Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil eğitimi

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
elif1997

Dil eğitimi

Mesaj gönderen elif1997 » Pzt Eyl 21, 2020 7:34 pm

Merhabalar benim bir sorum var
Umarım bilgisi olan Vardır
Ben Almanya’ya öncelikle turist vizesi ile gidip 3 ay içerisinde gittiğim herhangi bir şehirde dil eğitimine kendimi kayıt yaptırıp vizemi uzatma ihtimalim ne kadar yüksek yoksa illa ki Türkiye de iken mi bir dil kurumundan vize başvurusu almam gerekiyor biliyorsunuz ki dil eğitimini bir çok kurum Online yapmış ve gelmeden eğitim veriyorlar bir şekilde turist olarak gidip daha sonrasında vize uzatma ihtimalim var mı bunu yapan oldu mu sormak İstedim ☺️

2eqendy

Re: Dil eğitimi

Mesaj gönderen 2eqendy » Pzt Eyl 21, 2020 9:37 pm

elif1997 yazdı: Pzt Eyl 21, 2020 7:34 pm Merhabalar benim bir sorum var
Umarım bilgisi olan Vardır
Ben Almanya’ya öncelikle turist vizesi ile gidip 3 ay içerisinde gittiğim herhangi bir şehirde dil eğitimine kendimi kayıt yaptırıp vizemi uzatma ihtimalim ne kadar yüksek yoksa illa ki Türkiye de iken mi bir dil kurumundan vize başvurusu almam gerekiyor biliyorsunuz ki dil eğitimini bir çok kurum Online yapmış ve gelmeden eğitim veriyorlar bir şekilde turist olarak gidip daha sonrasında vize uzatma ihtimalim var mı bunu yapan oldu mu sormak İstedim ☺️
Şu an turist vizesi de verilmiyor, eğer yeşil pasaportunuz varsa da ciddi bir ailevi sebep yok ise yine giriş yapamıyorsunuz. Ola ki girdiniz diyelim bildiğim kadarıyla dil eğitimi için yine türkiyeden vizeye başvurmanız gerekiyor

elif1997

Mesaj gönderen elif1997 » Pzt Eyl 21, 2020 10:04 pm

Türkiye den vizeye başvurduğumuz da kabul aldığım bir dil okulu var ise alabilirim demi atıyorum mesela Türkiye de illa ki bir dil biliyorum seviye belgesine ihtiyaç var mı ?

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Pzt Eyl 21, 2020 10:20 pm

elif1997 yazdı: Pzt Eyl 21, 2020 10:04 pm Türkiye den vizeye başvurduğumuz da kabul aldığım bir dil okulu var ise alabilirim demi atıyorum mesela Türkiye de illa ki bir dil biliyorum seviye belgesine ihtiyaç var mı ?
Yani bu çok değişken bir durum. Hiç dil belgesi olmadan vize alan da vardır, dil belgesi olup alamayan da. İşimi garantiye alayım diyorsanız bence en kötü A2 ya da B1 belgeniz olsun. Zaten bu kış gidebilcez gibi gözükmüyor o arada çok rahat alınabilir A2 belgesi

elif1997

Mesaj gönderen elif1997 » Pzt Eyl 21, 2020 10:57 pm

Alman bir vatandaşın istek istemesinde de vize densıkıntı çıkar mı atıyorum Alman vatandaş benim için istek istedi dil belgesine yine ihtiyaç var mıdır çünkü burada öğrenmek değilde orada eğitime başlamak istiyorum

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Pzt Eyl 21, 2020 11:02 pm

elif1997 yazdı: Pzt Eyl 21, 2020 10:57 pm Alman bir vatandaşın istek istemesinde de vize densıkıntı çıkar mı atıyorum Alman vatandaş benim için istek istedi dil belgesine yine ihtiyaç var mıdır çünkü burada öğrenmek değilde orada eğitime başlamak istiyorum
Çıkabilir. Dediğim gibi garantiye almak için burada öğrenmeye başlayın hem de dili tanımış olursunuz

elif1997

Mesaj gönderen elif1997 » Pzt Eyl 21, 2020 11:08 pm

Zaten ben a2.1 de kurumu bıraktım yoksa almıştım eğitim ama sınava girip gerçek bir Belgem yok yine de teşekkürler Bilgi için