Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İngilizce master için yardım

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
jeremiekhan

İngilizce master için yardım

Mesaj gönderen jeremiekhan » Prş Kas 07, 2019 11:25 am

Arkadaşlar merhaba.Yakın zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Tv bölümünde yüksek lisans bitirdim.Köln de anneannemin evi var ve oraya yakın bir okul bulmam koşuluyla kira vermeden yaşama şansım var.YL not ortalamam 3.00 TOEFL veya IELTS için kursa gitmeyi düşünüyorum ve Almanya da başvurular temmuz a kadarmış sanırım.Benim amacım okul yoluyla gidip (Master veya doktora hangisinin şansı daha yüksekse) orada oturum almak gerekirse o süre içerisinde evlenmek.Kısacası kapıdan legal yolla geçmek ve bir şekilde kalıcı olmak istiyorum. Nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz ? Bazı sorularım olacaktı;

Orada okula kabul aldıktan ne kadar süre sonra iş sahibi olabiliyoruz ve ortalama ne kadar maaş alıp ne tür işlerde çalışabiliyoruz ?
İşi biz mi buluyoruz yoksa devlet eliyle bir yönlendirme oluyor mu ?
Benim ortalamam 3,00 ve tahminen 6,5 7.00 gibi bir dil notuyla kabul alma şansım nedir ?
Radyo Sinema Tv bölümüne benzer ve denk diyebileceğimiz hangi bölümler var ?
Bloke hesap dediğiniz sanırım 60 bin lira hesapta para göstermek.Bu her okul başvurusu için şart mı?
Derslere devam zorunluluğu var mı eğer varsa bu çalışma saatleri nasıl ayarlanıyor ?

Rigwald

Re: İngilizce master için yardım

Mesaj gönderen Rigwald » Prş Kas 07, 2019 2:33 pm

Selam hocam. IELTS hazırlan, kendini hazır hissettiğinde puanını al git. 6.5 yeterlidir senin bölümünde sanıyorum. Başvuruları genelde şu platformdan kendi alanının olduğu üniversiteleri bularak yapabilirsin = https://www2.daad.de/deutschland/studie ... rammes/en/

Kabul kesinlikle alırsın, iyi bir dil puanı, güzel bir not ortalaması ve etkileyici bir cv+motivasyon mektubu yeterli oluyor genelde. Para mevzusu orda yaşamını nasıl finanse edeceğin üzerine, okula başvuru yaparken para istemezler, vize başvurusuna gideceğin zaman ne ile yaşacaksın, hangi para ile geçineceksin sorusuna cevaben bloke hesap ya da garantör gösterilir (Almanya'da yaşayan ve aktif olarak çalışan/geliri olan birisi sana garantör olur). Devam konusunu bilemeyeceğim ama yüksek lisans öğrencisi olarak haftada 20 saat çalışma hakkın var, saatlik ücretleri göz önünde bulundurduğunda en kötü 600-700 euro gibi bir gelirin olur Almanya'da, bu da başlangıç aşamasında yeterli olur, şehre bağlı olarak değişkenlik göstermek üzere (Münih'te yetmeyebilir mesela). Ama bir konuya dikkat çekmek isterim, eğer Almanca bilmiyorsan iş bulma şansın sıfıra yakın. Ancak tanıdık birinin, bir Türk'ün yanında olabilir. O yüzden Almanca'da öğrenmeye başla ufaktan eğer bu hedefi gerçekten koyduysan önüne.