Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Yüksek Lisans

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Bekop

Almanya'da Yüksek Lisans

Mesaj gönderen Bekop » Sal Mar 30, 2021 10:53 am

Merhaba herkese.... Ben Almanya'da Almanca yüksek lisans yapmak istiyorum. Lisans son sınıf öğrencisiyim. Almanca sertifikam yok şu an ama alacağım en kısa zamanda .... Üniversitelerin kış dönemi bitmis, yaz dönemi de Nisan'da başlayacak ancak ben o zamana kadar mezun olamıyorum ki... Acaba temmuza kadar mı sürüyor kayıtlar? İstenilen belgeleri vs vs yi nasil halledebilirim?

SerapOez

Re: Almanya'da Yüksek Lisans

Mesaj gönderen SerapOez » Pzr Nis 04, 2021 8:55 pm

Almanya'da yasiyorum ve bir kac gun önce esinle bu konu hakkinda konustuk ve dedi ki: Yüksek lisans icin basvuru kosullari arasinda Mezun diplomasi gerekir. Ancak burada diplomalarini henüz alamayan ögrenciler baska bir üniversitede yüksel lisans yapacak ise Transkript belgesini ve mezun olduklari üniversiteden mezun olduguna dair belge alip basvurularini yapiyorlar

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Pzr Nis 18, 2021 8:43 pm

Haziranda mezun olacağım. Temmuza kadarmış başvurular... Gecikmemiş oluyorum değil mi?

SerapOez

Mesaj gönderen SerapOez » Pzt Nis 19, 2021 9:41 pm

Basvurularin ne zaman basladigi konusunda ne yazik ki bilgim yok

rasputitsa

Mesaj gönderen rasputitsa » Sal Nis 20, 2021 8:39 am

Bekop yazdı: Pzr Nis 18, 2021 8:43 pm Haziranda mezun olacağım. Temmuza kadarmış başvurular... Gecikmemiş oluyorum değil mi?
Başvuru son tarihleri genelde 15 Temmuz oluyor, diplomanız yetişir diye düşünüyorum. Ancak yetişmeyecek gibi olursa transkriptinizle de başvurabilirsiniz. Kabul alma şansınız daha düşük oluyor tabii ki.

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Pzt Haz 07, 2021 8:34 pm

Anladım, teşekkür ederim. Bir üniversiteye bakmıştım Nisan-Temmuz arasiydi. Sonbahar-Kış başvurabiliyor muyuz?