Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya Sınırından Geçmek

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
okan21

Almanya Sınırından Geçmek

Mesaj gönderen okan21 » Pzr Oca 19, 2020 12:32 am

Herkese merhabalar, Siz Değerli kullanıcı ve yöneticilere sormak istediğim bir sorum var. Berlinde master programı için başvuru yaptım ve vize mi aldım. Fakat önceden yaşamış olduğum kötü bir tecrübeden ötürü bu sorumu sizlere sormak istiyorum. Ben Amerika sınırından öğrenci vizem olmasına rağmen geri çevirildim ve ülkeme gönderildim.(Her girişte olması gereken okul evraklarım eksikti ve bazı evrakları imzalatmayı unutmuştum.),(Amerikaya 3. girişimdi). Fakat gerekli dökümanları talep etmiş olsaydım ülkeye alınacaktım I-515 formu gibi bir formdu yanlış hatırlamıyorsam.

Şimdi, Almanya ya Giriş yapacağım direkt master programına başlıyacağım. Sınırdan ilkkez öğrenci vizesi ile geçecem ve geçerken herhangi bir problem yaşarsam yapmam gerekenler hakkında bilgisi olan varmıdır. Talep etmem gereken bir evrak olurmu kendilerinden veya sınırdan geçerken ne olur ne olmaz diye yanıma hangi evrakları almam gereklidir. Cevaplarınız için teşekkür ederim şimdiden.

Lütfen benide anlayın 17 saat boyunca Homeland Security Officers tarafından sorgulanınca böyle kuruntular oluşuyor kafamda.

Uoezata

Re: Almanya Sınırından Geçmek

Mesaj gönderen Uoezata » Pzr Oca 19, 2020 12:46 am

Bana ara sıra sınır polislerinden telefonlar geliyor böyle biri giriş yapmak istiyor diye ve polis elinde olan kabul belgesi gerçek mi diye soruyor. Bu çok fazla olan birsey değil. Her somestre 2 defa felan. Kabul belgende telefon numarası vardır ya da hatta onların kendi listesi de vardır orda. Arayip sorabilirler.

gzmm

Mesaj gönderen gzmm » Pzt Oca 20, 2020 2:01 am

Ben de ilk kez gelirken çok gerilmiştim bu konuda. vizeyi alırken zaten tonla belge veriyoruz geçerken sadece vizeye bakmıştı polis ve neden geldiğimi sordu sadece başka bir şeye gerek kalmadı diğer geçişlerimde ise zaten oturumum da vardı soru bile sorulmadan sıkıntısız geçtim. Aynı zamanda pasaportum da yeşil bunun da etkisi var mı bilmiyorum ama sorun olcağını zannetmiyorum vize olduktan sonra.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Oca 20, 2020 6:16 pm

Almanya ya giriste öyle bir problem duymadim veya burda hic okumadim 12 yildir. Kabul belgesi yeterli olur pasaport kontrolünde, hatta o bile gerekmiyor cünkü vizenin üzerinde aciklama yaziyor zaten.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Pzt Oca 20, 2020 9:33 pm

Aynen stres yapman gereken bir durum yok. Sadece aklıma şey geldi, konsoloslukta vize görüşmesindeyken görüştüğüm hanımefendi garantör belgemi gösterip ülkeye bununla giriş yapacaksınız sorabilirler üzerinizde bulundurun demişti. Frankfurt havalimanından geçiş yaptım ben, polis sadece vizeme baktı, hangi üniversiteye gideceksiniz dedi ben de kabul belgemi gösterdim hoşgeldiniz dedi devam ettim. 1 dakika bile sürmemiştir :)

Kadının dediği de yersiz çıktı yani, sadece sana yardımcı olmak istedim. Dışardan düşünecek olursam benim soracağım 2 soru olurdu bir sınır polisi olarak, 1- ne amaçla geldin? (vize + kabul belgesi) 2- nerede kalıp nasıl geçineceksin? (garantör belgesi).

okan21

Mesaj gönderen okan21 » Cum Oca 31, 2020 1:13 am

Verdiğiniz cevaplar benim için çok kıymetli hepinize çok teşekkür ederim. Umarım hiç kimse sorun yaşamaz ve herkes en güzel şekilde hedeflerine ulaşır. Hepinizi saygılarımla tekrardan değerli yorumlarınız için sizlere teşekkür ediyorum.
İyiki böyle bir platforma sahibiz.