Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bilgi

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Sepol

Bilgi

Mesaj gönderen Sepol » Cum Mar 06, 2020 1:02 am

Ben msj attim ama görünmüyor yardim
Edermisiniz? Cok karisik geldi bana

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Bilgi

Mesaj gönderen Physiker » Cum Mar 06, 2020 1:14 am

Sorunuzu yine buraya yazabilirsiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Sepol

Mesaj gönderen Sepol » Cum Mar 06, 2020 1:48 am

Tekrar bastan almam lazim cok uzun ve caan skici bir sürec benim icin ben Almanyaya bir üniver. Bas vuru yaptim bana cvp geldi yanliz beni nasil olmussa almanyadaki ögrenci snip kabul yolladimar normalde türkiyede ben lojistlik kazandim ama birini tabsiyesiyle burdan makinamüh. Kabulu alabilecegimi söyledi ki geldi kabul ama dedigim gibi beni almanyada sanmislar neyse bu belge ve blok hesap gereken evraklarla konsolosluga gittim yanliz dil belgemde yok ben almanyada bir dil okuluma kayit yapip orda devam
Ederim diye ücreti yatirip belge aldim tabi konsolosluk okuldan kabul ediyoruz yanliz dil egitimi aldiktan sonra die bir yazi yollarmi dediler sorduk hayir zaten yanlislik olmus biz burda sandik ögrenciyi vs diyip gecistirdiler türkiyedeki bilgilerimi nasil karistirmislar halen anlamis degilim bana red verdiler ve gerekceleri motive olamadik birsürü gerekce bende tekrar eksikleri tamamladim
Dil kursuna gittim A1-A2 bitrdim ama bukez isimi garantiye alip uniasisten ve kendi bölümümden basvuru yaptim evrak hersey tam konsolosluga gittim görüsmem cok kätü basladi direk isin zor neden önce mühendislik simdi lojistlik dedi bana durumu anlattim cok istedigim
Bir bölümdü kabul aldim ama okul sizin istediginiz belgeyi vermedi bende kendi bölümümden devam etmek istiyorum dedimsonra dil sinavi olmaliymis onuda bilmiyordum gotenin sonra sinav yapti beni ama hep olumsuz konustu böyle isin zor alamazsin falan haliyle cok üzüldüm morelim bozuldu 3 martta basviru yaptim suan ne olacak bilmiyorum neyapmam gerektiginide buraya biraz gec kaldim keske daha önce katilip bilgi alsaydim sonuc umarim kätü olmaz bir gikir almak istedim yine red derlerse cok kötü olacak benim icin cok yiprandim huzursuzum aylardir böyle destek ve düsüncenize ihriyacim var simdiden Tesekkürler

Sepol

Mesaj gönderen Sepol » Cum Mar 06, 2020 12:59 pm

Cok karisik oldu sanirim umarim
Anlata bildim benim hic bir eksigim yok sadece sorun lojiszligi kazandim neden makinemühendisligine basvurdum ve ordan red linca neden tekrar lojistlige gectim sorun bu ve goethe sinavina gitmedim sadece kendi kurs belgelerimle yani A1-A2 basvuru yaptim hic bir eksik yok kadin bana direk böyle zor vize alamadsin dedi
Bu sürec nasil gecer ve en büyük hatam üniversiteye kayit olmadim olmassa ben tekrar nasil hazirlanicam 2 xilim
Gitmis oluyor 😔 umarim iyi sonuc gelir bunlardan vize vermeme gibi bir durum
Olurmu sizce böyle bir durumla karsilastinizmi. Kac gündür didik didik ettim siteyi yorumlara baktim kendimi yiyip bbitiriyorum buraya neden gec geldim...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Mar 09, 2020 12:58 am

