Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Herkese Selamlar

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
salvador_

Herkese Selamlar

Mesaj gönderen salvador_ » Pzt May 21, 2012 8:02 pm

Merhaba arkadaslar. Bende siteyi yeni kesfedenlerdenim. Zararin neresinden donersen don kardir anlayisiyla yoluma devam ediyorum. 8 aydir Almanya\'dayim ama benim gelisim pek de bilincli olmadi. Ben sadece geldim almanca ogrenip master yaparim diye. Iyi planlanmamis bir gelecek ve kayiplar.. Simdi de yetisemiyorum zamana, her sey ucup gidiyor ve ben yerimde sayiyorum. Baslamadan biten hayallerim gibi.. Sitede yaziyor cogu insan okumak amaciyla gelip, dil sinavini veremedigi icin geri donmek zorunda kaliyor diye. Benim durumumda belki bunun gibi bir sey. Yeni bir dil ogrenmek cok zor, almanca daha da zor. Zaman planlamasini iyi yapamadigimdan dolayi TestDaf\'i temmuzda basarmam da imkansiza yakin gorunuyor. Ayrica okul icin evraklari simdilerde hazirlamis olmam gerekiyordu, dil sinavi dahil. Neyse.. iste oyle

Sonuc olarak sitenin gercekten cok faydali bilgiler icerdigini soyleyebilirim. Emegi gecen herkesin ellerine saglik.

sercanutku

Herkese Selamlar

Mesaj gönderen sercanutku » Pzt May 21, 2012 8:08 pm

ayni durumu bende yasadim seni cok iyi anliyorum. Site ve icerigi dedigin gibi cok yararli ve bos insanlar yokgibi duruyor burada. Ozellikle yoneticiler iyi is cikartiyorlar. Ben birlik olma taraftariyim ama zihniyet birlikten yana olmuyor hic... Memnun oldum..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Herkese Selamlar

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt May 21, 2012 9:06 pm

Aramiza hosgeldin Hayat , optimist olmakta fayda var her zaman.Daha 8 ay olmus geleli.
Ben DSH sinavini 18.ayda verdim :) Dilin zorlugundan degil tembelligim yuzunden gec verdim.

900 Euro\'ya kolay DSH sinavi yapan yerler var , vizede sikinti yasarsan en son care orada denersin sansini.

http://www.afgk.de/afgk09/index.htm
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

salvador_

Herkese Selamlar

Mesaj gönderen salvador_ » Pzt May 21, 2012 9:29 pm

Hosbuldum. Benim durum biraz baska. Amacim burada master yapmakti( makina muhendisligi). Vizemi ise sadece dil kursuna katilim olarak aldim ya da oyle verdiler. 0 almancayla Istanbul\'dan kalkip buralara geldim. Vizemi de uzatamiyorum. Konsolosluktan dediler ki kis donemi icin 3 ay icinde universite kabul belgesi getirmeliymisim. Universitelerin sitelerini arastiriyorum bakiyorum ama yeterli dil bilgisine sahip olmadigim icin basvuru yapamiyorum. Yanlis yapmakta istemiyorum, kimselerden de yardim isteyemiyorum. Oyle sudan cikmis balik gibi cirpiniyorum. Basaramayacagimi da kabullendim en sonunda.
Bu sarkiyi da kendime armagan ediyorum: Iste gidiyorum cesmi siyahim Onumuze daglar siralansa da..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Herkese Selamlar

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt May 21, 2012 9:37 pm

Dil Kursu vizesi ile geldiysen onu ogrenci vizesine cevirtemiyorsun.Bugune kadar bunu yapabilen cikmadi.
Yani oyle ya da boyle ogrenci vizesi icin zaten tekrar geri donmen gerekecek.

Sartli kabul belgesi bir cok universiteden alabilirsin.Bazilari sifir Almanca ile kabul verdigi gibi bircogu da A2 , B2 gibi seviyelerde Almanca\'ya sartli kabul veriyor.

Ama basaramayacagina inandin ve kabullendiysen ugrasma o zaman dil kursu sonrasi ya temelli geri don ve ugrasma bu islerle ya da dondukten sonra Almanca belgelerinle sartli kabul icin master basvuru yap ve ogrenci vizesine basvur.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

sercanutku

Herkese Selamlar

Mesaj gönderen sercanutku » Sal May 22, 2012 8:21 am

pes etme, kurtul bu ulkeden turk kimligi altinda cektigimiz istirabimiz sonuclari bunlar..

salvador_

Herkese Selamlar

Mesaj gönderen salvador_ » Prş May 24, 2012 10:07 pm

Aklima takilan bir soru daha var. Konsolosluktaki gorevli bana eger universiteden kabul alirsam 1 yil studien kolleg yapabilecegimi sonraki yilda bolume gecmem gerektigini soyledi. Kac gundur forumu inceliyorum ama cevabi bulamadim gibi.
Cogu yerde yaziyor lisans mezunuysan studien kolleg yapmana gerek yok diye. Dogru mudur? Bir de diyelim ki okuldan sartli kabul aldim dil egitimine universitede devam edebiliyor muyum, yoksa benim toplam 1 yil icerisinde (dil kursu vizesi sinirlarinda) testdafi basarmam mi gerekiyor?
Ayrica master icin yer bulmanin zor oldugu yaziyor yorumlarda yeniden lisans egitimi almak daha mi mantikli?

Malesef bu konularda yeni bilgilendigim icin sadece soru soruyorum. Deneyimim olunca benden gonulden yardimci olmak isterim.

MERVE ASCI

Herkese Selamlar

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Prş May 24, 2012 10:21 pm

Lisansi bitirdiysen st.kollog. yapmiyorsun. Uni bunyesindeki kurslara da gidebilrsin ya da ozel bir kursa gidersin.Ikise de ucretli sonucta,tercihine kalmis. Sinavi basarman icin sana 2 sene sure taniyorlar.(bu sure hazirlik surecini de kapsiyor yani) .
Vize islemlerin icin sartli kabul alacagindan yakin bir bolumden ya da ayni bolumden lisans kabulu alirsin.daha sonra sinavi verince master basvurularini yaparsin Almanyada