Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ausländerbehörde Verpflichtungserklärung

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
kafakağıdı

Ausländerbehörde Verpflichtungserklärung

Mesaj gönderen kafakağıdı » Pzt Haz 13, 2022 9:44 pm

Merhaba herkese 41f vize türüne başvuruda bulundum, direk master kabulüm var. "Verpflichtungserklärung" taahhütname belgesini almak istiyorum. Başvuruda bu belgeyi sunmam mı gerekiyor? Çünkü Herford'daki Ausländerbehörde belgeyi, ben ulusal vize başvurusu yapmadan veremeyeceğini söyledi. Ulusal vize başvurusunda bulunduktan sonra sistemde adımın görüneceğini ve ardından belgeyi verebilme imkanlarının olduğunu garantöre ilettiler. Bu durumda ulusal vize başvuruma giderken bu belgeyi temin etmeden gideceğim ve sistemde vize başvurusunda bulunduğum belli olduktan sonra Ausländerbehörde bana bu belgeyi verecek.

Özetle, vize başvurusunda bulunurken garantör belgesini getirmem gerekiyor mu?

Çok ısrarcı olup belgeyi vermemezlik yaparlar diye endişeliyim. Garantörüm tekrar onlarla iletişime geçecek ama buraya da yazmak, sizce ne yapmalıyım bu konuda fikir almak istedim. Araştırdığım kadarıyla çoğu kişi vize başvurusu öncesi belgeyi temin etmiş. Yardımcı olursanız gerçekten sevinirim. Teşekkürler.

Rigwald

Re: Ausländerbehörde Verpflichtungserklärung

Mesaj gönderen Rigwald » Sal Haz 14, 2022 9:56 am

Normal şartlarda master kabul kağıdı ve senin pasaport fotokopin yeterli. Saçmalamışlar direk..

Laptus

Mesaj gönderen Laptus » Çrş Haz 15, 2022 3:47 pm

Asıl vize başvurusunda garantörlük belgesi gerekiyor zaten. Çünkü konsolosluk oradaki yaşam giderlerini ne ile karşılayacağını öğrenmek istiyor. Bu zamana kadar giden her arkadaşım vize esnasında verdi garantörlük belgesini veya bloke hesabı.

Ausländerbehörde'ye konuyu ayrıntılı olarak defalarca açıklamak lazım nitekim "şartlı veya direkt kabul" belgesi ile okula kayıt yaptırabilirsiniz ancak vizeyi maddi koşulları yerine getirdiğinizi ispat etmeden alamazsınız. Dolayısıyla garantörlük kağıdı vizenin ön koşulu.

Laptus

Mesaj gönderen Laptus » Çrş Haz 15, 2022 3:47 pm

Bu arada Garantörlük belgenizi vizeye tüm belgelerinizi teslim ettikten sonra 2 hafta içinde teslim edebiliyormuşsunuz.

kafakağıdı

Mesaj gönderen kafakağıdı » Sal Tem 05, 2022 6:30 pm

Merhaba cevaplarınız için teşekkür ederim. Biraz geç yazıyorum kusura bakmayın. Bu sefer eksik belge olarak girmeye karar verdim. Sonrasında da ne olacak bakalım ben de merak ediyorum umuyorum ki vizeyi alıcam.