Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yardımcı olursanız sevinirim

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Arslancık

Yardımcı olursanız sevinirim

Mesaj gönderen Arslancık » Prş Nis 15, 2021 1:04 am

Arkadaşlar 11. sınıftayım, a2.2 almancam var. 1 senede sıkı çalışıp b2 olmak ve Almanya'da okumak istiyorum. Lâkin prosedürleri hiç bilmiyorum. Tüm konularda detaylı bir şekilde bilgi vermek isteyen veyahut tavsiye vermek isteyen olursa çok memnun olurum.

electronics.ege

Re: Yardımcı olursanız sevinirim

Mesaj gönderen electronics.ege » Prş Nis 15, 2021 1:52 am

Arslancık yazdı: Prş Nis 15, 2021 1:04 am Arkadaşlar 11. sınıftayım, a2.2 almancam var. 1 senede sıkı çalışıp b2 olmak ve Almanya'da okumak istiyorum. Lâkin prosedürleri hiç bilmiyorum. Tüm konularda detaylı bir şekilde bilgi vermek isteyen veyahut tavsiye vermek isteyen olursa çok memnun olurum.
Bu soruna cevap vermek isteyen biri en az bir haftasını ayırıp sayfalarca yazı hazırlamalı sana. "Tüm konularda detaylı bilgi" ??? Bir danışmanlık kurumunun yapacağı iş. Bu site danışmanlık da veriyor ücret karşılığı. Veya günlerini sen harcayacaksın her gün girip merak ettiğin konularla ilgili sayfalarca yazı okuyacaksın. Okudukça öğrenecek ve öğrendikçe paylaşacaksın. Geçmiş başlıkları okumanı tavsiye ederim. Günlerini alacak ama sonra dönüp bu başlığa girdiğinde ne kadar garip bir istekte bulunduğunun farkına varacaksın.

Arslancık

Mesaj gönderen Arslancık » Prş Nis 15, 2021 3:52 pm

electronics.ege yazdı: Prş Nis 15, 2021 1:52 am Bu soruna cevap vermek isteyen biri en az bir haftasını ayırıp sayfalarca yazı hazırlamalı sana. "Tüm konularda detaylı bilgi" ??? Bir danışmanlık kurumunun yapacağı iş. Bu site danışmanlık da veriyor ücret karşılığı. Veya günlerini sen harcayacaksın her gün girip merak ettiğin konularla ilgili sayfalarca yazı okuyacaksın. Okudukça öğrenecek ve öğrendikçe paylaşacaksın. Geçmiş başlıkları okumanı tavsiye ederim. Günlerini alacak ama sonra dönüp bu başlığa girdiğinde ne kadar garip bir istekte bulunduğunun farkına varacaksın.
Onu kastetmedim, yani genel olarak tüm konularda ne yapmalıyım şu anda. Bunu sormuştum.

ertuu04

Mesaj gönderen ertuu04 » Prş Nis 15, 2021 11:16 pm

Arslancık yazdı: Prş Nis 15, 2021 1:04 am Arkadaşlar 11. sınıftayım, a2.2 almancam var. 1 senede sıkı çalışıp b2 olmak ve Almanya'da okumak istiyorum. Lâkin prosedürleri hiç bilmiyorum. Tüm konularda detaylı bir şekilde bilgi vermek isteyen veyahut tavsiye vermek isteyen olursa çok memnun olurum.
Şuan senin için önemli olan Almancanı B2 yapıp bunu belgelemek. Başvuru süreçlerini gözünde büyütme bence daha yolun var.

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Prş Nis 15, 2021 11:22 pm

Hocam bunu burada direkt böyle sormana gerek yok.Biraz vakit ayırsan şu forumda sorularının hemen hemen hepsine cevap alabilirsin.Şu an tek yapabileceğin ilk önce kafanda maddi imkanlar vs onları tartıp ona göre bir yol çizmek(yani garantörüm var mı,ya da ailem bunu karşılayabilir mi vs).İlerletebiliyorsan Almancayı ilerletip eğitimine devam etmek.Mezun olmaya yakın forumda cevabını bulamadığın sorular varsa onları sormanda fayda var.

nacho

Mesaj gönderen nacho » Prş Nis 22, 2021 2:34 pm

kapsamlı bir soru ama kısa özet geçmek gerekirse lise diploman 4 sene ösym yerleşti belgen dil yeterlilik maddi yeterlilik yada garantör belgesi sonra okumak istediğin bölüme orda başvuruon ama bunlarla ibaret değil daha detaylı araştırmanı öneririm sadece özet