Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Türkiye'de b2

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
mway

Türkiye'de b2

Mesaj gönderen mway » Prş Ağu 20, 2020 11:58 pm

Selamlar. Aslında Almanca eğitimini Almanya'da almak istiyordum. Fakat başvurmak istediğim üniversitelerin kurs başlangıçları Nisan sonuna geliyor. B2 ye kadar burada kalıp Tesdaf veya DSH kursunu Almanya'da almamı önerir misiniz ?

2eqendy

Re: Türkiye'de b2

Mesaj gönderen 2eqendy » Cum Ağu 21, 2020 12:02 am

Almanya'da almak tabi ki daha iyi ama imkan yoksa burada da neden olmasın? Ekstradan çalışmak gerek diye düşünüyorum ama ve de kendini türkçeden olabildiğince izole etmen

ciruhr

Mesaj gönderen ciruhr » Cum Ağu 21, 2020 1:01 am

mway yazdı: Prş Ağu 20, 2020 11:58 pm Selamlar. Aslında Almanca eğitimini Almanya'da almak istiyordum. Fakat başvurmak istediğim üniversitelerin kurs başlangıçları Nisan sonuna geliyor. B2 ye kadar burada kalıp Tesdaf veya DSH kursunu Almanya'da almamı önerir misiniz ?
seviye farkı biraz oluyor.Burada aldığımız b2 kurslarını saymıyorlar almanyadaki kurslar.Tabi azimle yapılmayacak birşey değil fakat gerçkten büyük çaba istiyor

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cum Ağu 21, 2020 1:27 am

ciruhr yazdı: Cum Ağu 21, 2020 1:01 am seviye farkı biraz oluyor.Burada aldığımız b2 kurslarını saymıyorlar almanyadaki kurslar.Tabi azimle yapılmayacak birşey değil fakat gerçkten büyük çaba istiyor
Türkiyede aldığın A2 almanyada A1 başı diyebilirim yani fark öyleki var. Bu yüzden buranın sistemine, kurs kitaplarına bakarak öğren. Sonra B2 yaptım dersin niye B1'e yolladınız olur.