Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Başvurulara Cevap sürelerinin anormalliği

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
ciruhr

Başvurulara Cevap sürelerinin anormalliği

Mesaj gönderen ciruhr » Çrş Haz 03, 2020 2:09 pm

Merhabalar,Ben Erlangen ve farklı 2 üniveristeye daha nisan ayının başında master başvurusu yaptım.Corona sebebiyle sürecin uzayabileceğini tahmin ediyordum fakat evrakları göndereli 2 ay olmasına rağmen hiçbir okul geri dönüş yapmadı.Sizlerin içinde de bu süreçte benzeri durumları yaşayanlar varmı?.İlgilenilmiyor ve umursanmıyor gibime gelmeye başladı artık .

muges

Re: Başvurulara Cevap sürelerinin anormalliği

Mesaj gönderen muges » Çrş Haz 03, 2020 2:38 pm

merhabalar. bende aynı durumdan muzdaribim 30 nisanda son başvuruları kapatan Bonn üniversitene başvuru yaptım 20 nisanda ve hala cevap bekliyorum (3.6.20) sisteme girdiğimde hala evraklarımın incelendiği yazıyor

ciruhr

Mesaj gönderen ciruhr » Çrş Haz 03, 2020 2:57 pm

ne yapmaya çalışıyorlar anlamıyorum artık yetti.Testdafları ülke dışında yapamıyorlar kabul vermiyorlar okullar online olarak winterda devam edebilir diyorlar.Ortada bu kadar emeğimiz var herkes ben birşey yapamam olağanüstü zamanlar diyor.Gerçekten yoruyorlar artık yeter.

ciruhr

Mesaj gönderen ciruhr » Çrş Haz 03, 2020 3:05 pm

sınava giremiyoruz tam olarak kanıtlayamıyoruz vize başvurusu vermiyorlar oraya gidemiyoruz.Okula yine başlayamazsak winterda tam olark iyi dilin olmasına rağmen 1 yıl kaybetmiş olacağız.Hala sadece schengen için sadece randevu veriyorlar türkiyede.Sonra hak hukuk özgürlük.ben 5 aydır testdafa girmeye çalışıyorum türkiyede bırakın daha geçmesini.Bugün sınav var ama yine biz giremiyoruz

muges

Mesaj gönderen muges » Çrş Haz 03, 2020 3:15 pm

çok haklısınız bu konuda maillerime cevapta alamıyorum okuldan ,bir de bu vizeye başvurmak süreci var daha üzerine onu beklemek .. allah sonumuzu hayıretsın

ankilic

Mesaj gönderen ankilic » Çrş Haz 03, 2020 3:44 pm

TestDaf'a niçin kayıt yaptıramadınız? Corona'dan dolayı mı, kontenjan problemimi var?
Goethe'nin sitesinde bugünden sonra 22 temmuzda da bir sınav tarihi yayınlanmış. Başvuru tarihi de 24 hazirana kadar olarak açıklanmış.

ciruhr

Mesaj gönderen ciruhr » Çrş Haz 03, 2020 4:10 pm

Testdafa 22 nisana kaydım vardı iptal ettiler Goethe de.sonra sınav ertelenince tekrar kayıt açtılar .busefer 3 hazirana kayıt oldum.yine iptal ettiler kendinize yer bulun dediler kontenjan varsa .30 hazirana kaydoldum buseferde.O da iptal olursa daha birşey diyemiyorum.Son girdiğim testdaf tan 4344almıştım ve yakındım vermeye şuan artık karmaşadan sınavı unuttum.

ankilic

Mesaj gönderen ankilic » Çrş Haz 03, 2020 4:30 pm

çok şanssızlık olmuş, umarım ilk açılan sınavda iyi bir skorla geçersiniz.
Bu dereceyi hangi kuru bitirip yaptınız?
Kursunuz Goethe'mi?

ciruhr

Mesaj gönderen ciruhr » Çrş Haz 03, 2020 4:45 pm

Kursum goetheydi evet.B2.3 e gittim en son.

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Prş Haz 04, 2020 6:04 am

Normal bir sürectenmi geciyoruz ki anormallik ariyorsunuz? Adamlar sinav yapmiyor, konsolosluk vize basvurusu almiyor, üniversite online egitim veriyor diye hak hukuk ariyorsunuz. Hakkaten cok garipsiniz. Size özel durum icin milyonlarca insanin uydugu kurallari ve yaptirimlarimi delsinler? Kis dönemi icin alman konsolosluklari egitim vizesi basvurusu almayacak büyük ihtimal, cünkü kis semesteri da online olacak. Dua edelim de 2021 yaz semesteri normale dönelim ama o bile cok zor duruyor.

