Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lise ve önlisans ile ilgili mühim sorular

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
deamond

Lise ve önlisans ile ilgili mühim sorular

Mesaj gönderen deamond » Pzr May 02, 2021 10:46 pm

Merhaba arkadaşlar. Soracağım sorunun işin ehli olan birine sorulmasının daha sağlıklı olacağının farkındayım ama maalesef çok meşgul olduklarını düşündüğüm için buraya yazmaya karar verdim. Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Cevaplarınız için müteşekkirim.
Bundan 2 yıl önce ingilizce hazırlığı olan önlisans bölümüne kayıt yaptırıp gidememiştim ve kaydımı sildirmediğim için halen aktif olarak görünüyorum hazırlık sınıfında. Haliyle transkriptim 0 . Sanırım bu sene kaydım silinecek 🙂
Bu sene sınava girip Bilgisayar Mühendisliğine kaydolup, Almanyada ki üniversitenin lisansına girmek için DSH kursuna başvuracağım fakat üniversitenin DSH kursuna başvuru kısmında ki bir madde aklımı karıştırdı. Madde ise şu:
transcript of records of all academic years
(Fächer- und Notenübersicht aller Studienjahre (Transkript))
Sizce anlattığım akademik yılın transkriptini göndermesem problem olur mu? Ve tamamlamadığım bir bölümün transkriptini atmama gerek var mıdır? Öyle bir transkripti göndermem DSH kursu kabulünü çok etkiler mi? Üniversiteye sordum cevap gelmedi .
2. İstenen akademik yılların transkripti istenirken lise konusunda lise diplomasından mı bahsediliyor yoksa lisenin 4 yıllık not dökümü müdür?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Lise ve önlisans ile ilgili mühim sorular

Mesaj gönderen Physiker » Çrş May 05, 2021 2:52 pm

Akademi demek üniversite demektir. Hazirlik okulunun transkriptini yollamaniza gerek yok.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Perni

Mesaj gönderen Perni » Çrş May 05, 2021 9:05 pm

Lise Transkriptini okuduğun liseden alıyorsun diye biliyorum dostum.

Serhan_

Mesaj gönderen Serhan_ » Prş May 06, 2021 1:57 pm

Lise transkripti artık e-okulda bile veriliyor ama hazırlık transkriptine gerek yok.
Expatrio Referans Linki
https://expatrio.com?p=deutschstudent

TransferGO Referans Linki
https://transfergo.sjv.io/zad7RM

jepetmx

Mesaj gönderen jepetmx » Cum Haz 04, 2021 4:11 am

Önlisans 1. Sınıf bitirecem. PC progmcılığı. Üniversite başvurusu yapmak için tamamen mezun olmam mı gerek