Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Türkiye'de yerleşilen bölüm hakkında

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
ahb98

Türkiye'de yerleşilen bölüm hakkında

Mesaj gönderen ahb98 » Cmt May 23, 2020 9:09 am

İyi günler, bu sene içinde Almanya'da üniversite okumak için başvuru yapmayı düşünüyorum. 2019'da YKS ile Eczacılık bölümüne yerleştim ancak Almanya'da Informaitk eğitimi almak istiyorum. Biliyorsunuz, 2018'den itibaren Türkiye'de puan türleri birleşti, yani Türkiye'de Eczacılık kazanan birisi ile Mühendislik kazanan birisi aynı puan türü ile (Sayısal) alınıyor. Acaba bu şartlarla Informatik için başvuru yapabilir miyim? Diğer ifadeyle Alman üniversiteleri için puan türü mü önemli yerleştiğim bölüm mü?

time

Re: Türkiye'de yerleşilen bölüm hakkında

Mesaj gönderen time » Cmt May 23, 2020 11:49 am

ahb98 yazdı: Cmt May 23, 2020 9:09 am İyi günler, bu sene içinde Almanya'da üniversite okumak için başvuru yapmayı düşünüyorum. 2019'da YKS ile Eczacılık bölümüne yerleştim ancak Almanya'da Informaitk eğitimi almak istiyorum. Biliyorsunuz, 2018'den itibaren Türkiye'de puan türleri birleşti, yani Türkiye'de Eczacılık kazanan birisi ile Mühendislik kazanan birisi aynı puan türü ile (Sayısal) alınıyor. Acaba bu şartlarla Informatik için başvuru yapabilir miyim? Diğer ifadeyle Alman üniversiteleri için puan türü mü önemli yerleştiğim bölüm mü?
Bildiğim kadarıyla sıkıntı yaşıyorsunuz. Yakın alanlar arasında sıkıntı olmuyordu sanki ama

kaand

Re: Türkiye'de yerleşilen bölüm hakkında

Mesaj gönderen kaand » Sal Tem 28, 2020 8:54 pm

ahb98 yazdı: Cmt May 23, 2020 9:09 am İyi günler, bu sene içinde Almanya'da üniversite okumak için başvuru yapmayı düşünüyorum. 2019'da YKS ile Eczacılık bölümüne yerleştim ancak Almanya'da Informaitk eğitimi almak istiyorum. Biliyorsunuz, 2018'den itibaren Türkiye'de puan türleri birleşti, yani Türkiye'de Eczacılık kazanan birisi ile Mühendislik kazanan birisi aynı puan türü ile (Sayısal) alınıyor. Acaba bu şartlarla Informatik için başvuru yapabilir miyim? Diğer ifadeyle Alman üniversiteleri için puan türü mü önemli yerleştiğim bölüm mü?
Ben de buna benzer bir soru sormuştum. Sizinkine benzer bir soru sayılır.
viewtopic.php?t=14189#p163262