Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Türk Alman Üniversitesn Hazırlık

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Cherrymel

Türk Alman Üniversitesn Hazırlık

Mesaj gönderen Cherrymel » Prş Oca 14, 2021 5:02 pm

Arkadaşlar bu sene yks sınavına gireceğim, benim lisansta almanya'ya başvurmam için c1 almanca gerekiyor. Bu üniversitenin hazırlık bölümü de bana onu verebiliyor. Sizce özel almanca kursları yerine buranın hazırlığına girsem nasıl olur ? Yıl sonunda c1 e kadar getirip sınavı verip Almanya'ya başvuru yaparım diye düşünüyorum. Ama korktuğum bir şey var, şimdi ben burada hazırlık okuduğumda geri burayı dondurabilecek miyim? ya da okulu tamamen bırabiliyor muyum? Yani kısaca sadece hazırlığı istiyorum sonra yakama takılmasın.

taylanozgur

Re: Türk Alman Üniversitesn Hazırlık

Mesaj gönderen taylanozgur » Prş Oca 14, 2021 7:00 pm

Selamlar,ben Türk-Almanda okuyordum ve eğer türkiyede hazırlanacaksanız dile kesinlikle bu okuldaki hazırlığı tavsiye ederim size o kadar verim alabileceğiniz bir kurs olmaz olsa bile haftalık 30 saatlik eğitimi alabilmek için servet harcarsınız ayrıca okulda ücretsiz olarak gireceğiniz Testdaf sınavları var bunları ya da başka sınavları okula göstererek hazırlığı atlayıp dondurabilirsiniz hazırlık devam ederken ne yazık ki dondurmanız imkansıza yakın.

time

Mesaj gönderen time » Prş Oca 14, 2021 10:36 pm

Şuan korona zamanı oldupu için online eğitim veriyorlar....Giden bir arkadaşım (belki online olduğu içindir) çok memnun değil.. ayrıca başvuru tarihleri adına da sıkıntı olucak gibi duruyor bu sene.. çünkü bu sene 0'dan almancaya başlayan bir taü öğrencisi 26-30 temmuzda giriyor tesdafa.. belki erken girmeler vs olabilir ama şuan bu iş böyle gözüküyor

time

Mesaj gönderen time » Prş Oca 14, 2021 10:37 pm

En mantıklısı ekonomik durumun elveriyorsa almanyadan kaliteli bir kursa kaydolman.. bu korona devam ederse online olabilir (tabi bunlar kişisel görüşülerim)

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Prş Oca 14, 2021 11:34 pm

Cherrymel yazdı: Prş Oca 14, 2021 5:02 pm Arkadaşlar bu sene yks sınavına gireceğim, benim lisansta almanya'ya başvurmam için c1 almanca gerekiyor. Bu üniversitenin hazırlık bölümü de bana onu verebiliyor. Sizce özel almanca kursları yerine buranın hazırlığına girsem nasıl olur ? Yıl sonunda c1 e kadar getirip sınavı verip Almanya'ya başvuru yaparım diye düşünüyorum. Ama korktuğum bir şey var, şimdi ben burada hazırlık okuduğumda geri burayı dondurabilecek miyim? ya da okulu tamamen bırabiliyor muyum? Yani kısaca sadece hazırlığı istiyorum sonra yakama takılmasın.
Selam hocam.Hazırlık bakımından sıkıntı olmaz bitirip dondurabilirsin.Fakat eğer Türk-Alman Üniversitesi'nde c1 seviyesine geleyim diyorsan hazırlığın bittiği zaman Temmuz başvurularına yetişemessin.Yetişmek istersen Nisan sonu gibi testdaf oluyor.O zamana kadar b2 yapıp Temmuz'a şartlı kabul için başvurabilirsin.

