Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Orijinal-Kopya belgeler

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Bekop

Orijinal-Kopya belgeler

Mesaj gönderen Bekop » Sal Ağu 02, 2022 6:00 pm

Merhabalar...
Başvurduğum üniversite sonradan mail olarak bana lise diplomamın orijinalini; üniversite diplomamın ve de transkriptimin ise kopyasını yollayın dedi. Benim anlamadığım ben bunları online olarak yollayacağım. Nasıl oluyor bu orijinal kopya olayı? Ne yapmam gerekiyor?

Özgür123

Re: Orijinal-Kopya belgeler

Mesaj gönderen Özgür123 » Sal Ağu 02, 2022 9:56 pm

Bekop yazdı: Sal Ağu 02, 2022 6:00 pm Merhabalar...
Başvurduğum üniversite sonradan mail olarak bana lise diplomamın orijinalini; üniversite diplomamın ve de transkriptimin ise kopyasını yollayın dedi. Benim anlamadığım ben bunları online olarak yollayacağım. Nasıl oluyor bu orijinal kopya olayı? Ne yapmam gerekiyor?
Bana da öyle demislerdi.Hem orijinal Türkçe olan kağıtlarınızi hem de Almanca orjinal olanları ayrı ayrı tek PDF yapıp gönderin.Mesela Orjinal Almanca tercümeli diplomanizi İlk sayfaya, Türkçe orjinalini de ikinci sayfaya koyup bir PDF yapın.Diger belgeler için de aynı şekilde.

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Sal Ağu 02, 2022 10:16 pm

Teşekkür ederim. Peki kopya meselesi ne oluyor? Yani ben şimdi üniversite diplomamı ve de transkriptimi direkt telefonla çekip sonrasında da taratıp göndersem olmuyor mu?

Lokman

Mesaj gönderen Lokman » Sal Ağu 02, 2022 10:56 pm

Maili direkt buraya kopyalarsan daha iyi yardimci olabiliriz.

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Sal Ağu 02, 2022 11:01 pm

vielen Dank für Ihre Bewerbung.

Bitte reichen sie folgende Unterlagen ein:

Abiturzeugnis in Original
Kopie Bachelorzeugnis
Kopie Notenliste des Bachelors

Lokman

Mesaj gönderen Lokman » Sal Ağu 02, 2022 11:08 pm

Orijinal belgeyi istiyorsa, postayla gondermek ya da elden vermek zorundasin. Uni sana uzaksa lise diplomasinin orijinalini, uni diplomasi fotokopisini ve uni transkriptini bir zarfa koyup gönder. Taahhütlü gönder ama diploma yolda kaybolmasin, yazik olur.

online orijinal gonderme meselesi bana da sacma geldi. Orijinali taratinca belge orijinal mi sayiliyor yani? :D Kopyalarda da kopyalari taratiyorsun :D yok yok elden ya da postayla gonder sen :) Baska türlüsünü duymadim hic.

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Sal Ağu 02, 2022 11:27 pm

Hahaha aynen öyle ben de anlamadım. Ya bir ikincisi bunlar neden detaylıca bir mail atmıyorlar. Sadece gönderin yazmışlar. Nereye gönderelim? Tekrardan portal üzerinden mi, mail üzerinden mi? Postayla mi?
Tamamdı, çok teşekkürler

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Sal Ağu 02, 2022 11:31 pm

Ama yukarıda özgür arkadaşımız PDF olarak at demiş orijinalini. Nasıl olacak ya bu ? :) Üniversiteye yazdım 4 gün önce hala cevap vermediler

Lokman

Mesaj gönderen Lokman » Sal Ağu 02, 2022 11:37 pm

[*]Bu arada Abitur-Zeugnis denmis. Tahmin edersin ki, lise diplomasi tek basina yetmeyecektir. En azindan 6-7 sene önce öyleydi. Binaenaleyh uni yerlestirme belgesini de göndermen gerekebilir. Orasini sen daha iyi bilirsin. Türkiyeden geldigini belirttin mi basvurunda? Senden hic tercüme falan istenmemis de, sasirdim biraz.

Cevap gelmiyorsa aramak zorunda kalabilirsin :D

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Sal Ağu 02, 2022 11:51 pm

Üniversiteye giriş belgesinin yollandığını bilmiyordum. Evet belirttim

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Sal Ağu 02, 2022 11:56 pm

Lokman yazdı: Sal Ağu 02, 2022 11:37 pm [*]Bu arada Abitur-Zeugnis denmis. Tahmin edersin ki, lise diplomasi tek basina yetmeyecektir. En azindan 6-7 sene önce öyleydi. Binaenaleyh uni yerlestirme belgesini de göndermen gerekebilir. Orasini sen daha iyi bilirsin. Türkiyeden geldigini belirttin mi basvurunda? Senden hic tercüme falan istenmemis de, sasirdim biraz.

Cevap gelmiyorsa aramak zorunda kalabilirsin :D
Ya bu arada ben bu üniversiteye başvurumu çoktan yapmıştım. 4 gün önce size attığım mail geldi. Ben de zaten lise diplomamı gönderdiğimi söylemiştim onlara.(Kayıtta yollamıştım) Kayıt portalında ( ben hazırlık koleji için başvurdum) üniversite diplomanızı ve de transkriptinizi yollayın diye bir alan yoktu. Anlayamadım onun için. Lise diplomamı almancaya çevirip yollamıştım zaten

Lokman

Mesaj gönderen Lokman » Çrş Ağu 03, 2022 12:34 am

Diger basligini da okudum demin. Karmasik bir olay :D Bi telefon et bence sana maili yazan kisiye. Ya da tüm evraklarini yanina alip bizzat uniye de gidebilirsin. Problemi forumda cözmen zor gibi. Bu konuyu uniyle aranizda halletmeniz gerekiyor.

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Çrş Ağu 03, 2022 10:44 am

Merhaba :)) şimdi mail geldi;

Entweder laden Sie es hoch in ihrer Bewerbung und lassen Sie mich davon wissen oder Sie schicken es mir per email und ich lade es hoch.

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Çrş Ağu 03, 2022 10:46 am

Posta yoluyla ya da direkt olarak değil, e - postayla ya da portaldan mi gonderin diyor?

Lokman

Mesaj gönderen Lokman » Çrş Ağu 03, 2022 6:45 pm

Evet. Sen dedikleri gibi yap, yanlis bisey varsa geri dönüs yaparlar zaten.

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Çrş Ağu 03, 2022 8:03 pm

Tamamdır, teşekkür ederim