Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İşletme alanında lisans eğitimi

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Alvinak

İşletme alanında lisans eğitimi

Mesaj gönderen Alvinak » Pzr Eyl 15, 2019 10:41 pm

Merhaba arkadaşlar, bu sene üniversite sınavında İşletme bölümüne yerleştim. Birkaç planım var, sizlere danışmak istedim.
1. yol: Tamamen bakın ben Istanbul'dan mezun oldum diyebilmek için 3. sene Istanbul'a geçiş yapmak. (Tercihen Türk-Alman Üniversitesi). Daha sonrasında yüksek bir ihtimalle yüksek lisans.
2. yol: Lisans eğitimine Almanya'da devam etmek.

Öncelikle üniversiteyi İstanbul'da bitirmeyi düşünüyordum ancak bir arkadaşımın önerisi üzerine Almanyayı araştırmaya başladım. Bilmiyorum ne kadar doğru ama 150-200 avroya öğrenci yurdu olduğunu okumuştum. Gece hayatı, hop eğlenelim, bugün de buraya gidelim insanı değilim. Karşılaştırdığım zaman da yaşam maliyeti neredeyse aynı hesaba çıkıyor. Bir an önce eğitimi bitirip, iş sahibi olmak istiyorum. Bana bir tavsiye verir misiniz?

-Almanca düzeyim; lisede 2. yabancı dilimizdi, renkler, sayılar, günlük konuşma kalıpları vs.
-Üniversite sıralamam 86.000
-Finans alanında ilerlemek istiyorum.