Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da sıradan bir işte çalışabilmek için gerekenler nedir?

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
uucar

Almanya'da sıradan bir işte çalışabilmek için gerekenler nedir?

Mesaj gönderen uucar » Çrş Eyl 09, 2020 4:51 pm

Merhaba,

Konuya girecek olursam, iyi bir puanla Elektronik haberleşme mühendisliği kazanıp 8 yılın sonunda mezun oldum ve bir şekilde üniversite yılları benden çok şey götürdü. Zeka gerektiren bir işte çalışmaktayım 1 yıldır ancak algılayamıyorum artık.. Yakında işten çıkarma yasağı bitince işime son verileceği söylendi.

Şu anlık, Almanya'da bir yerde yüksek lisans yapmak en mantıklısı geldi bana,yüksek lisans bahane tabi, yeni bir hayata başlamak istiyorum sadece. Türkiye'de devlet sınavına da hazırlandım ancak 2 aylık çalışmayla girdiğim için çok yüksek bir puan beklemiyorum.
Almanya'da bir şekilde restorantlarda ya da el becerisi gerektiren bir yerde çalışabilir miyim sizce? Hayatımı düzgünce idame ettirebileceğim bir işim olsun istiyordum. Düşüncelerinizi bekliyorum. Böyle bir şansım var mı bilmek istiyordum.

Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Re: Almanya'da sıradan bir işte çalışabilmek için gerekenler nedir?

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Eyl 09, 2020 6:13 pm

uucar yazdı: Çrş Eyl 09, 2020 4:51 pm Merhaba,

Konuya girecek olursam, iyi bir puanla Elektronik haberleşme mühendisliği kazanıp 8 yılın sonunda mezun oldum ve bir şekilde üniversite yılları benden çok şey götürdü. Zeka gerektiren bir işte çalışmaktayım 1 yıldır ancak algılayamıyorum artık.. Yakında işten çıkarma yasağı bitince işime son verileceği söylendi.

Şu anlık, Almanya'da bir yerde yüksek lisans yapmak en mantıklısı geldi bana,yüksek lisans bahane tabi, yeni bir hayata başlamak istiyorum sadece. Türkiye'de devlet sınavına da hazırlandım ancak 2 aylık çalışmayla girdiğim için çok yüksek bir puan beklemiyorum.
Almanya'da bir şekilde restorantlarda ya da el becerisi gerektiren bir yerde çalışabilir miyim sizce? Hayatımı düzgünce idame ettirebileceğim bir işim olsun istiyordum. Düşüncelerinizi bekliyorum. Böyle bir şansım var mı bilmek istiyordum.

Teşekkürler.
Vize nasıl halledersin bilmiyorum ama gelirsen eğer ausbildung yaparsın yaşlılara felan bakarsın. Alanına göre değişiyor. Krankenschwester de olabiliyorsun galiba ausbildung ile. Bir araştır derim. Masus türkçe yazmadım araştır diye :)

https://www.ausbildung.de/
https://www.ausbildung.de/berufe/krankenpfleger/
https://www.aubi-plus.de/berufe/thema/pflegeberufe-37/

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Eyl 09, 2020 6:17 pm

Bizim dil kursunda 2 meksikalı vardı B1 bitirip ausbildung yapıp almanyada çalışacaklardı. Şuan naptılar bilmiyorum. Gelirsen sende B1 yaparsın bie kursta sonra 3 yıl ausbildung yaparsın (yaparkende para kazanıyorsun diye biliyorum yani onu dert tünme) Sonra ortalama bir maaşla ile rahat rahat yaşarsın 🙂 Tabi vize olayını halletmen lazım önce.

uucar

Mesaj gönderen uucar » Çrş Eyl 09, 2020 7:42 pm

Selam,
Çok teşekkürler. Hemen bakıyorum.
İyi günler dilerim.