Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada abitur yapmak üniv okumak 24 yaşından sonra?

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
AB34

Almanyada abitur yapmak üniv okumak 24 yaşından sonra?

Mesaj gönderen AB34 » Cmt Oca 04, 2020 5:05 pm

Mümkünmüdür?

5 senedir almanyadayım 2 sene bir montajlama tesisinde çalıştım düşük maaşlara vs
okumaya karar verdim şu an akşamkursuna gidip realabschuluss yapmaya çalışıyorum daha sonra abitur ve olursada üniv hedefim var ausbildung yapasım gelmiyor çok az maaş ödedikleri ve işçi standartları almanyada çok düştüğü için başaramazsam almanyada yaşayasım gelmiyor ha almanyada işçi olmuşum ha Türkiyede farkı yok benim için
Almancam B1-B2 arasında sizce 25 yaştan sonra bu işlete girişmek mantıklımı?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Re: Almanyada abitur yapmak üniv okumak 24 yaşından sonra?

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Oca 06, 2020 12:20 pm

Selamlar
Hicbir sorun olmaz. Yasin tam da bir atilim yahut degisiklik yapmaya müsait. Benim de haftasonu calistigim bir is yerinde Alman arkadasim senin yasinda ascilik yaparken abitur yapmaya karar verdi, simdi üniversitede okuyor.
Azimli ol, yaparsin. Yalniz uzun bir süre olacak, belki 30 yasina geleceksin üniversiteyi vs bitirene kadar.

Ausbildung da bölümüne göre kötü degil aslinda. Evet ilk 3 sene maas cok az oluyor malesef ama güzel isabetli bölümlerde üniversite mezunu kadar maas alabilirsin..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari