Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ausländerbehörde randevu- gidemedim

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
ktlms34

Ausländerbehörde randevu- gidemedim

Mesaj gönderen ktlms34 » Pzt Eyl 30, 2019 8:33 pm

Merhaba arkadaslar, bugün Essen Auslanderbehorde de randevum vardi ve hasta oldugum icin gidemedim. Doktor raporum var ( ne işe yarayacak bilmiyorum ama). Oturum iznim bugün bitiyor ve yeniden randevuya başvurdum. Şu anda yeni randevum belli olana kadar Almanya’da kalabiliyor muyum? Çalışıyorum aynı zamanda çalışma hakkım bitti mi?

ktlms34

Re: Ausländerbehörde randevu- gidemedim

Mesaj gönderen ktlms34 » Pzt Eyl 30, 2019 9:17 pm

Up

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Pzt Eyl 30, 2019 10:48 pm

ktlms34 yazdı: Pzt Eyl 30, 2019 8:33 pm Merhaba arkadaslar, bugün Essen Auslanderbehorde de randevum vardi ve hasta oldugum icin gidemedim. Doktor raporum var ( ne işe yarayacak bilmiyorum ama). Oturum iznim bugün bitiyor ve yeniden randevuya başvurdum. Şu anda yeni randevum belli olana kadar Almanya’da kalabiliyor muyum? Çalışıyorum aynı zamanda çalışma hakkım bitti mi?
öğrenci misin yoksa dil kursu vizen mi var?

ktlms34

Mesaj gönderen ktlms34 » Pzt Eyl 30, 2019 10:54 pm

Ögrenciyim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 01, 2019 12:51 am

Su anda ne oturumun var ne de calisma izni cok kötü olmus. Bir an önce gidip yüz yüze görüsüp raporuda gösterip en azindan 3 aylik bir Fixionsbescheinigung almayi dene. Aksi takdirde sorun yasayabilirsin yeni randevu alana kadar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ktlms34

Mesaj gönderen ktlms34 » Sal Eki 01, 2019 10:29 am

Asiri kötü hem de kaldim ortada böyle, bugün gidecegim ama Auslanderbehorde dekiler online termin al diyorlar ve su anda elimde legal bir seyin olmsmasi onlarin problemi degilmis, nasil cözecegim bilmiyorum, avukata mi gitsem?

emekgunes

Mesaj gönderen emekgunes » Sal Eki 01, 2019 2:40 pm

Felaket tellalligi yapmak istemem ama online randevu aldigin takdirde;

1-Mailine geri donus alman yaklasik 1 ay surecektir (Randevu icin)
2-Maile geri donus aldiktan sonra, alacagin en erken randevu muhtemelen 6 ay icinde olacaktir

bu tahminlerin tamami yakin zamanda kisa sureligine Essende yasamama (gectigimiz nisan ve agustos aylari arasi) ve o yabancilar subesinde edindigim tecrubelerime dayanir.

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Sal Eki 01, 2019 5:51 pm

Çok beklemeden bir an önce gitmen iyi olacaktır, öyle çok aşırı da stres yapma , randevu almayı beklemeden sabah erkenden kuyruğa girip işlemini halletmeyi dene. Üzerine gelmeyi deneyebilir memur '' bu yaptığın bir suçtur yasal olarak'', ''çok sorumsuzca bir davranış '' vs.. Sende durumunu anlattıktan sonra niye son güne bıraktığına dair dem vuracaktır.. Ama dediğim gibi çok vakit geçmesin üzerinden. Yabancılar dairesinin ''ohne Termin'' (randevu olmadan) açık olduğu günlere bakacaksın.
Phantasie ist wichtiger als wissen denn wissen ist begrenzt.