Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

dusseldorf da ogrencilik

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
ogrencibabasi

dusseldorf da ogrencilik

Mesaj gönderen ogrencibabasi » Cmt Mar 28, 2015 11:05 am

Selamlar herkeze
Benim Oglum ITU de imalat muhendisligi okuyor (2 nci sinif) erasmus icin Dusseldorf da uygulamali okula 2 donem gitmek istiyor .
Ancak benim kafamdaki su sorulara cevap bulmam gerekli
Okullar denkmi ?
faydali olurmu?
dusseldorf ogrenci icin ne tur riskler tasiyor?
maliyet ne olur ?
Simdiden tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

dusseldorf da ogrencilik

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Mar 28, 2015 1:27 pm

Okullar denk evet, faydali olup olmayacagi ogrenciye bagli. Genelde erasmus icin gelenler egitim icin gelmezler Almanya ya. Ogrenci icin Dusseldorf un hic bir riski yok. Maliyet icin burs aliyor zaten erasmus yapacaksa.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

dusseldorf da ogrencilik

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Mar 28, 2015 1:53 pm

Okulda derslerde basarili olsun ya da olmasin , yurtdisinda edinecegi deneyim , uluslararasi bir ortamda yapacagi izlenimler, is , okul ve sosyal hayata dair gozlemler , oglunuza muhakkak fayda saglar.

Erasmus\'a gercekten okumak icinde geliniyor.Ki erasmusun tek amaci yurt disinda bir donem okuyup , sadece ders calismasi degil.

Erasmus ogrencileri icin odenekler var , ama miktar universiteden universiteye gorede degisiyor.
Bunu once universitenin erasmus danismaniyla konusmanizda fayda var.
Kimi okullar pesin veriyor hepsini , kimisi hic vermiyor.

Ortalama aylik okul ve yasam masrafi ortalama 550-600 Euro.
Tasarruflu olursa , kirasi vs dusuk olursa maksimum 450-500 Euro ile saglikli bir sekilde gecinilebilir.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ogrencibabasi

dusseldorf da ogrencilik

Mesaj gönderen ogrencibabasi » Cmt Mar 28, 2015 1:56 pm

tesekkur ederim cevabiniz icin ,sizce aylik asgari gecim standardi ne kadardir.

ogrencibabasi

dusseldorf da ogrencilik

Mesaj gönderen ogrencibabasi » Cmt Mar 28, 2015 2:01 pm

ITU de boyle bir odenek yok bildigim kadari ile ancak erasmusa giden ogrencilerin buyuk cogunlugu okulu uzattigi soyleniyor. ogrencilerin vizyon kazanmasi icin erasmusun etkili olacagi kesin ancak okul bittikten sonra bu deneyimi kazanmasi sizce daha uygun olmaz mi

atalayx6

dusseldorf da ogrencilik

Mesaj gönderen atalayx6 » Cmt Mar 28, 2015 2:04 pm

Kurtlar kuslar alemi Istanbul da okuyan biri icin orasi ne gibi bir risk teskil edebilir ki. Istanbul\'dan daha buyuk risk mi var :)
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

esraeren

dusseldorf da ogrencilik

Mesaj gönderen esraeren » Cmt Mar 28, 2015 3:16 pm

[quote]ogrencibabasi tarafindan yazilan metin:

ITU de boyle bir odenek yok bildigim kadari ile ancak erasmusa giden ogrencilerin buyuk cogunlugu okulu uzattigi soyleniyor. ogrencilerin vizyon kazanmasi icin erasmusun etkili olacagi kesin ancak okul bittikten sonra bu deneyimi kazanmasi sizce daha uygun olmaz mi[/quote]

ITU\'nun Erasmus ogrencilerine verdigi aylik hibe miktari:

http://www.eucentre.itu.edu.tr/Icerik.aspx?sid=1616

Eger ogrenci Erasmus yapmaya sinavla hak kazanamadiysa, asil listede degilse; burssuz olarak gitme sansi vardi benim universitemde.. Sanirim siz bundan bahsediyorsunuz. Burssuz, butceniz icin zorlayici olur.

2. sorunuz icin ise; tamamen ogrencinin firsati nasil degerlendirdigine ve gelecek hedeflerine bagli.
Tr.de is arama surecinde erasmus yapip yapmadigina degil, is/staj deneyimi, bildigi bilgisayar programlari vs.ye bakiliyor (Mimarlikta boyle, muhendisligi tahmin edemiyorum :))
Ama su an yurt disina yuksek lisans icin gelmis butun arkadaslarim, oncesinde erasmus yapanlar... Digerleri bilmedigi bir ulkeye, sistemini bilmedigi universiteye yuksek lisans icin gitmeyi dogal olarak goze alamiyor.

Not: okulu uzatma kismini atlamisim... Acikcasi benim ailem "bi program varmis onla gitti iste" diyecek kadar dahildi olaya, buna ragmen erasmusu kazandigimda ilk soyledikleri sey "Insanin eline hayatta bir kere gececek bir firsat, degerlendir." oldu. Burada baslik acacak kadar ilgili bir babasiniz, dolayisiyla oglunuzun potansiyelini, erasmus deneyimini ne kadar degerlendirebilecegini, kariyerinde saglam bir basamak olusturup olusturamayacagini, uluslararasi bir etiketin okul uzatma veya gecici butce sikintilarina degip degmeyecegini bizden iyi bilirsiniz :)

icses not: aslinda en iyisini kendisi bilir :)