Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize reddi için itiraz dilekçesi

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Baransel

Vize reddi için itiraz dilekçesi

Mesaj gönderen Baransel » Prş Kas 21, 2019 2:18 pm

Merhaba arkadaşlar
Vize başvurumda şimdiye kadar Türkiyede neden almanca öğrenmedigime dair motivasyon yazımda belirtmedigim için red geldi ve gerçekten güzel bi motivasyon yazım vardı yeni bir dil öğrenmenin benim için heycan vericiliğinden de bahsetmiştim.
Benim rohr bochum üniversitesinden kabul belgem de var ve bu üniversite %90 üni gibi Türkiyede b1 geçip başvurmamı istemiyor diyor ki bana kardeşim gel okula kabul ettik seni 1 sene okulumun dil kursuna git Türkiyede öğrenmene gerek yok b1 öncelikli istemiyorum senden okulumdan 1 sene içinde dil sınavlarımı geç daha sonra üniversitemde eğitime başla buna rağmen red cevabı aldım.
Biraz forumda okudum türk öğrencilerin başarısızlıgı ve goethe nin para kazanması için yapılan red cevabıymış.
Ama benim farkım okulun benden Türkiye'de dil sınavını b1 istememesi sizden ricam benim itiraz dilekçemde şimdiye kadar Türkiye'de neden almanca öğrenmediğime dair yazabileceğim mantıklı fikirler teşeklür ederim hepinize

Kullanıcı avatarı
aariftr

Re: Vize reddi için itiraz dilekçesi

Mesaj gönderen aariftr » Pzr Ara 22, 2019 12:42 am

Hocam Almanya'da şartlı değil direkt kabul edilip üniversiteye başlamak için gerekli dil belgesini Türkiye'de nerelerden alabiliyoruz ve bu dezavantaj oluşturuyor mu ?