Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Şartlı Kabul Almak İstiyorum

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
dogaemiroglu

Şartlı Kabul Almak İstiyorum

Mesaj gönderen dogaemiroglu » Cmt Nis 03, 2021 4:23 pm

Herkese merhaba iyi forumlar. Aşağıda bahsedeceğim konuda bilgisi olan arkadaşlar aydınlatabilirse çok sevinirim! :)
1) Ben 18 yaşında lise son öğrencisiyim haziranda üniversite sınavına gireceğim ve yatay geçişle Almanya'da bir üniversitede okumak istiyorum. Birkaç sorum var size. Goethe'den B1 dil sertifikası alacağım (almanca). Şartlı kabul almak için birkaç üniversiteye başvuracağım. Potsdam, Essen gibi. Buralarda okumuş olanlar varsa süreç nasıl işliyor bilgilendirebilir mi?
2) Şartlı kabul için genel olarak üniversiteler ne istiyor? Dil bazlı değil de, motivasyon mektubudur, lise not transkriptindir bunları her üniversite istiyor mu?
3) B1 Goethe sertifikasına çalışırken yardımcı olabilecek kaynaklar önerir misiniz? Ya da siteler, youtube kanalları vb.
4) Üniversiteye yerleşmeden burs alma şansım var mı? Birisinden duymuştum olabiliyor demişti de.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Şartlı Kabul Almak İstiyorum

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Nis 04, 2021 2:23 pm

Istenen belgeler ve dil sartlari üniversiteye göre degisiyor. Asagidaki linkte tanitimlarda bu konuda bilgiler var:

https://www.deutschstudent.com/universite-tanitimlari/a

Goethe B1 sinaviyla da ilgili daha önce bu konuda cok fazla soru geldi. Yukarda sag tarafta arama motoru var sitenin, oraya Goethe B1 yazarsaniz bilgileri bulabilirsiniz.

Almanya ya gelenlere genelde burs verilmiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

dogaemiroglu

Mesaj gönderen dogaemiroglu » Pzr Nis 04, 2021 9:56 pm

Physiker yazdı: Pzr Nis 04, 2021 2:23 pm Istenen belgeler ve dil sartlari üniversiteye göre degisiyor. Asagidaki linkte tanitimlarda bu konuda bilgiler var:

https://www.deutschstudent.com/universite-tanitimlari/a

Goethe B1 sinaviyla da ilgili daha önce bu konuda cok fazla soru geldi. Yukarda sag tarafta arama motoru var sitenin, oraya Goethe B1 yazarsaniz bilgileri bulabilirsiniz.

Almanya ya gelenlere genelde burs verilmiyor.
Çok teşekkür ederim!!

aysunt

Mesaj gönderen aysunt » Çrş Nis 14, 2021 10:04 am

Merhaba ben Aysun.
gissen üniversitesinde bir master programına başvuru yaptım. Geçerli bir dil belgem yoktu ama kurstan aldığım a1 sertifikasını da gönderdim. Geçen gün portalda statüm değişmiş ve "Vorläufig ausgeschlossen" yazıyordu. Ben kabul almadığımı düşündüğümden mail atıp eksik belgem mi var, yapmam gereken bir sey var mı dedim. Ertesi sabah gelen maili aşapıya iliştireceğim. Ve portalda da almanca kursları hakkında bir e-posta aldınız yazısı vardı. Tekrar mail gönderip kabul aldıysam vize için belge gönderecekler mi diye sordum. Henüz yanıt gelmedi. Bu konuda tectübesi olan var mı? Bu bilgi şartlu kabul anlamına mı geliyor. Mail de aşağıda.

Okulun bana son gönderdiği mailde kesinlikle şartlı kabul vermiyoruz, dil kursumuza kayıt olabilirsiniz gübi bir seyler yazıyordu. Ben sürekli onlara vize basvurum için bana belge verecekler mi diye sordum ama dün ilk defa bu yanıtı aldım. Şartlı kabul bu mu demek? Yani dil kursu belgeleri ile vize basvurusu yapabiliyor muyuz? Kabul aldım mı şimdi? Lütfen bilen biri yazsın bana..

Yardımlarınızı bekliyorum...

Sehr geehrte Frau Taspinar,

im Portal haben wir Ihnen die Information hinterlassen, dass Sie von uns eine separate Mail zur Anmeldung zum Deutschkurs erhalten werden. Sie können sich also ab sofort für einen Deutschkurs anmelden.

Please note! Due to data restrictions we only respond to your universities email adress if you are a student at the JLU.

Wichtige Information! Aus datenschutzrechtlichen Gründen korrespondieren Sie bitte mit uns ausschließlich über Ihre universitätsinterne Emailadresse wenn Sie Studierender an der JLU sind.

deniz203

Mesaj gönderen deniz203 » Prş Eki 06, 2022 5:55 pm

aysunt yazdı: Çrş Nis 14, 2021 10:04 am Merhaba ben Aysun.
gissen üniversitesinde bir master programına başvuru yaptım. Geçerli bir dil belgem yoktu ama kurstan aldığım a1 sertifikasını da gönderdim. Geçen gün portalda statüm değişmiş ve "Vorläufig ausgeschlossen" yazıyordu. Ben kabul almadığımı düşündüğümden mail atıp eksik belgem mi var, yapmam gereken bir sey var mı dedim. Ertesi sabah gelen maili aşapıya iliştireceğim. Ve portalda da almanca kursları hakkında bir e-posta aldınız yazısı vardı. Tekrar mail gönderip kabul aldıysam vize için belge gönderecekler mi diye sordum. Henüz yanıt gelmedi. Bu konuda tectübesi olan var mı? Bu bilgi şartlu kabul anlamına mı geliyor. Mail de aşağıda.

Okulun bana son gönderdiği mailde kesinlikle şartlı kabul vermiyoruz, dil kursumuza kayıt olabilirsiniz gübi bir seyler yazıyordu. Ben sürekli onlara vize basvurum için bana belge verecekler mi diye sordum ama dün ilk defa bu yanıtı aldım. Şartlı kabul bu mu demek? Yani dil kursu belgeleri ile vize basvurusu yapabiliyor muyuz? Kabul aldım mı şimdi? Lütfen bilen biri yazsın bana..

Yardımlarınızı bekliyorum...

Sehr geehrte Frau Taspinar,

im Portal haben wir Ihnen die Information hinterlassen, dass Sie von uns eine separate Mail zur Anmeldung zum Deutschkurs erhalten werden. Sie können sich also ab sofort für einen Deutschkurs anmelden.

Please note! Due to data restrictions we only respond to your universities email adress if you are a student at the JLU.

Wichtige Information! Aus datenschutzrechtlichen Gründen korrespondieren Sie bitte mit uns ausschließlich über Ihre universitätsinterne Emailadresse wenn Sie Studierender an der JLU sind.
Merhaba üzerinden oldukça zaman geçmiş. Giessen universitesinin dil kursuna gittiniz mi? Ve şartlı kabul muymuş bu yoksa dil kursu bitince tekrar başvuruda mu bulunduzu?