Sepol yazdı: Cum Mar 06, 2020 1:48 am Tekrar bastan almam lazim cok uzun ve caan skici bir sürec benim icin ben Almanyaya bir üniver. Bas vuru yaptim bana cvp geldi yanliz beni nasil olmussa almanyadaki ögrenci snip kabul yolladimar normalde türkiyede ben lojistlik kazandim ama birini tabsiyesiyle burdan makinamüh. Kabulu alabilecegimi söyledi ki geldi kabul ama dedigim gibi beni almanyada sanmislar neyse bu belge ve blok hesap gereken evraklarla konsolosluga gittim yanliz dil belgemde yok ben almanyada bir dil okuluma kayit yapip orda devam
Ederim diye ücreti yatirip belge aldim tabi konsolosluk okuldan kabul ediyoruz yanliz dil egitimi aldiktan sonra die bir yazi yollarmi dediler sorduk hayir zaten yanlislik olmus biz burda sandik ögrenciyi vs diyip gecistirdiler türkiyedeki bilgilerimi nasil karistirmislar halen anlamis degilim bana red verdiler ve gerekceleri motive olamadik birsürü gerekce bende tekrar eksikleri tamamladim
Dil kursuna gittim A1-A2 bitrdim ama bukez isimi garantiye alip uniasisten ve kendi bölümümden basvuru yaptim evrak hersey tam konsolosluga gittim görüsmem cok kätü basladi direk isin zor neden önce mühendislik simdi lojistlik dedi bana durumu anlattim cok istedigim
Bir bölümdü kabul aldim ama okul sizin istediginiz belgeyi vermedi bende kendi bölümümden devam etmek istiyorum dedimsonra dil sinavi olmaliymis onuda bilmiyordum gotenin sonra sinav yapti beni ama hep olumsuz konustu böyle isin zor alamazsin falan haliyle cok üzüldüm morelim bozuldu 3 martta basviru yaptim suan ne olacak bilmiyorum neyapmam gerektiginide buraya biraz gec kaldim keske daha önce katilip bilgi alsaydim sonuc umarim kätü olmaz bir gikir almak istedim yine red derlerse cok kötü olacak benim icin cok yiprandim huzursuzum aylardir böyle destek ve düsüncenize ihriyacim var simdiden Tesekkürler

Merhaba, mesajiniz tam anlasilmiyor. Yazarken biraz daha yazim kurallarina uygun ve anlasilir bir sekilde yazarsaniz sevinirim. Size hangi kurum lojistik kazanip Almanya da makina müjhendisligi okuyabileceginizi belirtti?

Normalde lojistik kazanip, Almanya da makina mühendisligi egitimi alamazsiniz. Ne tür bir liseden mezun oldunuz? Lojistik bölümünü ne zaman kazandiniz?
www.deutschstudent.com

Sepol

Mesaj gönderen Sepol » Pzt Mar 09, 2020 11:13 am

2019 Anolu lisesinden mezun oldum Aynı sene içerisinde2019 da üniversite sınavına girdim Uluslar arası ticaret lojistik yönetimini kazandım. Ben lisans eğitimimi Almanyada almak istiyordum Ama nasıl nereden baş vuracağımı bilmiyordum
Bir arkadaşıma söyledim oda bana bir okul var baş vurduğun zaman hemen kabul ediyor dedi bilgilerimi falan aldı
Schmalkalden makine mühendiliğine internet üzerinden baş vurmus ve hemen direk kabul geldi. Bende bu kabul ve gereken belgelerle kosolosluğa baş vurdum
Ama kabulumün şartlı kabul olması lazımmış
Konsolosluktan aradılar
Benden okulumun hangi seviyede dil öğrenip Sonrada gelip okulumuza kayıt yapabilirsin diye bir belge yollasınlar die evrakları beklettiler.
Bizde üniv. aradık bize belge göndermelerini istedik göndermediler bende konsolosluğa mail attım o belgeyi hazırlamak icin tekrar başvuru yapmamız gerekiyor uzun sürecek dediler gönderemeyeceklerini söylediler 2 hafta sonra red geldi tabi dille ilgilide kursa gitmedim işte eksik evraklarla beraber red aldım.
Bende hemen özel bir dil kursuna yazıldım A2 seviyesinde belge aldım ve eksiklerimi tamamlamış oldum bu sürede.

Uni asisten üniversiteye baş vurdum şartlı kabülüm geldi Fachhochschule Dortmud kabul aldığım üniversitenin kampüsünde özel bir dil kursuna yazildım prasını ödedim dekont ve kayıt belgesinide yolladılar herşey hazırdı 3 martta randevum vardı vize için Ankara konsolosluğunda orda görevli bayan kurs belgeme baktı A2 neden özel kurs belgesi Goethenin sınavına neden girmedin diyince bende dedim benim yaşadığım yerde yoktu ama ben bu özeti kacırmısım sınav olması gerekiyormus vize basvuru belgesindede varmıs dikkat etmemisim.
Bana 10 soruluk bir yazılı yaptı 8 tanesini yaptım
Sonra bana dediki red almışsın evet dedim
Neden daha önceki bölüm makine mühendisliği şimdi kendi bölümün bu sekilde vize alman çok zor dedi
Cok tersledi tabi benim modum düstü evrak klarımda eksik olan sadece goethenin sınavını yapmamış olmam ve neden bölüm degiştirdigim bu sorun olurmu sizce...umarım acıklayıcı olmuştur şimdi teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Mar 09, 2020 2:42 pm

