Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

VİZEYE GEÇ BAŞVURMAK

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Hande.B

VİZEYE GEÇ BAŞVURMAK

Mesaj gönderen Hande.B » Sal Ağu 31, 2021 1:29 am

Merhaba,
8 Eylül'de randevum var ama okulum 13 Eylül'de başlıyor. Bloke hesabı ancak açabildiğim için bu kadar geç bir zamana kaldı başvurmam maalesef. Okulum 'vize bekleme sürecinde olma' şartıyla gidene kadar derslere online katılma imkanı vereceklerini söylediler. Ancak bu kadar geçe kalmam sorun edilir mi konsolosluk tarafından? Okulunun başlama tarihine bu kadar yakın zamanda randevuya gitmiş olan var mı sorun olan bir durum mu :/

nctckty

Re: VİZEYE GEÇ BAŞVURMAK

Mesaj gönderen nctckty » Sal Ağu 31, 2021 4:17 pm

Hande.B yazdı: Sal Ağu 31, 2021 1:29 am Merhaba,
8 Eylül'de randevum var ama okulum 13 Eylül'de başlıyor. Bloke hesabı ancak açabildiğim için bu kadar geç bir zamana kaldı başvurmam maalesef. Okulum 'vize bekleme sürecinde olma' şartıyla gidene kadar derslere online katılma imkanı vereceklerini söylediler. Ancak bu kadar geçe kalmam sorun edilir mi konsolosluk tarafından? Okulunun başlama tarihine bu kadar yakın zamanda randevuya gitmiş olan var mı sorun olan bir durum mu :/
Selam, konsolosluk için sorun oluşturmaz. Vize görüşmesi için idata'dan hangi tarihte başvurdunuz ve hangi tarihte randevu ataması gerçekleşti?

Hande.B

Mesaj gönderen Hande.B » Sal Ağu 31, 2021 4:26 pm

nctckty yazdı: Sal Ağu 31, 2021 4:17 pm Selam, konsolosluk için sorun oluşturmaz. Vize görüşmesi için idata'dan hangi tarihte başvurdunuz ve hangi tarihte randevu ataması gerçekleşti?
Merhaba, ilk 16 temmuzda başvurmuştum 6 agustos.a verdiler erteledim 12 agustosa verdiler yetişemeyeceğimi farkedince iptal ettim. 13 agustosta tekrar basvurdum 20 agustosta 8 eylül için randevu oluşturdular.

nctckty

Mesaj gönderen nctckty » Sal Ağu 31, 2021 4:28 pm

Hande.B yazdı: Sal Ağu 31, 2021 4:26 pm Merhaba, ilk 16 temmuzda başvurmuştum 6 agustos.a verdiler erteledim 12 agustosa verdiler yetişemeyeceğimi farkedince iptal ettim. 13 agustosta tekrar basvurdum 20 agustosta 8 eylül için randevu oluşturdular.
Hangi şehir için başvurmuştunuz?

Hande.B

Mesaj gönderen Hande.B » Sal Ağu 31, 2021 4:31 pm

nctckty yazdı: Sal Ağu 31, 2021 4:28 pm Hangi şehir için başvurmuştunuz?
ankara idata

milkywaytr

Mesaj gönderen milkywaytr » Prş Eyl 02, 2021 6:33 pm

bende sizinle aynı durumda sayılırım ama herhangi bir sıkıntı yok birinci dönem için şubata kadar online eğitim olcak e-kayıdı yaptıktan sonra ne zaman gidersen git... tabi sizin okul illa ki burda olacaksın demiyorsa

keinproblem

Mesaj gönderen keinproblem » Prş Eyl 02, 2021 8:18 pm

milkywaytr yazdı: Prş Eyl 02, 2021 6:33 pm bende sizinle aynı durumda sayılırım ama herhangi bir sıkıntı yok birinci dönem için şubata kadar online eğitim olcak e-kayıdı yaptıktan sonra ne zaman gidersen git... tabi sizin okul illa ki burda olacaksın demiyorsa
Merhaba, hangi okul bu acaba? Okullar online mıe değil mi söylemeye başladı sanırım. Benim okul kabul mektubunda duruma göre açıklanacak demişti ama hala ses yok. Bu durumda şimdilik örgün olacak gibi düşünüyorum ben de.

