Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üniversite mi Ausbildung mu?

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
kmlzeitung

Üniversite mi Ausbildung mu?

Mesaj gönderen kmlzeitung » Pzt Oca 18, 2021 6:55 pm

Herkese merhabalar.ben 12.sınıf dil ogrencisiyim.babam almanya'da yaşadığı için onun yanına yerleşmek istiyorum.tavsiyelerinize ihtiyacım var.özellikle Ausbildung yapmak istiyorum almanya da ama maalesef dil sorunum var.B2 gerekiyor galiba Ausbildung arama vizesi için bunu tamamlamam bugünden baslarsam yıl sonunu bulur ama ben 2021 bitmeden almanyaya gitmek istiyorum.sizce yks sınavına girip bir üniden şartlı kabul alıp öyle mi gideyim yoksa B2 öğrenip Ausbildung yaparsam mi daha hızlı sonuç alırım.ha bi de Ausbildung için dil kursuna gidebilir miyim almanya da ? Eger öyle olursa çok daha iyi olur benim için.

lilas

Re: Üniversite mi Ausbildung mu?

Mesaj gönderen lilas » Pzt Oca 18, 2021 7:57 pm

bence yks sınavına mutlaka çok iyi hazırlan ve iyi bir nc puanı yapmaya bak. bu arada burada dil kursuna (veya almanyadan online bir dil kursu da çok faydalı olur) gidebilirsin. madem baban orada, kabul almana gerek yok sanırım maddi olarak uygunsanız direkt özel bir dil kursuna yazılıp babanın yanına gidebilirsin yks'den sonra. ben üniversitelerin kış dönemi için başvuru tarihlerini bilmiyorum ama yetişirsen başvuruda da bulunursun. olmadı dilini geliştirmeye devam edersin.

oradaki üniversiteler de seni nc puanına göre seçecek, bu yüzden yks sınavı için elinden geleni yap derim ben<3

kmlzeitung

Mesaj gönderen kmlzeitung » Pzt Oca 18, 2021 8:06 pm

lilas yazdı: Pzt Oca 18, 2021 7:57 pm bence yks sınavına mutlaka çok iyi hazırlan ve iyi bir nc puanı yapmaya bak. bu arada burada dil kursuna (veya almanyadan online bir dil kursu da çok faydalı olur) gidebilirsin. madem baban orada, kabul almana gerek yok sanırım maddi olarak uygunsanız direkt özel bir dil kursuna yazılıp babanın yanına gidebilirsin yks'den sonra. ben üniversitelerin kış dönemi için başvuru tarihlerini bilmiyorum ama yetişirsen başvuruda da bulunursun. olmadı dilini geliştirmeye devam edersin.

oradaki üniversiteler de seni nc puanına göre seçecek, bu yüzden yks sınavı için elinden geleni yap derim ben<3
Hocam cevap için teşekkürler ama ben neden yks sınavında iyi puan almam gerektiğini anlayamadım?
Dedigim gibi benim amacım almanya da uni değil Ausbildung yapmak.yani eğer Ausbildung ile vize alınması zorsa veya uzun sürüyorsa o zaman uni yoluyla gideyim dedim.

kmlzeitung

Mesaj gönderen kmlzeitung » Pzt Oca 18, 2021 8:07 pm

Ve özel dil kursu olayını tam anlayamadım yani uniden kabul almadan nasıl dil kursuna gidebilirimki? Böyle bir şey var mı ? Yani red vermezler mi hiç bir bahane olmadan dil kursu vizesine girsem.ayrıca benim bildiğim dil kursu vizesi alınca dönmek zorunda oluyorsun.