Durumu simdi daha net anladim. Maalesef yanlis yönlendirme sonucu rahat alabileceginiz vizeyi oldukca zora sokmussunuz. Tekrar kesin olarak red veya vize alirsiniz diyemem ama sadece tecrübelerime göre vize sansinizi artirmak icin gerekli yolu göstermeye calisayim. Öncelikle FH Dortmund veya FH Schmalkalden ön kabul vermiyor, oralardan aldiginiz belgeler de büyük ihtimal kabul belgeleri degildir. Ilk olarak baska bir alanda (örnegin isletme) ön kabulü alin. Lojistik bölümünü sevmediginizi ve baska bir bölümde egitim görmek istediginizi ve ilk basvuruda yanlis yönlendirildiginizi anlatin. Bölüme kesin olarak karar verdim imaji cizmeniz lazim. Bunun icin de 3 tane yapmaniz gereken yol var: 1- Türkiye de almanca ögrenmeye devam edip, B1 i bitirip Telc, ÖSD veya Goethe gibi kurumlardan B1 sertifikasi alin. Digerleri kabul edilmez. 2- Bunun disinda yine TestAS sinavina girin. Testas ile ilgili bilgiler asagidaki linkte yer aliyor:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... as-sinavi/

3- Neden örnegin BWL (isletme) okumak istediginizi cok iyi bir motivasyon mektubuyla aciklayin.

Belki baska yollar da var ama sansinizi en cok yükselten yol bu olur. Bunun bile %100 garantisi yok artik. Ilk iki basvuruyu yapmamis olsaydiniz bu kadar isleme gerek kalmazdi.
www.deutschstudent.com

Sepol

Mesaj gönderen Sepol » Pzt Mar 09, 2020 5:26 pm

Cok tesekürler evet malesef cok hata yaptım ama Fh. Dortmund şartlı kabul verdi herşey tam sadece belirttigim gibi neden bölüm degiştirdim die onu sorun etti bayan ve goetenin belgesini sordu ama bana evrak eksikligi icin birsey demedi suan beklemedeyim vize nasıl sonuclanacak umarım iyi sonuclanır ve üniversite kabul verdikten sonra burda neden sorun yapıyorlar anlamış degilim.

Sepol

Mesaj gönderen Sepol » Pzt Mar 09, 2020 6:21 pm

Fh dotmunt bize şarlı kabul verdi işletme bolümünden
3martta vize baş vurusunda bulundum Motivasyonda belirtik zaten lojistik bölümunü kazandım ama işletme bölümunü okuyucam diye . 1Red 2.vize baş vurusunu etkilermi.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 10, 2020 11:02 am

Etkiler evet. Bu arada FH Dortmund dan sartli kabul aldiginiza eminmisiniz? Cünkü FH Dortmund da sartli kabul yok. Yanlis belgeyle de basvuru yapmis olabilirsiniz.
www.deutschstudent.com

Sepol

Mesaj gönderen Sepol » Sal Mar 10, 2020 6:18 pm

Evet emiynim cünkü veren kişiyle bizzat telefonla görüştük bize şartlı kabul gerekli die

Sepol

Mesaj gönderen Sepol » Sal Mar 24, 2020 2:49 pm

Physiker yazdı: Sal Mar 10, 2020 11:02 am Etkiler evet. Bu arada FH Dortmund dan sartli kabul aldiginiza eminmisiniz? Cünkü FH Dortmund da sartli kabul yok. Yanlis belgeyle de basvuru yapmis olabilirsiniz.
Siz bana emiynmisiniz sartli kabulmü diye sormustunuz FH Dortmund daki görevli bayan bu konsolosluk icin yeterli Zulassung dedi özellikle sordum ama konsolosluk tekrar red verince gerekce olarakta sartli kabul yok demisler ozaman anladimki degilmis diye bu durumda neyapmamiz lazim ve bu coranadan dolayi uni kapali elimiz ayagimiz bagli kaldik bir cikar yol yok bilgilerinizi paylasirsaniz sevirim tesekkürler .

Sepol

Mesaj gönderen Sepol » Sal Mar 24, 2020 4:29 pm

Size nasil yolluya bilirim FH Dortmundan gelen belgeyi ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 24, 2020 4:38 pm

maille atabilirsiniz (deutschstudent.almanya@gmail.com)
www.deutschstudent.com