Hande.B

Mesaj gönderen Hande.B » Cum Eyl 03, 2021 8:45 am

milkywaytr yazdı: Prş Eyl 02, 2021 6:33 pm bende sizinle aynı durumda sayılırım ama herhangi bir sıkıntı yok birinci dönem için şubata kadar online eğitim olcak e-kayıdı yaptıktan sonra ne zaman gidersen git... tabi sizin okul illa ki burda olacaksın demiyorsa
bir süre uzaktan katılabilineceğini söylediler ancak sınavların kesinlikle yüz yüze olması gerekiyormuş o yüzden en geç sınav tarihlerinde orda olmam gerekiyor.

milkywaytr

Mesaj gönderen milkywaytr » Cum Eyl 03, 2021 10:16 am

sınavlar şubatta oluyor genelde o vakite kadar sıkınıtı yok o zaman

milkywaytr

Mesaj gönderen milkywaytr » Cum Eyl 03, 2021 10:18 am

keinproblem yazdı: Prş Eyl 02, 2021 8:18 pm Merhaba, hangi okul bu acaba? Okullar online mıe değil mi söylemeye başladı sanırım. Benim okul kabul mektubunda duruma göre açıklanacak demişti ama hala ses yok. Bu durumda şimdilik örgün olacak gibi düşünüyorum ben de.
TU Darmstadt hybrid eğitim modeli uygulanacağını söylediler. Hybrid derken hem yüz-yüze hem online istediğiniz şekilde katılım sağlayabilirsiniz

una_s

Mesaj gönderen una_s » Pzr Eyl 05, 2021 10:40 pm

Merhaba,

1 ekimde Augsburg Universitesinde yüksek lisansa başlayacağım. Fakat pandemi ve çalışmam gerekçesi ile derslere online katılacağım. Almanyada olan öğrenciler de online yapacak ve yurt odasında oturmak için gitmek istemiyorum açıkçası. Okul da pandemi gidişine göre yüz yüze ya da hybrid yapmaya başlayacak zamanla. Vizeye kasım ayı gibi başvurup Ocak ayında Almanyaya gitmeyi planlıyorum. Bu durumda vizeye geç başvurmuş olmam sıkıntı yaratır mı? Yoksa vizeyi olabildiğince çabuk alıp şartlar uygun olduğunda (Ocak ya da daha sonrası) mı gitmeliyim?

Bir de daha az ay kalacağım için (program 12 ay, ben 9 ay kalacağım) bloke hesaba 9 aylık para yatırmam yanlış olur mu?

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Sal Eyl 07, 2021 3:13 am

una_s yazdı: Pzr Eyl 05, 2021 10:40 pm Merhaba,

1 ekimde Augsburg Universitesinde yüksek lisansa başlayacağım. Fakat pandemi ve çalışmam gerekçesi ile derslere online katılacağım. Almanyada olan öğrenciler de online yapacak ve yurt odasında oturmak için gitmek istemiyorum açıkçası. Okul da pandemi gidişine göre yüz yüze ya da hybrid yapmaya başlayacak zamanla. Vizeye kasım ayı gibi başvurup Ocak ayında Almanyaya gitmeyi planlıyorum. Bu durumda vizeye geç başvurmuş olmam sıkıntı yaratır mı? Yoksa vizeyi olabildiğince çabuk alıp şartlar uygun olduğunda (Ocak ya da daha sonrası) mı gitmeliyim?

Bir de daha az ay kalacağım için (program 12 ay, ben 9 ay kalacağım) bloke hesaba 9 aylık para yatırmam yanlış olur mu?
Almanya'ya adim attigin günden vize bitimini kapsayana kadarki süre icin bloke hesap acabilirsin.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

Kullanıcı avatarı
mutluay

Mesaj gönderen mutluay » Sal Eyl 07, 2021 7:48 am

Universite basvurulari icin minimum 1 yillik bloke hesap şart.
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund
Maschinen-, Energie- und Umwelttechnik (M.Eng)

MMeng

Mesaj gönderen MMeng » Çrş Eyl 08, 2021 10:12 am

Merhaba,

Hangi bölüme başlayacaksınız. Ben de kabul aldım 2022 yaz dönemi gideceğim. Eğitimin hybrid olma durumunu nerden öğrendiniz acaba? Son olarak yurt çıktı mı size?.

una_s

Mesaj gönderen una_s » Pzt Oca 31, 2022 6:23 pm

Merhaba, geç gördüm kusura bakmayın. Benim bölümümün durumu biraz farklı AUgsburg Uniye kayıtlı olup bölüm Münihte. sizin durumunuzdan farklı olacaktır. Yurda da Münihte başvurdum dolayısı ile ve çıkmadı.