Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üniversiteden kabul alırmıyım?

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Emirhan12345

Üniversiteden kabul alırmıyım?

Mesaj gönderen Emirhan12345 » Çrş Eyl 01, 2021 12:31 pm

Ben türkiyede üniversite sınavına girdim ancak mühendislik sınırını ucundan kaçırdığım için informatik okuyabilirmiyim onu sormak istedim. Vizeyle alakalı bir problemim yok almanyada yaşıyorum ancak türkiyede anadolu lisesi bitirdim bu yüzden nasıl bir yol izlemeliyim sınava bir daha mı girmeliyim? :shock: :shock:

avci

Re: Üniversiteden kabul alırmıyım?

Mesaj gönderen avci » Çrş Eyl 01, 2021 2:48 pm

Benim bildiğim eğer Türkiye'de istediğiniz bölümü kazanamadiysaniz tekrar girmeniz gerekiyor. Başvurmanız için Türkiye'de istediğiniz bölümü kazanmaniz gerekiyor herhangi bir üniversitede.

koloo

Mesaj gönderen koloo » Çrş Eyl 01, 2021 7:47 pm

Emirhan12345 yazdı: Çrş Eyl 01, 2021 12:31 pm Ben türkiyede üniversite sınavına girdim ancak mühendislik sınırını ucundan kaçırdığım için informatik okuyabilirmiyim onu sormak istedim. Vizeyle alakalı bir problemim yok almanyada yaşıyorum ancak türkiyede anadolu lisesi bitirdim bu yüzden nasıl bir yol izlemeliyim sınava bir daha mı girmeliyim? :shock: :shock:
Herhangi bir mühendislik bölümüne yerlesirseniz okuyabilirsiniz Informatik

Emirhan12345

Mesaj gönderen Emirhan12345 » Prş Eyl 02, 2021 3:39 am

koloo yazdı: Çrş Eyl 01, 2021 7:47 pm Herhangi bir mühendislik bölümüne yerlesirseniz okuyabilirsiniz Informatik
İşte ben kazanamadım barajı falan geçtim vize problemimde yok illa universtat olmak zorunda da değil fh, hoschule falan da olur kabul alma gibi bir şansım olurmu diye şansımı deniyorum açıkçası :D

Emirhan12345

Mesaj gönderen Emirhan12345 » Prş Eyl 02, 2021 3:41 am

avci yazdı: Çrş Eyl 01, 2021 2:48 pm Benim bildiğim eğer Türkiye'de istediğiniz bölümü kazanamadiysaniz tekrar girmeniz gerekiyor. Başvurmanız için Türkiye'de istediğiniz bölümü kazanmaniz gerekiyor herhangi bir üniversitede.
Bilgiler için Teşekkür ederim türkiyede kazanamadım ama almanyada yaşıyorum ancak türkiyede liseden mezunum belki vizeyle alakalı sıkıntım olmadığı için burada hazırlık okulu gibi birşey varsa diye bilgi arıyorum kısacası şansımı deniyorum :D