Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Su Bilimleri ve Mühendisliği

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
irfaydin

Su Bilimleri ve Mühendisliği

Mesaj gönderen irfaydin » Pzt Nis 26, 2021 4:46 pm

Merhabalar sevgili okurlar. İstanbul üni. Su Bilimleri ve Mühendisliği mezunuyum. Japonya Tokyo Üni.’de kendi alanımda japon hükümeti ile ortaklaşa akademik araştırmalarda bulunarak bu alanda kendimi geliştirdim.
Yabancı dil olarak ingilizce, japonca ve almanca biliyorum. 1,5 yıl önce dil kursu vizesi ile almanya stuttgart iline gelerek burda B2 dil seviyesi sertifikasını aldım. Covid’tem dolayı okullar eğitime araverdiğinden dolayı ve sınırlı kontenjandan dolayı şuanda C1 kursuna kayıt bulamadım.
Dolayısıyla bende çalışma kararı verdim. Ancak Landratsamt ancak kendi alanımda iş bulursam bana çalışma izni verebileceğini söyledi. Akuakültür, su ürünleri, akvaryum, balık yetiştiricili vb. alanlarda kaynağı olan yada bu konuda iş fırsatı bulabileceğim fikir, düşünce, görüş ve tavsiyelerinizi benimle paylaşmanızı rica ediyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Su Bilimleri ve Mühendisliği

Mesaj gönderen Physiker » Sal Nis 27, 2021 11:08 am

Merhaba, denklik basvurusu yaptinizmi?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

irfaydin

Mesaj gönderen irfaydin » Sal Nis 27, 2021 3:29 pm

Merhabalar, evet denklik başvurusu yaptım. 3,5-4 aydır cevap bekliyorum. Dediklerine göre bu iki-üç gün içinde göndereceklerdi denkliği.

Kullanıcı avatarı
mutluay

Mesaj gönderen mutluay » Pzt May 24, 2021 12:54 pm

irfaydin yazdı: Pzt Nis 26, 2021 4:46 pm Merhabalar sevgili okurlar. İstanbul üni. Su Bilimleri ve Mühendisliği mezunuyum. Japonya Tokyo Üni.’de kendi alanımda japon hükümeti ile ortaklaşa akademik araştırmalarda bulunarak bu alanda kendimi geliştirdim.
Yabancı dil olarak ingilizce, japonca ve almanca biliyorum. 1,5 yıl önce dil kursu vizesi ile almanya stuttgart iline gelerek burda B2 dil seviyesi sertifikasını aldım. Covid’tem dolayı okullar eğitime araverdiğinden dolayı ve sınırlı kontenjandan dolayı şuanda C1 kursuna kayıt bulamadım.
Dolayısıyla bende çalışma kararı verdim. Ancak Landratsamt ancak kendi alanımda iş bulursam bana çalışma izni verebileceğini söyledi. Akuakültür, su ürünleri, akvaryum, balık yetiştiricili vb. alanlarda kaynağı olan yada bu konuda iş fırsatı bulabileceğim fikir, düşünce, görüş ve tavsiyelerinizi benimle paylaşmanızı rica ediyorum.
Merhaba , bu anlattığınız durumda dil veya öğrenci vizesini , Türkiye ye dönmeden çalışma vizesine çevirebiliyorsunuz o zaman değil mi? doğru mu anladım
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund
Maschinen-, Energie- und Umwelttechnik (M.Eng)

irfaydin

Mesaj gönderen irfaydin » Pzt May 24, 2021 1:17 pm

Hayır öyle bir imkan olsaydı. Şuana kadar ben çoktan kullanmış olurdum. Zaten asıl sorunda orada. Öğrenci vizesi ve ya dil vizesi ile geldiğinizde kesinlikle bunu çalışma vizesine değiştiremiyorsunuz.

Kullanıcı avatarı
mutluay

Mesaj gönderen mutluay » Prş Haz 03, 2021 3:29 pm

irfaydin yazdı: Pzt May 24, 2021 1:17 pm Hayır öyle bir imkan olsaydı. Şuana kadar ben çoktan kullanmış olurdum. Zaten asıl sorunda orada. Öğrenci vizesi ve ya dil vizesi ile geldiğinizde kesinlikle bunu çalışma vizesine değiştiremiyorsunuz.
"1,5 yıl önce dil kursu vizesi ile almanya stuttgart iline gelerek burda B2 dil seviyesi sertifikasını aldım. Covid’tem dolayı okullar eğitime araverdiğinden dolayı ve sınırlı kontenjandan dolayı şuanda C1 kursuna kayıt bulamadım.
Dolayısıyla bende çalışma kararı verdim. Ancak Landratsamt ancak kendi alanımda iş bulursam bana çalışma izni verebileceğini söyledi
."

Peki sizin şu anki vizenizin türü nedir ? dil kursu vizesi ile gelip vize türünüzü mü değiştirdiniz? Orasını anlamadım ben.
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund
Maschinen-, Energie- und Umwelttechnik (M.Eng)