Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tanisalim..

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
MERVE ASCI

Tanisalim..

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzt Ara 19, 2011 12:19 am

Erene katiliyorum; cunku suanki egitim sartlarin gercekten cok guzel.Ben de lisansini turkiyede bitirip master icin buraya gelmeni tavsiye ederim.bir donem de erasmus ile buraya gelip sartlari kendi gozunden degerlendirme sansi bulabilirsin ve bu donemde dil engelini de ortadan kaldirabilirsin.

alp22

Tanisalim..

Mesaj gönderen alp22 » Pzt Ara 19, 2011 11:35 am

kardesim almanya ya gel tabi.ama illa gelcem die gelme.onunde bi hedefin olsun.ne guzel ingilizce ogrenme imkanin var.bunu degerlendir.ikincisi yolun basindasin.almancayi erasmus tan yararlanarak ogrenebilirsin.uniyi turkiyede bitir.gelir burda masterini iki yabanci dile hakim bir sekilde yaparsin.okudugundan hem zevk alirsin hem zaman kazanirsin.almanya bi yere kacmiyor.simdi okulu birakip gelirsin,elindekinden de olursun.o yuzden kal yerinde bi plan program yap.ingilizceyi hallet arada erasmusa gel.masteri burda yapmana da bi engel olmaz.

henrymorgan

Tanisalim..

Mesaj gönderen henrymorgan » Pzt Ara 19, 2011 1:15 pm

su an hazirlikta oldugum icin sadece ingilizce egitiminin gayet kaliteli oldugunu soyleyebilirim.bolum de iyi hocalar var . erasmus icin de clausthal university of technology ile anlasmasi var ismini ilk defa duydum. isin asil ben bu erasmus meselesini hic dusunmemistim.yine de acaba burada alinan egitim ile almanya da alinan egitim arasindaki fark cok belirgin mi onu merak ediyorum. ayrica burada hic mutlu degilim. bunda alti yildir bu sehirde olmam ve 3 yil bir okulda 3 yil da diger bir okulda bulunmamin cok etkisi var .o yuzden imkanlar rahatlik disinda bir fayda saglamiyor.
the more ekmek, the more kofte :P

Ogun

Tanisalim..

Mesaj gönderen Ogun » Pzt Ara 19, 2011 2:31 pm

Henrymorgan rahat olman mutlu olman anlamina gelmiyor tabi. Bu surecte cok iyi dusunup oyle karar vermen gerekir.

MiTRaLYoZ

Tanisalim..

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Pzt Ara 19, 2011 3:56 pm

Tanisalim ;
Adi:Serkan
Soyadi:....
Yas:18
Bolum:Maschinenbau(Artik boyle olacak INSALLAH) :D

Alamanya alamanya dedikleri yerlerde bende buradaki gariban deutsch student halki gibi oralara gidip iyi egitim alip ilerde iyi is firsatlari yakalamak icin bu yola attim kendimi , ilk once ailemden dolayi Hollandayi cook isteyip arastirsamda bazi sebeplerden dolayi hollandanin tu delft universitesinin hayalinden vazgecmek zorunda kaldim ama Turkiye\'de kazandigim bolum itibariyle ve o bolum uzerine en iyi egitimin almanyada alinacagini bildigimden dolayi oldugunu dusunuyorum , bende inanilmaz bi Almanya sevgisi basladi su an o sevgi ucube hayallere donusecek gibime geliyor desemde herkesin benim gibi dusundugunu ve mutlu sona erdigini gorunce icime bi su serpiliyor , ben su an cok baslardayim daha kabul belgesi alma asamasinda yani nerden baksaniz Loading %10 larda falan , neyse cok uzattim heralde , ama sunu size tavsiye etmek istiyorum ; her karamsarliga dustugunuzde sunu dusunun , Almanyada okulunuzu bitirip Turkiyeye dondunuz ve ingilizceniz iyi almancaniz cok iyi , Gazete koselerinde is aramayip isin sizi bulmasi an meselesi , belkide bize boyle anlatildigindan ben boyle dusunuyorum ama genelde bu hayaller okul bittikten sonra gercege donusuyormus GENEL OLARAK :)

MERVE ASCI

Tanisalim..

