Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

master basvurusu için dil yeterliiği

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
deviatedrain

master basvurusu için dil yeterliiği

Mesaj gönderen deviatedrain » Pzt Haz 29, 2020 9:09 pm

Herkese iyi günler arkadaslar, ben psikoloji lisansımı yeni bitirdim Kıbrıs'ta bir vakıf üniversitesinden ve Dresden TU'da klinik psikoloji üzerine master yapmak istiyorum. TestDaf sınavına dair geçerli score nedir? Eğer skorum gecerliyse bu skorun yanında b1 yeterliliğimi ve b2'ye dair katılım belgemi vize süreci esnasında beyan etmeli miyim? Ve eğer beyan etmek zorundaysam bu sadece GoetheInstitut tarafından verilmiş bir sertifika mı olmak zorunda? Benzer bir deneyim yaşayan veya aynı adımlardan geçmiş birilerinin tavsiyelerine açığım, sağlıkla ve güvende kalın:)

avianco

Re: master basvurusu için dil yeterliiği

Mesaj gönderen avianco » Cum Tem 03, 2020 2:27 pm

merhabalar,
dil yeterliliği mevzusu üniversiteler için farklı sanırım, ama benim bildiğim kadarıyla almanca bir bölüme şartsız direk kabul almak için testdaf'tan her bölümden en az 5 üstünden 4 almanız gerekiyor (4/4/4/4), herhangi bir bölümden 3 alırsanız bölüme başlamadan önce hazırlık okumanızı gerektiren bir şartlı kabul veriyorlar. ben testdaf skorumu verdiğimde benden başka bir dil belgesi istemediler, ama başvuracağınız üniversitenin internet sitesindeki bilgi daha isabetli ve size daha uygun olacaktır. testdaf skorunuzun orijinal belgesini sınava girdiğiniz goetheinstitut'tan alabiliyorsunuz.
bol şans dilerim

deviatedrain

Re: master basvurusu için dil yeterliiği

Mesaj gönderen deviatedrain » Cum Tem 03, 2020 7:05 pm

avianco yazdı: Cum Tem 03, 2020 2:27 pm merhabalar,
dil yeterliliği mevzusu üniversiteler için farklı sanırım, ama benim bildiğim kadarıyla almanca bir bölüme şartsız direk kabul almak için testdaf'tan her bölümden en az 5 üstünden 4 almanız gerekiyor (4/4/4/4), herhangi bir bölümden 3 alırsanız bölüme başlamadan önce hazırlık okumanızı gerektiren bir şartlı kabul veriyorlar. ben testdaf skorumu verdiğimde benden başka bir dil belgesi istemediler, ama başvuracağınız üniversitenin internet sitesindeki bilgi daha isabetli ve size daha uygun olacaktır. testdaf skorunuzun orijinal belgesini sınava girdiğiniz goetheinstitut'tan alabiliyorsunuz.
bol şans dilerim
çok teşekkür ederim gercekten, iyi haftalar diliyorum