Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

YKS Sınav Sonucum

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
romeno

YKS Sınav Sonucum

Mesaj gönderen romeno » Çrş Tem 28, 2021 9:10 pm

Abiler/ablalar veyahut dostlar,selam.Bugün YKS sinavimiz bilginiz üzere aciklandi.Beklentim 300-350 arası olmasina ragmen 3.3 NC puanına sahibim(puanı söylemek istemiyorum ama zaten söylemiş kadar oldum)Bildigim üzere barajı gecen insanlar dahi üniversite icin gidebilmiş.Ben de zaten geneli nc-frei olan ekonomi bölümü istiyorum ve bazı sebeplerden ötürü seneye şartlı kabul veya normal kabul icin basvurabilirim.

1-1 sene boyunca üniversite kaydımı dondursam sorun olur mu?Alman üniversitelerine ancak seneye başvurabileceğim,o yüzden kaydımı dondururken bir sebep gösteremeyeceğim.Bu bir sorun olur mu?

2-Elbet ki okumak,daha güzel bir geleceğe sahip olmak icin gidiyoruz.Ancak ilk hedefim Alman üniversitelerine bir sekilde girebilmek olacak.3.3 NC ile ekonomi alanında FH veya normal üniversiteye yerlesebilir miyim?Elbet ki garanti vermenizi beklemiyorum,ancak genel yorumunuz benim icin önemli.

nacho

Re: YKS Sınav Sonucum

Mesaj gönderen nacho » Çrş Tem 28, 2021 9:14 pm

2 sorunu cevaplıyım eğerki nc istemeyen bir üniversite olucaksa barajı bile geçmemiz yeterli baraj üstü yapıp giden çok kişi var bende aynı durumdayım umarım giderim :)

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Çrş Tem 28, 2021 11:01 pm

romeno yazdı: Çrş Tem 28, 2021 9:10 pm Abiler/ablalar veyahut dostlar,selam.Bugün YKS sinavimiz bilginiz üzere aciklandi.Beklentim 300-350 arası olmasina ragmen 3.3 NC puanına sahibim(puanı söylemek istemiyorum ama zaten söylemiş kadar oldum)Bildigim üzere barajı gecen insanlar dahi üniversite icin gidebilmiş.Ben de zaten geneli nc-frei olan ekonomi bölümü istiyorum ve bazı sebeplerden ötürü seneye şartlı kabul veya normal kabul icin basvurabilirim.

1-1 sene boyunca üniversite kaydımı dondursam sorun olur mu?Alman üniversitelerine ancak seneye başvurabileceğim,o yüzden kaydımı dondururken bir sebep gösteremeyeceğim.Bu bir sorun olur mu?

2-Elbet ki okumak,daha güzel bir geleceğe sahip olmak icin gidiyoruz.Ancak ilk hedefim Alman üniversitelerine bir sekilde girebilmek olacak.3.3 NC ile ekonomi alanında FH veya normal üniversiteye yerlesebilir miyim?Elbet ki garanti vermenizi beklemiyorum,ancak genel yorumunuz benim icin önemli.
1- Sorun olmaz.

2- Almancanızı ne kadar iyi yaparsanız ön kabüle o kadar üniversite yazarsınız bu da şansınızı önemli ölçüde artırır. Tabii ki kesin bir şey söyleyemeyiz ancak bence bir tanesini kesin kazanırsınız.

boranyuruk

Mesaj gönderen boranyuruk » Cum Eyl 24, 2021 3:28 am

romeno yazdı: Çrş Tem 28, 2021 9:10 pm Abiler/ablalar veyahut dostlar,selam.Bugün YKS sinavimiz bilginiz üzere aciklandi.Beklentim 300-350 arası olmasina ragmen 3.3 NC puanına sahibim(puanı söylemek istemiyorum ama zaten söylemiş kadar oldum)Bildigim üzere barajı gecen insanlar dahi üniversite icin gidebilmiş.Ben de zaten geneli nc-frei olan ekonomi bölümü istiyorum ve bazı sebeplerden ötürü seneye şartlı kabul veya normal kabul icin basvurabilirim.

Benimde nc puanım kötü bende ekonomi istiyorum samsun iktisata yerleştim Instagram verirsen konuşalım

pinkypink

Mesaj gönderen pinkypink » Cum Eyl 24, 2021 2:26 pm

tunuzn yazdı: Çrş Tem 28, 2021 11:01 pm 1- Sorun olmaz.

2- Almancanızı ne kadar iyi yaparsanız ön kabüle o kadar üniversite yazarsınız bu da şansınızı önemli ölçüde artırır. Tabii ki kesin bir şey söyleyemeyiz ancak bence bir tanesini kesin kazanırsınız.
Merhaba birkaç farklı yorumda üniversite dondurmanın sorun olmayacağından söz etmişsiniz. Ama ben bu sene ankara üniversitesine kayıt oldum ve öğrenci işleri bana sağlık sorunu, ekonomik sorunlar gibi bir mazeretim olması gerektiğini söyledi. Yoksa donduramazmışım.

Ben de bunun üzerine yoksulluk belgesi almak için muhtarlığa gittim ve SSK güvencem olduğu için (babam öğretmen) belgeyi vermediler.

Yani kısacası ben yapamadım başka bir yolu var mıdır bunun?

(Okula gitmezsem 2 yıl kaydım silinmiyormuş diye duydum, olmazsa artık kaydım bekler diye düşünüyorum)

pinkypink

Mesaj gönderen pinkypink » Cum Eyl 24, 2021 2:30 pm

Benim de NC puanım öyle. Ve ben de bir sene turkiyede bekleyip, sonra almanyada işletme bölümlerine başvuracağım. Ingilizce bölüm istiyorum ve ingilizce bölümlere girmek biraz daha zor. Ama bence 10 okula falan başvurursam illa ki birinden kabul alabilirim. Hele ki NC-frei bölüm bulabilirsem şansım yüksek bence.

Sizin de girebileceğinizi düşünüyorum.

zAHo

Mesaj gönderen zAHo » Prş Eyl 30, 2021 8:15 pm

Ne yaptınız hocam, sonuç nedir?

Bircegursoy

Mesaj gönderen Bircegursoy » Sal Eki 26, 2021 2:56 pm

pinkypink yazdı: Cum Eyl 24, 2021 2:26 pm Merhaba birkaç farklı yorumda üniversite dondurmanın sorun olmayacağından söz etmişsiniz. Ama ben bu sene ankara üniversitesine kayıt oldum ve öğrenci işleri bana sağlık sorunu, ekonomik sorunlar gibi bir mazeretim olması gerektiğini söyledi. Yoksa donduramazmışım.

Ben de bunun üzerine yoksulluk belgesi almak için muhtarlığa gittim ve SSK güvencem olduğu için (babam öğretmen) belgeyi vermediler.

Yani kısacası ben yapamadım başka bir yolu var mıdır bunun?

(Okula gitmezsem 2 yıl kaydım silinmiyormuş diye duydum, olmazsa artık kaydım bekler diye düşünüyorum)
Ben de okulumu bu sene dondurdum. Almanya’da dil okuluna kayıt olmuştum onun belgelerini sunarak yurt dışında dil eğitimi alacağımı söyledim ve iki dönem için dondurdular.