sonuc sukur kazandim.

Dersaneleri oldum olasi hic sevemedim.
Expatrio Referans Linki

SatanistKedi

Mesaj gönderen SatanistKedi » Sal Ağu 23, 2016 4:02 pm

Staatsmann benim ki birazda gencligin verdigi \'\'salaklik\'\' yuzunden oldu desem yanlis olmaz :). Ben tercih yaparken de hep fikrim soyleydi; Bana ne savunduklarindan vs. ben egitimime bakar okulu bitirir giderim ki oylede oldu. Bu vesileyle abim kadar sevdigim bir hocamla tanistim( kendisi okuldan atilmisti gecen sene :D ).
Edit: Cogu hoca beni hic sevmezdi. En buyuk zorlugu hazirlikta yasadim. Derslere en cok katilan ben olmama ragmen dusuk bir puan almistim. Istenmeyen kisiydim resmen
:bye
Hayatim ironilerle insaa edilmis gibi.