Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Sinema Tv Lisans- 2. Üniversite

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Lerner

Almanyada Sinema Tv Lisans- 2. Üniversite

Mesaj gönderen Lerner » Cum Eki 04, 2019 12:08 am

Merhaba herkese. Bu forumun varlığına çok sevindim. Herkese uğraşlarında kolaylıklar dilerim.
2014 senesinde sivil havacılık önlisans programından mezun oldum. 2019 eylül ayında da uluslararası ilişkiler bölümünden 2,96 ortalama ile mezun oldum. Bu süreçte farkli iş deneyimlerim oldu. Şuan da özel sektörde yönetici olarak çalışıyorum.
Eğitim hayatım süresince sinema ve film yapımı ile çok yakından ilgilendim. Türkiyede çeşitli kurumlardan eğitimler aldım, amatör olarak kısa film ve klipler çektim. Eğitim aldığım bir kurumda edindiğim çevre sayesinde sinema için çekilen bir uzun metraj filmde yönetmen yardımcısı oldum ve para dahi kazanarak az bi ucundan profesyonelliği tattım.
Almancam yok. 2021 Ocak ayı lisans başvurularına yetişmek istiyorum.Almanyaya gidip dil eğitimi alabileceğim bir bütçe oluşturdum. Bu aralar almanca bilmeden şartlı okul kabulü alınsa da vize redleri alinabildigini okudum forumda. Sizce almanyada üniversitelere başvurmadan orada 8-9 ay dil eğitimi almak mantıklı olur mu?
Bir de yaşım 27. Almanya için riskli değerlendirilebilir miyim? Bana vize verirler mi?
Ayrıca uluslararası ilişkiler mezunu olarak türkiyede üniversite sınavına girip sinema tv kazanmadan almanyadaki sinema tv bölümlerine başvurma durumu olabilir mi? Aldığım MEB onaylı sinema eğitimi sertifikam ve belirli bir portfolyö kabul edilmez mi?
:?:

furkanbayrakli

Re: Almanyada Sinema Tv Lisans- 2. Üniversite

Mesaj gönderen furkanbayrakli » Cum Eki 04, 2019 9:46 am

Selam, dediğin gibi okul istemesede konsolosluk almanca istiyor. Okuldan şartlı kabul alsan bile almanca olmadan vize alman çok zor. 27 yaşında olman da büyük dezavantaj. Birde medya bölümüyle ilgili bir bölümde üniversite okumak istiyorsan türkiyede üniversite sınavına girip bu bölümü kazanmış olman gerekiyor.

Lerner

Re: Almanyada Sinema Tv Lisans- 2. Üniversite

Mesaj gönderen Lerner » Sal Eki 15, 2019 4:14 pm

Merhaba Furkan. Almancamı türkiye'de B1 seviyeye getirsem vize için yaşıma rağmen daha avantajlı olur muyum? Yoksa yaşım gerçekten her halükarda vize almama engel mi?
Bu ikinci üniversite meselesiyle ilgili çelişkili şeyler okudum. Kimi Almanya'nın ikinci üniversite okuyanları desteklediğini, işlemleri kolaylaştırdığını söylüyor kimi de ileri yaşın vizeyi zorlaştıracağını. Tam anlayamıyorum buradaki durumu. Sonuçta kişinin ikinci bir üniversiteye gitmek istemesi belirli bir yaşın üzerinde olması demek.
Yaşımla ilgili dezavantajı ortadan kaldırabilmek için yapabileceğim neler var bunu merak ediyorum.
Ben geç kalmış hissetmiyorum. Özellikle Türkiye'de sanatla ilgilenmek ve bundan para kazanıp hayatını idame ettirmek çok zor. Ben de kendimi maddi anlamda biraz garantiye almak için başka bölümler okuyup başka işler yapma yolunu seçtim. Şimdi hazır olduğumu düşünüyorum ve okumadan filmci kimliğini edinmek ve para kazanmak çok çok zor. Okumam lazım.
Danışmanlık alsam bana tüm bu süreçlerden itibaren yardımcı olur mu ki Deutschstudent ekibi?