Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da yüksek lisans

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
doruk1

Almanya'da yüksek lisans

Mesaj gönderen doruk1 » Pzt Eki 07, 2019 9:46 am

Merhaba,

Öncelikle foruma yeni dahil oldum, eminim açtığım başlıkla ilgili bir sürü başlık vardır, ama böyle bir başlıkta sorularımın yanıtı konusunda değerli desteklerinizi rica ederim.

Lisans eğitimime 2008 yılında bilgisayar mühendisliği bölümünde başladım, ancak özel problemlerimden ötürü 2011 yılında bıraktım, başka bir okula bölümler arası geçiş yaptım ve %100 ingilizce olarak elektronik-haberleşme mühendisliği bölümünü de fark dersleri alarak 2014 yılında tamamladım, akabinde elektrik ve elektronik mühendisliği türkçe tezsiz yüksek lisansa başladım, 2016 yılında tamamladım, 2016 yılından günümüze kadar satış ve satınalma alanlarında çalıştım ve hala satınalma alanında çalışmaktayım, ülkenin kaotik ortamından, işyerlerindeki sistemsizlikten ötürü sıkıldığım için ve hayatımda da bir değişiklik yapmak istememden ötürü almanya'da yüksek lisans arayışlarına başladım, bu kapsamda başvuru tarihi olarak en yakın olan hs kempten ve hs stralsund okullarına yapacağım,

öncelikle lisans ortalamam 2,58, bu ortalama ile ingilizce master yapabilmek mümkün müdür? bunun haricinde bu okulların başvuru şartlarını incelediğimde ielts ya da toefl belgesine sahip değilseniz lisans eğitiminin %100 ingilizce tamamladığınızı ispat etmek zorundasınız diyor, hiç bu şekilde bir okula başlayanınız oldu mu?

eğer bir şekilde kabul alsam neden bir kez daha yüksek lisans yapmak istediğim sorgulanır mı?

değerli destekleriniz için şimdiden teşekkürler