ciruhr

Mesaj gönderen ciruhr » Prş Haz 04, 2020 10:34 am

duisburger yazdı: Prş Haz 04, 2020 6:04 am Normal bir sürectenmi geciyoruz ki anormallik ariyorsunuz? Adamlar sinav yapmiyor, konsolosluk vize basvurusu almiyor, üniversite online egitim veriyor diye hak hukuk ariyorsunuz. Hakkaten cok garipsiniz. Size özel durum icin milyonlarca insanin uydugu kurallari ve yaptirimlarimi delsinler? Kis dönemi icin alman konsolosluklari egitim vizesi basvurusu almayacak büyük ihtimal, cünkü kis semesteri da online olacak. Dua edelim de 2021 yaz semesteri normale dönelim ama o bile cok zor duruyor.
Aynen italya’ya kapıları açsınlar bizim hala kapılar kapalı .Alman fedaisi arkadaş bilginiz yoksa eleştirmek için sağa sola salça olmayın.Ben garibim iyi güzel de sende avelsin.Sen rahatsın diye bittik sadece yaşıyorum sanıyorsun bu durumu.Geç bunları.

ciruhr

Mesaj gönderen ciruhr » Prş Haz 04, 2020 11:22 am

forumun amacı dışında konu üste çıktığı için k.bakmayın arkadaşlar.Burada amaç bilgi alışverişi saçma yorumları dikkate almamak gerek.

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Prş Haz 04, 2020 11:34 am

Sacmalamanin lüzumu yok arkadaslar. Gereksiz polemige girmeyin. Bana kizmayin konsoloslugu acmayan, vize basvurusu almayan veya testdaf sinavini iptal eden ben degilim. Dünyanin her yerinde iptal oluyor ve bu durum sirf su iki yukarda sadece dünyanin kendi ekseni etrafinda döndügüne inanan arkadaslar icin degil on binlerce yabanci ögrenci icin gecerli. Yani kafayi Türkiye ye takmis degiller, Türkiye yi kiskanmiyorlar:) Kendi vatandaslari bile su anda üniversitede sinavlara giremiyorlar, binlerce alman ögrenci de magdur. Adamin sadece kücük bürokratik islemler yüzünden egitimi bir yil uzadi, ögrenci olarak calistigi isini kaybetti ve su anda mühendis olarak takim elbisesini cekip is basvurusunda aylik kac bin euro maas alacaginin pazarligini yapacagi yerde aksam ne yiyecek onun derdine düsen alman ögrenciler de var. Sadece siz magdur degilsiniz, bunun demokrasi veya baska birseyle alakasi yok, demagoji yapmayin bosuna.. Dedigim gibi en az 1 sene her türlü olumsuzlugu göz önüne alacaksiniz. Türkiye de bile üniversiteler seneye acilmayacak büyük ihtimal. 1 sene egitime ara verilebilir.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Haz 05, 2020 12:54 pm

Bir cok üniversite erken basvuru yapana erken cevap vermez. Basvuru süresi bitince genelde incelemeye baslarlar. Vize ve üniversiterle ilgili simdilik durumu kimse bilemez. Hersey olabilir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ciruhr

Mesaj gönderen ciruhr » Cum Haz 05, 2020 1:03 pm

Physiker yazdı: Cum Haz 05, 2020 12:54 pm Bir cok üniversite erken basvuru yapana erken cevap vermez. Basvuru süresi bitince genelde incelemeye baslarlar. Vize ve üniversiterle ilgili simdilik durumu kimse bilemez. Hersey olabilir.
Cevap için teşekkürler Hocam.Sanırım bazı okulların başvuru süreleri uzamış başvurudklarımdan yani yaz sonuna doğru inceleyebilirler başvuruları.Hayırlısı artık

ciruhr

Mesaj gönderen ciruhr » Cum Haz 26, 2020 2:52 pm

selamlar arkadaşlar tekrardan 3 ay geçti ve başvuru süresi bitenler dahil cevap veren okul olmadı.Bu durumu yaşayan varmıdır başka aranızda.

ciruhr

Mesaj gönderen ciruhr » Cum Haz 26, 2020 2:54 pm

coronadan dolayı kabul vermeme ile ilgili sayfalarında herhangi bir bilgi yok fakat böyle bir durumla karşılaşabilirmiyiz?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Haz 28, 2020 1:59 pm

Direkt kabul icin basvuru yapanlarin coguna cevap agustos sonu gibi gelecek.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ciruhr

Mesaj gönderen ciruhr » Cum Tem 03, 2020 11:31 am

Physiker yazdı: Pzr Haz 28, 2020 1:59 pm Direkt kabul icin basvuru yapanlarin coguna cevap agustos sonu gibi gelecek.
verdiğiniz cevap ve ilginiz için teşekkürler.Bana bugün auswahlgesprach e seçildiğim hakkında bilgi geldi.Benim dil belgem tdn 15 aslında auswahlesprachi geçince şartlı kabul mü verecekler diye sordum başka bir cevap verdi erlangen bana.Böyle bir durum yaşayan bildiğiniz biri varmı daha önceden.