lilas

Mesaj gönderen lilas » Pzt Oca 18, 2021 8:13 pm

kmlzeitung yazdı: Pzt Oca 18, 2021 8:07 pm Ve özel dil kursu olayını tam anlayamadım yani uniden kabul almadan nasıl dil kursuna gidebilirimki? Böyle bir şey var mı ? Yani red vermezler mi hiç bir bahane olmadan dil kursu vizesine girsem.ayrıca benim bildiğim dil kursu vizesi alınca dönmek zorunda oluyorsun.
Normal, özel dil kursu. Buradaki Goethe gibi düşünebilirsin. Gitmen için bir kabule vs ihtiyacın yok. Şu an Corona olduğu için vizede sorun çıkıyor mu bilmiyorum onu biraz forumda kurcalamanı tavsiye ederim. Vize Anı defteri gibi başlıklarda olabilir. Sen yine şartlı kabul için de başvurular yapabilirsin. Şartlı kabullerde dil kursu yüz yüze ise vize verildi diye okumuştum sanki.

kmlzeitung

Mesaj gönderen kmlzeitung » Pzt Oca 18, 2021 8:18 pm

lilas yazdı: Pzt Oca 18, 2021 8:13 pm Normal, özel dil kursu. Buradaki Goethe gibi düşünebilirsin. Gitmen için bir kabule vs ihtiyacın yok. Şu an Corona olduğu için vizede sorun çıkıyor mu bilmiyorum onu biraz forumda kurcalamanı tavsiye ederim. Vize Anı defteri gibi başlıklarda olabilir. Sen yine şartlı kabul için de başvurular yapabilirsin. Şartlı kabullerde dil kursu yüz yüze ise vize verildi diye okumuştum sanki.
Hocam peki dil kursu vizesi aldığımızda geri dönmek zorunlu degil mi ?bildiğim kadarıyla bu vize orda uzatilamiyor

kmlzeitung

Mesaj gönderen kmlzeitung » Pzt Oca 18, 2021 8:26 pm

lilas yazdı: Pzt Oca 18, 2021 8:13 pm Normal, özel dil kursu. Buradaki Goethe gibi düşünebilirsin. Gitmen için bir kabule vs ihtiyacın yok. Şu an Corona olduğu için vizede sorun çıkıyor mu bilmiyorum onu biraz forumda kurcalamanı tavsiye ederim. Vize Anı defteri gibi başlıklarda olabilir. Sen yine şartlı kabul için de başvurular yapabilirsin. Şartlı kabullerde dil kursu yüz yüze ise vize verildi diye okumuştum sanki.
Hocam aslında benim yapmak istediğim uni sınavını boslayip almancayi yaz tatiline kadar B1 seviyesine getirip B2 için de almanya da dil kursuna gitsem.ve orda da bir Ausbildung okulu bulup kalsam diye düşünüyorum ama ne kadar oluru var bilmiyorum bu konu da hiç kaynak bulamadım durumu benim gibi olan pek yok

lilas

Mesaj gönderen lilas » Pzt Oca 18, 2021 8:30 pm

kmlzeitung yazdı: Pzt Oca 18, 2021 8:26 pm Hocam aslında benim yapmak istediğim uni sınavını boslayip almancayi yaz tatiline kadar B1 seviyesine getirip B2 için de almanya da dil kursuna gitsem.ve orda da bir Ausbildung okulu bulup kalsam diye düşünüyorum ama ne kadar oluru var bilmiyorum bu konu da hiç kaynak bulamadım durumu benim gibi olan pek yok
Ben Ausbildung'a pek vakıf değilim ama şu başlığa bir bakabilirsin bence: viewtopic.php?f=8&t=15818&p=172570&hili ... ng#p171717

Sorduğun soru hangi mesleğe sahip olmak istediğinle ilgili bence. Yani üniversite bölümlerinden birini okumak istiyorsan üniversite sınavı çok önemli elinden geleni yapmaya çalış. Ausbildung için sanırım en popüler ve iş imkanı iyi olan "hasta bakımı" (mesleği yapan varsa kusura bakmasın tam adını bilmiyorum.) tarzı bölümler.