canvade

Mesaj gönderen canvade » Cmt Oca 16, 2021 9:21 pm

Cherrymel yazdı: Prş Oca 14, 2021 5:02 pm Arkadaşlar bu sene yks sınavına gireceğim, benim lisansta almanya'ya başvurmam için c1 almanca gerekiyor. Bu üniversitenin hazırlık bölümü de bana onu verebiliyor. Sizce özel almanca kursları yerine buranın hazırlığına girsem nasıl olur ? Yıl sonunda c1 e kadar getirip sınavı verip Almanya'ya başvuru yaparım diye düşünüyorum. Ama korktuğum bir şey var, şimdi ben burada hazırlık okuduğumda geri burayı dondurabilecek miyim? ya da okulu tamamen bırabiliyor muyum? Yani kısaca sadece hazırlığı istiyorum sonra yakama takılmasın.
merhabalar hocam, şahsi düşüncem ekonomik gücünüz varsa eğer almanyada güzel bir kursa kaydolmanız olacaktır.. tabi korona devam ettiği sürece online eğitim alma durumunuzda olacaktır...
Yapabilmeniz için kendinizden harika şeyler beklemeniz gerekir. –Michael Jordan
Antalya hava durumu | Balıkesir hava durumu | Isparta hava durumu | Afyonkarahisar hava durumu | Eskişehir hava durumu

Cherrymel

Mesaj gönderen Cherrymel » Sal Oca 19, 2021 10:52 am

time yazdı: Prş Oca 14, 2021 10:36 pm Şuan korona zamanı oldupu için online eğitim veriyorlar....Giden bir arkadaşım (belki online olduğu içindir) çok memnun değil.. ayrıca başvuru tarihleri adına da sıkıntı olucak gibi duruyor bu sene.. çünkü bu sene 0'dan almancaya başlayan bir taü öğrencisi 26-30 temmuzda giriyor tesdafa.. belki erken girmeler vs olabilir ama şuan bu iş böyle gözüküyor
Her kur 7 hafta sürüyormuş direkt bir taü öğrencisi verdi bana bu bilgiyi.0'dan başlamayacağım zaten lisede almanca gördüm ben dönem başına kadar a2 almancayı rahat bitirim. O yüzden b1 ve b2 ve c1'i de 21 haftada bitirirsem tam kışın ortasına geliyor. Zaman yönünden sorun çıkmıyor yani, çünkü zaten kurslar çok yoğun 3 gün 6 saat 2 gün 4 saat gibi bir şey. Böyle bir kursu dışarıda almaya kalksam sırf b1 i bitirmem 15.000tl olur bu yoğunlukta bir kursu. Çünkü ben goethe enstitüsünün kurslarına baktım aman allahım b1 i 6 ya bölmüşler. Paragözlükten başka bir şey değil. Her biri 2 ay sürüyor yani sadece b1 i bitirmek 12 ay sürüyor onlarda.

Cherrymel

Mesaj gönderen Cherrymel » Sal Oca 19, 2021 10:53 am

canvade yazdı: Cmt Oca 16, 2021 9:21 pm merhabalar hocam, şahsi düşüncem ekonomik gücünüz varsa eğer almanyada güzel bir kursa kaydolmanız olacaktır.. tabi korona devam ettiği sürece online eğitim alma durumunuzda olacaktır...
Onu yapmak akıl karı gelmiyor bana, çünkü taü'de de hocalar alman oluyor. Tabii Almanya'da dil öğrenmek büyük avantaj ama euro kuru ve yaşam masrafları birleşince artıdan ziyade eksi gibi geliyor bana.

Cherrymel

Mesaj gönderen Cherrymel » Sal Oca 19, 2021 10:55 am

taylanozgur yazdı: Prş Oca 14, 2021 7:00 pm Selamlar,ben Türk-Almanda okuyordum ve eğer türkiyede hazırlanacaksanız dile kesinlikle bu okuldaki hazırlığı tavsiye ederim size o kadar verim alabileceğiniz bir kurs olmaz olsa bile haftalık 30 saatlik eğitimi alabilmek için servet harcarsınız ayrıca okulda ücretsiz olarak gireceğiniz Testdaf sınavları var bunları ya da başka sınavları okula göstererek hazırlığı atlayıp dondurabilirsiniz hazırlık devam ederken ne yazık ki dondurmanız imkansıza yakın.
Almanya'da üniversiteye gideceğim için sanırım dondurmak yerine direkt kaydımı sildirmem gerekiyormuş. Bunun da dondurmaktan daha kolay olduğunu duydum doğru mudur? Benim taü ile ilişkim kışın ortasına doğru bitecek çünkü.

