Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

tanisalim...

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
pseudonym

tanisalim...

Mesaj gönderen pseudonym » Pzr Şub 21, 2010 2:16 pm

merhaba arkadaslar umarim dogru yere yaziyorumdur cunki forum saatiyle kayit olali daha 5 dk oldu sanirim Alper Ayer arkadasimin yardimiyla bu siteyi kesfettim =)

ben kisaca kendimi tanitayim..
Adim Hakan
Dokuz Eylul Universitesi Fen Edebiyat Fakultesi Fizik bolumu 3. sinif ogrencisiyim ve bende burda olan herkes gibi almanyada okumaya devam etmek istiyorum ve bir cok sorum var alper kardesim benim sorularima dayanamadigindan sen en iyisi git su forumdan herseyi ogren dedi =)
benimde size bircok sorum olucak tabiki ilk olarak Turkiyeden gorundugu kadar kolay bisey olmadigini anladim bi kac baslik okuduktan sonra ama Turkiyede fizik okumak gibi birseyi basarabiliyorsam orda okumayida becerebilirim sanirsam=)
Ayrica forumda benim gibi fizik bolumunu okuyupta gidenler varsa bana yardimci olmak icin pm atabilirler simdiden cok tesekkurler hersey icin =)

utopist

tanisalim...

Mesaj gönderen utopist » Pzr Şub 21, 2010 2:51 pm

Je m\'appelle Sezen Asilturk.Marmara Universitesi iktisat son sinif-son donem insallah :D Benim de amacim burdaki herkes gibi kapagi Almanyada iyi bi universiteye atmak :D:D sonra da iste edindigim ustun bilgilerle:D Turkiyeye donup hayatimi ulkeme hizmete adamak ve yararli yasamis bir Turk vatandasi olarak olmek :D Kendim icin hicbisey istemiyorum gordugunuz gibi.Herkese basarilar.Ben pek bisey bilmiyorum ama sorunuz olursa ozel mesajla ulasabilirsiniz.Sitede Om yasakmis ama benim icin sorun yok cevaplarim.Atarsa da atsin Gurkan siteden napiym..:P:D

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

tanisalim...

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Şub 21, 2010 11:19 pm

Yeni uye olan arkadaslar hosgeldiniz _))

onra

tanisalim...

Mesaj gönderen onra » Cmt Mar 20, 2010 7:40 pm

slm arkadaslar ben onur kktc de ogrenciyim munih te master dusunuyorum,vizeyede buradan basvuracagim inslhh kabul alirim buradan basvuru biraz farkli kktc den basvurcak arkadaslarla deneyimlerimi paylasa bilirim.

serseri jojuk

tanisalim...

Mesaj gönderen serseri jojuk » Cmt Mar 20, 2010 9:46 pm

hocam galiba kktc den vizeye basvuracak olan bu deneyimi ilk yasayacak arkadas sensin burda basvurdugunda basvurunla ilgili basindan gecenleri siteye yazarsan seviniriz

ezugi

tanisalim...

Mesaj gönderen ezugi » Cum Nis 16, 2010 12:24 pm

bos vakit bulmus iken siteye 10 kaplan gucunde saldiriyorum, umarim actigim topic ler gozden kacmaz!
ben de yeniyim ben de yeniyim !! bana da merhaba desin biri :)

deryasiegen

tanisalim...

Mesaj gönderen deryasiegen » Cum Nis 16, 2010 5:30 pm

peki merhaba,keyifli forumlar:)

marifercan

tanisalim...

Mesaj gönderen marifercan » Pzt Nis 26, 2010 11:48 am

merhabalar ben mehmet arif almanyada yuksek ogrenim gormek istiyorumsSu an iskenderun da insaat bolumunde okuyorum 2 yillik bu yili bitirip studienkolleg e yazilabilcegimi soylediler dil sorunum var tabi ogrenmeliyim ama daha kursa gitmedim.Eger gidersem bana orda yardimci olacak arkadsim var su an almanca da ogreniyorum tabi ondan :) benimde diger arkadaslar gibi bol bol sorularim olcak tabi en basta da kurs sertifikasi istenirr mi o kafama takilan...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

tanisalim...

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Nis 27, 2010 5:10 am

marifercan selamlar sitemize hosgeldin ,sorularini uygun basliklara sorarsan seve seve yardimci olmaya calisiriz.Keyifli forumlar simdiden.

thenshu

tanisalim...

Mesaj gönderen thenshu » Cum May 21, 2010 10:15 pm

selam bende almanyada jeolojiyi bitirdim 4 ay once, suan is arama modundayim. 7 senedir almanyadayim yasamadigim basima gelmiyen kalmadi (dava, vize, okul, hocalarla takisma, almanca sinavi master kabul vs..)..e bunun avantajini sizlerle paylasarak gormus olucam..

serseri jojuk

tanisalim...

Mesaj gönderen serseri jojuk » Cum May 21, 2010 10:21 pm

siteye hosgeldin hocam keyifli yorumlar deneyimlerini bizimle paylasirsan cok seviniriz

drserdar1981

tanisalim...

Mesaj gönderen drserdar1981 » Cum May 21, 2010 11:13 pm

Sayin thenshu eminim ki ; Almanya\'ya gidis ve gittikten sonraki yasanan sikintilarla ilgili bildigin bircok cozum yolu vardir.Bu sitedeki herkes senin bilgilerinden de severek faydalanacaktir.
Mezuniyetin hayirli olsun,en kisa zamanda is sorununu halletmen dilegi ile...

dokuzonbes

tanisalim...

