Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yuksek Lisans yardim

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
muhi007

Yuksek Lisans yardim

Mesaj gönderen muhi007 » Pzt Ağu 03, 2009 10:30 pm

arkadaslar bu sene kibristan tarih bolumunu bitirerek lisansimi aldim bilyorsunuz Turkiyede yuksek lisansa girmek zor bir is ve cok zorlu Almanyada akrabalarim var Berlindeki Humboldt uniersitesinde tarih yuksek lisansi mevcutmus fakat suan tabiki Almancamda yok oraya yerlesmek icin ilk ne yapabilirim bu vize falan isleri hemen alinabiliyormu yok onayi veriliyormu vb. Yardimci olursaniz sevinirim

der Nordostwind

Yuksek Lisans yardim

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzt Ağu 03, 2009 10:43 pm

selam kardes mastere basvuru icin gitmek istedigin universitenin basvuru sartlarina bakarak ona gore hazirlanmak ve akabinde gerekli olan evraklarla vizeye basvurman gerek...
gitmek istedigin universitenin denkligini yokun sayfasindan sorgulayabilirsin...
vize icim kimse garanti veremez.sen gerekli kosullari yerine getirirsin, vize gorusmeni yaparsin ve ortalama 4-6 hafta gibi bir sure beklersin... daha kisa suredede alan var...

almanyada egitim basligi altinda gerekli olan (dil kursu, vize...) gorebilirsin...
forumu iyi sekilde incelemeni tavsiye ederim...bu genel sorularin disinda ozel sorularin olursa tecrubeli arkadaslar cevap vereceklerdir. kolay gelsin sana