Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada kurs önerisi

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
duha

Almanyada kurs önerisi

Mesaj gönderen duha » Cum Ağu 21, 2020 8:52 pm

Merhaba Almanyada dil kursu arıyorum. İyi ekonomik bildiginiz yer var mi?

bawbaw

Re: Almanyada kurs önerisi

Mesaj gönderen bawbaw » Cum Ağu 21, 2020 10:25 pm

Euro 8.65 :/

Durcheinander

Mesaj gönderen Durcheinander » Cum Ağu 21, 2020 11:24 pm

Aynı soruyu ben de merak etmekle beraber Almanya'da kiraların en düşük olduğu şehirler nereler?

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cum Ağu 21, 2020 11:37 pm

Ben bonn lingua gidiyorum. Eğitimi kaliteli öneririm. Ama kur başı 700€ ödersin yada 600€ müydü 800€ müydü unuttum bak sitesinden. Bonndada kursa gidersen zentrumda kiralama ev. Zentruma 30-60dk uzaklikta yerlerden kirala ucuz olur.

duha

Mesaj gönderen duha » Cmt Ağu 22, 2020 12:10 am

Ne kadar oluyor kiralar?

Durcheinander

Mesaj gönderen Durcheinander » Cmt Ağu 22, 2020 9:24 am

dabadee yazdı: Cum Ağu 21, 2020 11:37 pm Ben bonn lingua gidiyorum. Eğitimi kaliteli öneririm. Ama kur başı 700€ ödersin yada 600€ müydü 800€ müydü unuttum bak sitesinden. Bonndada kursa gidersen zentrumda kiralama ev. Zentruma 30-60dk uzaklikta yerlerden kirala ucuz olur.
Kur başı ne demek oluyor kaç hafta tam olarak?

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cmt Ağu 22, 2020 12:16 pm

Durcheinander yazdı: Cmt Ağu 22, 2020 9:24 am Kur başı ne demek oluyor kaç hafta tam olarak?
A1, A2, B1, B2, C1, C2 her Niveau için ödüyorsun 700€

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cmt Ağu 22, 2020 1:30 pm

Durcheinander yazdı: Cmt Ağu 22, 2020 9:24 am Kur başı ne demek oluyor kaç hafta tam olarak?
Her kur 8 hafta sürüyor

Durcheinander

Mesaj gönderen Durcheinander » Cmt Ağu 22, 2020 3:21 pm

dabadee yazdı: Cmt Ağu 22, 2020 1:30 pm Her kur 8 hafta sürüyor
A1 den mi başladın hocam Almanya'da yoksa belli bir seviyeyi Türkiye'de halletmiş miydin?

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cmt Ağu 22, 2020 3:39 pm

Durcheinander yazdı: Cmt Ağu 22, 2020 3:21 pm A1 den mi başladın hocam Almanya'da yoksa belli bir seviyeyi Türkiye'de halletmiş miydin?
Daha öncr hiç kursa gitmemiştim. Annemden öğrendiğim kadarıyla geldim. Önce b1 koydular sonra grammerimi beğenmeyip a2 ye attılar. Benim maddi sıkıntım yok ama maddi sıkıntın varsa kendi imkanlarınla a1-a2 yapmanı tavsiye ederim. Vize sıkıntın felan yoksa 0 almanca ile gel roteskreuz felan var oralara gidersin bir müddet. Benim burada tanıdığım bir türk oradan B2 ye kadar yapmıştı (öğrenci değil). Ama sana şunu söyleyebilirim burada verilen a2 eğitimi türkiyede verilen b1 eğitiminden daha ileridir. Bu arada goethe, telc a2 girsem eminim iyi puanla geçerim. Ama hala a2 gidiyorum ve baya şeyler öğreniyorum. Hatta hiç kelime çalışmadan günde min 10 kelime kendiliğinden öğreniyorum.

Durcheinander

Mesaj gönderen Durcheinander » Cmt Ağu 22, 2020 4:15 pm

dabadee yazdı: Cmt Ağu 22, 2020 3:39 pm Daha öncr hiç kursa gitmemiştim. Annemden öğrendiğim kadarıyla geldim. Önce b1 koydular sonra grammerimi beğenmeyip a2 ye attılar. Benim maddi sıkıntım yok ama maddi sıkıntın varsa kendi imkanlarınla a1-a2 yapmanı tavsiye ederim. Vize sıkıntın felan yoksa 0 almanca ile gel roteskreuz felan var oralara gidersin bir müddet. Benim burada tanıdığım bir türk oradan B2 ye kadar yapmıştı (öğrenci değil). Ama sana şunu söyleyebilirim burada verilen a2 eğitimi türkiyede verilen b1 eğitiminden daha ileridir. Bu arada goethe, telc a2 girsem eminim iyi puanla geçerim. Ama hala a2 gidiyorum ve baya şeyler öğreniyorum. Hatta hiç kelime çalışmadan günde min 10 kelime kendiliğinden öğreniyorum.
Hangi bölüm okuyacaksın hocam ve Üniyi de Bonn da mi okuyacaksın?

duha

Mesaj gönderen duha » Cmt Ağu 22, 2020 4:58 pm

dabadee yazdı: Cmt Ağu 22, 2020 3:39 pm Daha öncr hiç kursa gitmemiştim. Annemden öğrendiğim kadarıyla geldim. Önce b1 koydular sonra grammerimi beğenmeyip a2 ye attılar. Benim maddi sıkıntım yok ama maddi sıkıntın varsa kendi imkanlarınla a1-a2 yapmanı tavsiye ederim. Vize sıkıntın felan yoksa 0 almanca ile gel roteskreuz felan var oralara gidersin bir müddet. Benim burada tanıdığım bir türk oradan B2 ye kadar yapmıştı (öğrenci değil). Ama sana şunu söyleyebilirim burada verilen a2 eğitimi türkiyede verilen b1 eğitiminden daha ileridir. Bu arada goethe, telc a2 girsem eminim iyi puanla geçerim. Ama hala a2 gidiyorum ve baya şeyler öğreniyorum. Hatta hiç kelime çalışmadan günde min 10 kelime kendiliğinden öğreniyorum.
Rastgele mi buldun yoksa tanıdık filan mı vardi? Aylık kiranız kursunuz filan ne kadar harcıyorsunuz söyleyebilir misiniz?