kmlzeitung

Mesaj gönderen kmlzeitung » Pzt Oca 18, 2021 8:59 pm

lilas yazdı: Pzt Oca 18, 2021 8:30 pm Ben Ausbildung'a pek vakıf değilim ama şu başlığa bir bakabilirsin bence: viewtopic.php?f=8&t=15818&p=172570&hili ... ng#p171717

Sorduğun soru hangi mesleğe sahip olmak istediğinle ilgili bence. Yani üniversite bölümlerinden birini okumak istiyorsan üniversite sınavı çok önemli elinden geleni yapmaya çalış. Ausbildung için sanırım en popüler ve iş imkanı iyi olan "hasta bakımı" (mesleği yapan varsa kusura bakmasın tam adını bilmiyorum.) tarzı bölümler.
Ben dil bölümü ogrencisiyim yani üniversite okusam bile elimde bir meslek olmuyor.bu yüzden hayata erken atılmak için Ausbildung yapmak istiyorum.özel dil kursu vizesi alıp sonra da bu vize Ausbildung vizesine cevrilebiliyorsa çok iyi olur aslında aradığım soru bu benim

lilas

Mesaj gönderen lilas » Sal Oca 19, 2021 1:55 pm

kmlzeitung yazdı: Pzt Oca 18, 2021 8:59 pm Ben dil bölümü ogrencisiyim yani üniversite okusam bile elimde bir meslek olmuyor.bu yüzden hayata erken atılmak için Ausbildung yapmak istiyorum.özel dil kursu vizesi alıp sonra da bu vize Ausbildung vizesine cevrilebiliyorsa çok iyi olur aslında aradığım soru bu benim
Bence bu konuyla ilgili bir başlık aç, forumda bilen biri varsa yanıtlayacaktır. https://www.daad-turkiye.org/tr/hakkimizda/iletisim/ şurdan daad ile de görüşebilirsin onlar da yardımcı olabilir, normalde ofislerine gittiğinde çok yardımcı oluyorlar. Onlar da biliyordur.

Zaten dil öğrenmen 1 sene sürer, aynı anda yks'ye bile sayısal/tm hazırlanabilirsin. İstediğin bir bölüm varsa kendine şans tanı bence. Üniversite işini daha fazla araştırmanı tavsiye ederim. Benim çok fazla akrabam almanyada. Almanyada her zaman bir üniversiteli açığı var, bence 1-2 sene erken okula başlamak için acele etme. daha 17-18 yaşındasın muhtemelen. o kadar uzun bir ömür var ki 1-2 sene hiçbir şey değil. geleceğini daha sağlam kurmak için hiçbir şey değil hem de

kmlzeitung

Mesaj gönderen kmlzeitung » Sal Oca 19, 2021 5:40 pm

lilas yazdı: Sal Oca 19, 2021 1:55 pm Bence bu konuyla ilgili bir başlık aç, forumda bilen biri varsa yanıtlayacaktır. https://www.daad-turkiye.org/tr/hakkimizda/iletisim/ şurdan daad ile de görüşebilirsin onlar da yardımcı olabilir, normalde ofislerine gittiğinde çok yardımcı oluyorlar. Onlar da biliyordur.

Zaten dil öğrenmen 1 sene sürer, aynı anda yks'ye bile sayısal/tm hazırlanabilirsin. İstediğin bir bölüm varsa kendine şans tanı bence. Üniversite işini daha fazla araştırmanı tavsiye ederim. Benim çok fazla akrabam almanyada. Almanyada her zaman bir üniversiteli açığı var, bence 1-2 sene erken okula başlamak için acele etme. daha 17-18 yaşındasın muhtemelen. o kadar uzun bir ömür var ki 1-2 sene hiçbir şey değil. geleceğini daha sağlam kurmak için hiçbir şey değil hem de
Anladım hocam cevaplarınız için teşekkürler