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzt Ara 19, 2011 9:08 pm

Selam Serkan,
cok icten bir yazi olmus genel olarak :) Aslinda buraya GELEBILMEK yolun basi demek.Ondan sonrasindaki basari durumu senin elinde! ;cunku gercekten bazi arkadaslar buranin havasina suyuna kapilip hedeflerinden sapabiliyor ve bir sure sonra elinde bir sey olmayinca bunalima giriyor. Eger almanyanin hakkini vererek okursan daha sonra kaymagini yemek cok guzel bir duygu.Su da bir gercek: Okulunu bitirip Turkiyeye donenlerin sayisi cok az :)

MiTRaLYoZ

Tanisalim..

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Sal Ara 20, 2011 2:47 pm

evet bende tekrar okuyunca icimdeki duygulari bi anda yaziya dokuverdigimin farkina vardim :) , \'\'Aslinda buraya GELEBILMEK yolun basi demek\'\' bu soze ne kadar hak verecegimi heralde geldikten sonra anlarim , bundan dolayi su an aklimin bi kosesinde yer edinecek ama siz tecrubeli oldugunuz icin dogru olduguna inaniyorum :) , Benimde asil korktugum sey Almanya\'da donem kayiplari yasamak birde bolum makine muhendisligi olunca , neyse oraya girmeyeyim en iyisi ,yoksa bu dusunceyle cikamam isin icinden :D Okul bittikten sonra Turkiye\'ye donme konusunda bende herkes gibi simdiden \'\'kesin donecegim\'\' tabirini kullaniyorum ama tabi ilerde hayatin akisina gore Insallah en dogru karari veririm , sonra pisman olmayacak sekilde...En buyuk temennimiz bu...
Turkiyeye donme konusunda cok kararliyim gercekten :) , cunku hollandaya adim attigim andan 1 ay sonraya kadar hergun afalladim ne yaptim ne isim var burada gibisinden cok seyler soyledim kendime , nitekim almanyaya basvuru icin gittigimde daha zorluk cektim hollandaya geri donerken adeta Turkiyeye gelmisim gibi bi yakinlik hissettim , gercekten psikolojik olarak etkileri simdiden hissettiriyor kendini ama 4-5 yil az zaman degil heralde lisani ogrendikten sonra bu zorlugu yasamayacagimi umuyorum , demek istedigim o ki ; Bulbulu altin kafese koymuslar yinede vatanim demis :D , ben burada oturup kara kara dusunurken arkadaslar hep bana bunu soylemisti , alisirsin uzulme falan filan , demesi kolay tabi :)

Yazimi su sozle bitirmek istiyorum
\'\'Zafere giden yolda cekilen cile kutsaldir \'\' :))

MERVE ASCI

Tanisalim..

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Sal Ara 20, 2011 7:31 pm

Abim da makine muhendisi ve o soz ile ne demek istidegini anliyorum :) Bol sans... PPPP

MiTRaLYoZ

Tanisalim..

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Prş Ara 22, 2011 2:35 pm

[quote]MERVE ASCI tarafindan yazilan metin:

Abim da makine muhendisi ve o soz ile ne demek istidegini anliyorum :) Bol sans... PPPP[/quote]

tesekkurler :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Tanisalim..

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Ara 23, 2011 3:03 am

Aramiza yeni katilan arkadaslar ,hos geldiniz.Keyifili forumlar hepinize.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

deneme

Tanisalim..

Mesaj gönderen deneme » Pzt Tem 01, 2013 12:42 am

guncel

izmiter

Tanisalim..

Mesaj gönderen izmiter » Pzt Tem 01, 2013 12:54 pm

merhabalar ben kimya bolumu bitirdim. Burada yuksek lisans yapacagim. Su an NRW eyaletinde Almanca kursu goruyorum. Dil belgesiz okullara basvuruyorum. Agustos ayinda DSH yazmayi dusunuyorum.