catay1

Mesaj gönderen catay1 » Cmt Ağu 22, 2020 6:25 pm

roteskreuz var demişsiniz o tam olarak nedir açıklar mısınız birde 0 almanca ile tanıdık vs olmadan kendi ayaklarımızın üstünde nasıl durabiliriz ki almanyada dilini hiç bilmeden nasıl işlerimizi halledeceğiz biraz mantıksız değil mi sizcede çünkü bende şuan bu durumdayım maddi her hangi bir sıkıntı yok almanyadada gidebilirim her hangi bir kursa ama 0 gitmek biraz korkutuyor

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cmt Ağu 22, 2020 7:55 pm

catay1 yazdı: Cmt Ağu 22, 2020 6:25 pm roteskreuz var demişsiniz o tam olarak nedir açıklar mısınız birde 0 almanca ile tanıdık vs olmadan kendi ayaklarımızın üstünde nasıl durabiliriz ki almanyada dilini hiç bilmeden nasıl işlerimizi halledeceğiz biraz mantıksız değil mi sizcede çünkü bende şuan bu durumdayım maddi her hangi bir sıkıntı yok almanyadada gidebilirim her hangi bir kursa ama 0 gitmek biraz korkutuyor
Benim bolca tanidigim var alman, türk,kürt akrabalarda var. Zaten her yil geliyordum. Ev derdimde olmadi. Ne yalan söyleyim kurs kaydima kadar, kursu bulan bile dayimin alman bir arkadasiydi. Almanyadaki neredeyse tüm islerimi o ve dayim halletti. Birde vatandasligim buraya ait olmasi her isimin hizlica hallolmasina vesile oldu. 0 almanca ama ingilizcen varsa halledersin işlerini. Hiçbirşey bilmiyorsan senin için herşeyi halledecek bir danışman bul. Sana bu durumda cesur ve girişimci olmak harici pekte bir öneride bulunamam. Almanaya nasıl hemen geliyorsun? Vatandaşlığın varsa her kapı açılıyor. Bu arada bonn gelme ben sevmedim bonnu. Dil kursuna bir şehirde giderim başka şehirdede okurum diye düşünme çünkü burda arkadaş çevresi kurmak trdeki gibi kolay değil. Herşeyi sil baştan uğraşmak isteyeceğini hiç zannetmiyorum.
Roteskreuz gitmediğim için pek bir bilgim yok. Ama ücretsiz almanca öğrenebileceğin bir yer. Daha çok mülteciler gidiyor.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cmt Ağu 22, 2020 7:57 pm

duha yazdı: Cmt Ağu 22, 2020 4:58 pm Rastgele mi buldun yoksa tanıdık filan mı vardi? Aylık kiranız kursunuz filan ne kadar harcıyorsunuz söyleyebilir misiniz?
kalacak yer sıkıntım yok. Kurs parası hariç aylık kaç harcıyorum hiç hesaplamadım. Ama vardır bi min 300€ Kursu aslında gelmeden önce googleden araştırarak buldum ama sonra beni A1 den başlatmak istediler goetge b1 demesine rağmen. Daha sonra alman tanidigim halletti beni b1 e koydular direk ama sonra grammerimi begenmeyip a2 ye attilar. Kurs 8 hafta sürüyor kur basina 700€ gidiyor.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cmt Ağu 22, 2020 8:10 pm

Durcheinander yazdı: Cmt Ağu 22, 2020 4:15 pm Hangi bölüm okuyacaksın hocam ve Üniyi de Bonn da mi okuyacaksın?
Informatik
Bonn-rhein-sieg fachschule düşünüyorum. Sonra belki amerikada master yaparım normal ünide cyber security üstüne ama bilmiyorum. Burda 4 yıl yaşayıp düzen kurup sonra 2 yıl için ordada uğraşırmıyım. Diyeceğim tek şey burada şunu öğrendim, insanın bir yere taşınıp nekadar tanıdığıda olsa, kalacak yeride olsa, kendi vatanındada olsa tüm düzenini oraya adapte etmek hiçte kolay değilmiş. Yani bu yüzden buraya geleceksen 1 yıl dil kursuna giderim şehir değişirim gibi saçma düşüncelere kapılma. Bonn hiç sevmedim ama pekte bir seçeneğim yok.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Pzt Ağu 24, 2020 11:10 pm

catay1 yazdı: Cmt Ağu 22, 2020 6:25 pm roteskreuz var demişsiniz o tam olarak nedir açıklar mısınız birde 0 almanca ile tanıdık vs olmadan kendi ayaklarımızın üstünde nasıl durabiliriz ki almanyada dilini hiç bilmeden nasıl işlerimizi halledeceğiz biraz mantıksız değil mi sizcede çünkü bende şuan bu durumdayım maddi her hangi bir sıkıntı yok almanyadada gidebilirim her hangi bir kursa ama 0 gitmek biraz korkutuyor
Yanlış yazdım galiba roteskreuz değil Volksschule idi. Mesela örnek olarak bu;
(Bedava değil ama privat kurslara nazaran daha ucuz)
https://www.vhs-bonn.de/programm/deutsc ... rache.html