Mesaj gönderen dokuzonbes » Pzt May 24, 2010 9:47 am

gaziantepten dokuzonbes..

Almanyada yuksek lisans icin basvuruda bulundum. bakalim nasil olacak bu cetrefilli yol. su an icin bir sikintim yok sadece 1 yillik bloke hesaba yatacak parami denklestirmeye calisiyorum. Gurkanda yardim ederse evrakalri hazirlayacagiz insallah.

Tek kelime Almancam yok. Almanyada karsilasabilecgeim zorluklari bilerek bu yola cikiyorum. umarim hersey benim icin dusundugumden kolay olur...

herkese merhaba.
allahini seven defansa gelsin

mehmetsah

tanisalim...

Mesaj gönderen mehmetsah » Pzt Haz 14, 2010 4:59 am

ya hoca bende 1 ay sonra matematik bolumunden mezun olcam ve almanuada kiel unv yuksek yapamyi dusunuyorum ama gulcan arkadsimin dedigi gibi bende cok yerde okudum lisans diplomasi on lisans olarak goruluyormus ayrica 2 yil daha okumak gerekiormuss bunun hakkinda detayli bilgi verirseniz sevinirim tesekkurler...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

tanisalim...

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Haz 15, 2010 4:14 am

Yeni gelen arkadaslar hosgeldiniz,sorulari uygun basliklarda acarsaniz yardimci olabiliriz.

henrymorgan

tanisalim...

Mesaj gönderen henrymorgan » Pzr Tem 18, 2010 2:03 am

selmalar ben uzun suren universite maceralarimdan sonra :D yeniden sinava girip almanyada bir universiteye basvurma karari aldim iki alan var uygun ya stuttgart universitesi ya da gelsenkirchen e ulasimi kolay olan bir universite heralde duselldorf univ. en uygunu olacak ve burda yazmayi dusundugum bolum elektrik elektronik muhendisligi olacak ya da makine muhendisligi bu bolumlerden hangi bolumlere basvuruda bulunabilirim.. bir de kahramanmaras sutcu imam universitesine kayit yaptiracagim bunun kabul almakta bir dezavantaji olurmu

esra

tanisalim...

Mesaj gönderen esra » Pzr Tem 18, 2010 3:46 pm

merhaba,ben almanyada mimarlik okumak istiyorum.dil kursuna almancada gitmek istiyorum.yaz tatilinde almanyaya gidip Universite acilana kadarki surede universiteler tarafindan istenen bi seviyeye gelebilir miyim?cevabinizi bekliyorum tesekkurler.

Zeynepp

tanisalim...

Mesaj gönderen Zeynepp » Pzr Tem 18, 2010 3:57 pm

[quote]esra tarafindan yazilan metin:
merhaba,ben almanyada mimarlik okumak istiyorum.dil kursuna almancada gitmek istiyorum.yaz tatilinde almanyaya gidip Universite acilana kadarki surede universiteler tarafindan istenen bi seviyeye gelebilir miyim?cevabinizi bekliyorum tesekkurler.[/quote]

merhaba esra,

almanyaya ne zaman gelmeyi dusunuyorsun? ayrica okul acilana kadar ki sure derken burdaki kesin tarih nedir? 2010 kis semesterindan mi bahsediyoruz? bir de almanca bilgin daha onceden var mi? varsa hangi seviyede yoksa sifirdan mi baslayacaksin? bu bilgileri detayli yazarsan ona gore daha net cevaplar alabilirsin. ;)

anladigim kadariyla yardimci olmam gerekirse 0 almancayla bugun gelsen ekimde baslayacak olan 2010 kis semesterina yetismen mumkun degil. detaylari verirsen cevaplamaya calisacagim. ;)

bi de sorun Almanya´da Almanca basligina daha cok uyuyor oraya yazarsan daha iyi olur. yonetici arkadasimiz da konuyla ilgili uyariyi yapmis zaten.

jasmin

tanisalim...

Mesaj gönderen jasmin » Sal Tem 20, 2010 7:44 pm

selam ben yasemin ilk kez bir siteye uye oluyorum o yuzden pek bi bilgim yok yanlislik yaparsam kusuruma bakmayin:help ben ondokuz mayis universitesinde almanca ogretmenlgi bolumunde okuyorum bu sene hazirlik sinifini bitirdim ve almanyada okumak istiyorum gecis yapmak istiyorum sebebide hem bolumumle ilgili hemde benim dayimlar almanyada yasiyolar onlardan da yardim alabilirim bu sayede ben regensburg universitesine gecis yapmak istedim ama kabul etmediler bizim okulla anlasmalari yokmus visidetstudent olarak kabul ediyolar ne yapmam gerekiyo nasil almanyaya gecis yapabilirim bilgi verirseniz cok sevinirim :help

emilie

tanisalim...

Mesaj gönderen emilie » Çrş Tem 21, 2010 6:55 pm

Merhaba
Ben Emilie,Felsefe ve Psikoloji Mezunuyum. Almanya\'da Psikoloji Master\'i yapmak istiyorum,bu nedenle sizlerin yardimina,tavsiyelerine ve yonlendirisine cok fazla ihtiyacim olacak,lutfen ben yalniz birakmayin. Hatalarim olursa cokca hosgorulmeyi diliyorum simdiden.

:) Butun arkadaslara cookca basarilar!