Dilerim bir okuldan kabul alabilir ve sevincimi burada paylasabilirim.

Herkese merhaba. Herkese basarilar!!!

HH Hamburgerin

Tanisalim..

Mesaj gönderen HH Hamburgerin » Cum Ağu 09, 2013 2:43 pm

Merhaba,
adim Eliz. Yeni mezun oldum. Makine muh. kazandim ve planim Almanya\'da okumak. Uye olmadan once de siteyi takip ediyordum ve bu site bana gerekli belgeler, yapilacak islemler konusunda cok yardimci oldu. Favori sitelerimden biri de diyebilirim. Artik bloke hesap, vize ve okul basvurulari konusunda uzman oldum sayilir. Yardim edebilirim.
Tesekkurler...

lordmax04

Tanisalim..

Mesaj gönderen lordmax04 » Cum Ağu 09, 2013 4:17 pm

Merhaba ben Hasan Kandemir . Turkiye de Elektrik Elektronik muh. 1.sinif Hazirlikla 2.senem oldu ve 2. sinifa gectim. suan almanya dayim . Egitimimi burda dewam etmek icin caba sarfediyorum bakalim hayirlisi kimse yardimci olmuyor tek basina da olmuyor be ya ..

biomen

Tanisalim..

Mesaj gönderen biomen » Cum Ağu 09, 2013 4:59 pm

selam ben osmancan bu sene hatay insaat muhendisligini kazandim almanyada egitim hayatima devam etmek istiyorum. Daha once lisede almanca dersi gordum ancak almancam cok zayif a1 belgem bile yok. Uni paderbornda okumak istiyorum. Sitenizden edinmis oldugum bilgiye gore uni paderborn sifir almanca ile kabul veren nadir unilerden biri. Ancak insaat muhendisligi o unide yok sanirim. Bu konuda bilginiz varsa yardimci olursaniz sevinirim. Ve eger uni paderbornda insaat muhendisligi yoksa farkli bolumden kabul alabilir miyim ?
En kotu ihtimalle bana neyi tavsiye edersiniz ?

ilkiztrtl

Tanisalim..

Mesaj gönderen ilkiztrtl » Pzr Ağu 18, 2013 9:10 pm

Ben ilkiz Almanya\'da okumak istiyorum o yuzden yeni kaydoldum ve gercekten onemli sorularim var. Yardim ederseniz sevinirim. (Bu arada hangi baslik altina yazmam gerekiyor o sorulari ?? :) )

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Tanisalim..

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Ağu 19, 2013 5:44 pm

Merhaba , ne sormak istiyorsun ?

imalive

Tanisalim..

Mesaj gönderen imalive » Çrş Eyl 11, 2013 10:15 am

Herkese selamlar,
Ben osman. Forumu almanya\'da masteri arastirirken buldum, yaklasik 4-5 aydir uyeyim sessiz sessiz takip etmeyi tercih ediyorum :) henuz okul bitmedi makine muhendisliginde okuyorum, bu sene bitirebilirsem master icin almanya hayalim var ama henuz hangi alanda master yapacagimi kafamda netlestirememis durumdayim
son olarak hepinize hayatta basarilar diliyorum :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Tanisalim..

Mesaj gönderen Physiker » Sal Haz 12, 2018 6:05 pm

20-30 üyeyle daha sicakmis ortam ilk kuruldugunda.. Genckken bayagi bir ifade kullanirmisim, ne cabuk gecti 10 yil be.. :mrgreen: :) :twisted: :roll: :?: :idea: :arrow:
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

furkanbayrakli

Re: Tanisalim..

Mesaj gönderen furkanbayrakli » Cum Eyl 13, 2019 11:44 am

2008'de açılmış bu başlık ve geçen seneden beri kimse birşey yazmamış.
İlerde bir gün Allah izin verir de Almanya'da olursam bu sayfaya geri dönüp vay be zaman ne çabuk geçiyor demek için bu satırları yazıyorum:)
İnşallah vizem çıkar. Amin.