Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Yüksek Lisans Yapmak

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Bekop

Almanya'da Yüksek Lisans Yapmak

Mesaj gönderen Bekop » Pzr Nis 18, 2021 8:51 pm

Arkadaşlar herkese merhaba. Ben Almanya'da yüksek lisans yapmak istiyorum. Şu an sertifakam yok ama en kısa zamanda A2 sertifikasını alacağım. Bu sene mezun olacağım. Şimdi benim istediğim üniversite maalesef B1 şartlı kabul istiyor. Ben de B1 ve sonrasini Almanya'da görmek istiyorum. O yüzden ben A2 şartlı kabul veren herhangi bir üniversiteden şartlı kabul alsam daha sonra da C1 olsam istediğim üniversiteye başvurabilir miyim?

Kullanıcı avatarı
Alarech

Re: Almanya'da Yüksek Lisans Yapmak

Mesaj gönderen Alarech » Pzr Nis 18, 2021 8:56 pm

Bekop yazdı: Pzr Nis 18, 2021 8:51 pm Arkadaşlar herkese merhaba. Ben Almanya'da yüksek lisans yapmak istiyorum. Şu an sertifakam yok ama en kısa zamanda A2 sertifikasını alacağım. Bu sene mezun olacağım. Şimdi benim istediğim üniversite maalesef B1 şartlı kabul istiyor. Ben de B1 ve sonrasini Almanya'da görmek istiyorum. O yüzden ben A2 şartlı kabul veren herhangi bir üniversiteden şartlı kabul alsam daha sonra da C1 olsam istediğim üniversiteye başvurabilir miyim?
Evet hocam.Şartlı kabullerin çoğunda dil yeterliliğini tamamladığında tekrar başvurmanı istiyor.

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Pzr Nis 18, 2021 9:00 pm

Teşekkür ederim hocam tekrardan 😀
Peki, şartlı kabul aldığım universitede mi dil kursuna gitmek zorundayım. Ben akrabamda kalacağım da onların yaşadığı yerdeki üniversite B1 istiyor maalesef. O yüzden de A2 şartlı kabul veren üniversitelere basvurmam gerekiyor. Şartlı kabul aldığım üniversitenin dil kursuna gitme zorunluluğum var mı?yoksa bize mi bırakmışlar? Yani atıyorum ben Berlin Üniversitesinden şartlı kabul aldım ama orada dil kursuna gidemem akrabam Bonn da yaşıyor. Onlar Bonn da da dil kursuna gidebilirsin diye bir şey söylüyorlar mı?

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Pzr Nis 18, 2021 9:03 pm

Bekop yazdı: Pzr Nis 18, 2021 9:00 pm Teşekkür ederim hocam tekrardan 😀
Peki, şartlı kabul aldığım universitede mi dil kursuna gitmek zorundayım. Ben akrabamda kalacağım da onların yaşadığı yerdeki üniversite B1 istiyor maalesef. O yüzden de A2 şartlı kabul veren üniversitelere basvurmam gerekiyor. Şartlı kabul aldığım üniversitenin dil kursuna gitme zorunluluğum var mı?yoksa bize mi bırakmışlar? Yani atıyorum ben Berlin Üniversitesinden şartlı kabul aldım ama orada dil kursuna gidemem akrabam Bonn da yaşıyor. Onlar Bonn da da dil kursuna gidebilirsin diye bir şey söylüyorlar mı?
Rica ederim hocam diğer tarafa yazdım,buraya da yazayım başka merak eden arkadaşlar görsün.Genellikle böyle bir seçeneğin oluyor.Ama nadiren bazı üniversiteler kendi bünyesinde okumanı isteyebilir.Bunu başvuracağın üniversiteye sorarak,araştırarak bulabilirsin.(Başka sorun varsa bu başlığa yazabilirsin.)
En son Alarech tarafından Pzr Nis 18, 2021 9:05 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Pzr Nis 18, 2021 9:04 pm

Alarech yazdı: Pzr Nis 18, 2021 9:03 pm Rica ederim hocam diğer tarafa yazdım,buraya da yazayım başka merak eden arkadaşlar görsün.Genellikle böyle bir seçeneğin oluyor.Ama nadiren bazı üniversiteler kendi bünyesinde okumanı isteyebilir.Bunu başvuracağın üniversiteye sorarak,araştırarak bulabilirsin.(Başka sorun varsa bu başlığa yazabilirsin.)

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Pzr Nis 18, 2021 9:05 pm

Evet gördüm çok sağ ol ya, çok teşekkürler... Sağlıcakla kalın.

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Pzr Nis 18, 2021 9:06 pm

Bekop yazdı: Pzr Nis 18, 2021 9:05 pm Evet gördüm çok sağ ol ya, çok teşekkürler... Sağlıcakla kalın.
Rica ederim hocam başka sorun varsa ya da sonradan olursa yazabilirsin.

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Pzt Haz 07, 2021 8:36 pm

Teşekkürler, merhabalar tekrardan. Benim istediğim universite Nisan-Temmuz demiş ama ben yetistiremeyecegim o zamana kadar. Sonbahar veya Kış başvurular oluyor mu acaba?