Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantör olabilir mi ?

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
deamond

Garantör olabilir mi ?

Mesaj gönderen deamond » Prş May 06, 2021 1:31 pm

Merhaba arkadaşlar. Yorumlarınızı bekliyorum. Garantör olacak kişi kuzenim, bekar ve 64 metrekare dairede 650 euro kiraya oturuyor köln de. 1600-1650 arası aylık geliri ve ekstra olarak günlük minijob'dan 450 euro geliri var. Sizce Almanca kursu+Lisans eğitimi alacak birine garantörlüğü çıkar mı? 2. Şartlı kabul ile lisans başvurusu yapacağım. Garantör olacak kişi yabancılar dairesinde garantör olma isteğini bildirirken sadece almanca kursu için gelecek bir öğrenci diye mi başvurmalı (o şekilde başvursa daha rahat garantör olmaz mı?) yoksa toplamda 4 yıllık eğitim için mi başvurmalı? 3. Garantör olarak başvuruyorken ekstra olarak neleri göstermesi garantör olma olasılığını arttırır? Saygılarımla..

BatuhanBozkurt

Re: Garantör olabilir mi ?

Mesaj gönderen BatuhanBozkurt » Prş May 06, 2021 1:58 pm

Studium + Sprachkurs şeklinde yapmalıdır. Sprachkurs derse sadece ve siz şartlı kabul lisans eğitimi ile başvuracaksanız sizin garantör kağıdınıza bakmazlar bile bu da vizenizin reddi demek zaten. Maaş bordrosu göstermek zorunda. Sana aylık en az 800€ (küsüratını bilmiyorum 800-900 arası) gönderebileceğine dair kanıt isterler. 2100 euro kazanması ve bekar olması bir avantaj. Listeli belge tam olarak belirtemem ancak bir borcu olmadığını geçimini aylık ne kadarla sağladıgını ve sana yukarda belirttiğim miktarda para gönderebileceğine dair kanıt ve maaş bordrosu isteyeceklerdir.

deamond

Re: Garantör olabilir mi ?

Mesaj gönderen deamond » Prş May 06, 2021 2:22 pm

BatuhanBozkurt yazdı: Prş May 06, 2021 1:58 pm Studium + Sprachkurs şeklinde yapmalıdır. Sprachkurs derse sadece ve siz şartlı kabul lisans eğitimi ile başvuracaksanız sizin garantör kağıdınıza bakmazlar bile bu da vizenizin reddi demek zaten. Maaş bordrosu göstermek zorunda. Sana aylık en az 800€ (küsüratını bilmiyorum 800-900 arası) gönderebileceğine dair kanıt isterler. 2100 euro kazanması ve bekar olması bir avantaj. Listeli belge tam olarak belirtemem ancak bir borcu olmadığını geçimini aylık ne kadarla sağladıgını ve sana yukarda belirttiğim miktarda para gönderebileceğine dair kanıt ve maaş bordrosu isteyeceklerdir.
Teşekkür ederim cevabın için bütün içtenliğimle. Bekar bir kişinin garantör olabilmesi için gereken minimum maaş miktarını gösteren bir liste varmış sanırım. Ben ulaşamadım köln yabancılar bürosunun web sitesinden. Sizce böyle bir liste varsa ve minimum olarak da 2300 euro isteniyorsa garantör olunabimesi için, 2100 olarak gösterilen gelire direkt red mi gelir?