Cherrymel

Mesaj gönderen Cherrymel » Sal Oca 19, 2021 10:57 am

time yazdı: Prş Oca 14, 2021 10:37 pm En mantıklısı ekonomik durumun elveriyorsa almanyadan kaliteli bir kursa kaydolman.. bu korona devam ederse online olabilir (tabi bunlar kişisel görüşülerim)
Hayır babamın ekonomik durumu el vermiyor buna, verse bile babamın altında sürekli mahcup olarak kalmak istemem zaten.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Sal Oca 19, 2021 12:03 pm

Cherrymel yazdı: Sal Oca 19, 2021 10:57 am Hayır babamın ekonomik durumu el vermiyor buna, verse bile babamın altında sürekli mahcup olarak kalmak istemem zaten.
E o zaman almanyaya gelmek yerine türk alman üniversitesinde okusana? Zaten o üniversite almanyaya gönderiyor.

Zota

Mesaj gönderen Zota » Sal Oca 19, 2021 10:35 pm

Taü öğrencisiyim ve bence Taünün sunduğu imkanları hiçbiyerde bulamazsın,kalite olarak bence çok iyi,hiç almanca bilmeyerek gelip sene sonu c1 almanca olan arkadaşlarım var,ama eğer c1 olmak istiyorsan genel olarak herkesten fazla çalışman gerekiyor özellikle son dönemlerde çünkü öğrenciler Testdaf 4/3/3/3 için çalışıyor ,yani hazırlık öğrencilerinin rahatlığından çıkman lazım gidersen,yinede c1 eğitimide var okulda haziran testdafına kadar ,buarada türk alman testdafları normal testdaflara kıyasla 2 haftada okunur bu yüzden bı sıkıntı olmadığı taktirde bu sene olduğu gibi coronadan okul başvurusu yapabilirsin.Ben 2019 24 haziranda girmiştim sınava (genelde bu tarihlerde değişim çok olmuyor diye biliyorum ) 8 temmuzda açıklanmıştı.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Sal Oca 19, 2021 10:52 pm

Zota yazdı: Sal Oca 19, 2021 10:35 pm Taü öğrencisiyim ve bence Taünün sunduğu imkanları hiçbiyerde bulamazsın,kalite olarak bence çok iyi,hiç almanca bilmeyerek gelip sene sonu c1 almanca olan arkadaşlarım var,ama eğer c1 olmak istiyorsan genel olarak herkesten fazla çalışman gerekiyor özellikle son dönemlerde çünkü öğrenciler Testdaf 4/3/3/3 için çalışıyor ,yani hazırlık öğrencilerinin rahatlığından çıkman lazım gidersen,yinede c1 eğitimide var okulda haziran testdafına kadar ,buarada türk alman testdafları normal testdaflara kıyasla 2 haftada okunur bu yüzden bı sıkıntı olmadığı taktirde bu sene olduğu gibi coronadan okul başvurusu yapabilirsin.Ben 2019 24 haziranda girmiştim sınava (genelde bu tarihlerde değişim çok olmuyor diye biliyorum ) 8 temmuzda açıklanmıştı.
Evet TAU duyuyorum hep. Gerek dil egitimi olsun, gerek almanya imkanlari olsun cok iyi bir okul. Maddi durumu olmayan veya önce türkiyede okuyayim ailemlenden uzak kalamam, kendi iislerimi halledemem, almanyaya alisamam diyen birinede kesinlikle öneririm. Bir ara araştırmıştım. TAU'dan mezun olan başarılı bir öğrenciyi üniversite burada güzel bir konuma getiriyor. Zaten sen almanyada ben bir alman okulunda okudum dersen insanların bakış açısı otomatik olarak sanki almanyada okumuş gibi oluyor. Bende öyle bir yazdımki sanarsın orda okudum :lol: