Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İLK DEFA ALMANYA'YA GİDECEK BİRİNE TAVSİYELER

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
furkanbayrakli

İLK DEFA ALMANYA'YA GİDECEK BİRİNE TAVSİYELER

Mesaj gönderen furkanbayrakli » Prş Eyl 12, 2019 2:04 pm

Selamlar, Adım Furkan Bayraklı. Vizem çıkarsa yakın zamanda Almanya'ya gideceğim.
İlk defa yurt dışına çıkacağım için biraz heyecanlıyım açıkçası.
Gidince ilk gittiğim zamanlar resmi işler olarak neler yapmam gerekiyor, nelere dikkat etmem gerekir, ilk gittiğimde yanımda ne götürmeliyim, neler tavsiye edersiniz?
Şimdiden Teşekkürler..

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Re: İLK DEFA ALMANYA'YA GİDECEK BİRİNE TAVSİYELER

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Prş Eyl 12, 2019 4:04 pm

furkanbayrakli yazdı: Prş Eyl 12, 2019 2:04 pm Selamlar, Adım Furkan Bayraklı. Vizem çıkarsa yakın zamanda Almanya'ya gideceğim.
İlk defa yurt dışına çıkacağım için biraz heyecanlıyım açıkçası.
Gidince ilk gittiğim zamanlar resmi işler olarak neler yapmam gerekiyor, nelere dikkat etmem gerekir, ilk gittiğimde yanımda ne götürmeliyim, neler tavsiye edersiniz?
Şimdiden Teşekkürler..
Merhaba,

Anmeldung garanti, gider gitmez bulunduğun adresi belediyede bir nevi kaydettiriyorsun. İkametin oluyor burası. Sakın 2 haftayı geçmesin, ceza kesiyorlar.

Ne alabilirsin? Eğer çok sevdiğin yatak, yastık malzemelerin çarşaf, kılıf vs varsa onları getir. Burada tekrar satın alma. Bornozumu getirdim, burada görece daha pahalı %100 pamuk olanlar. Konforumdan ödün vermem diyorsan ya ödeyip alacaksın, ya da Tr'den görece daha ucuza bulursun.
Onun haricinde her şeyi 2. El ve ucuz bulabilirsin. Temizlik, hijyen malzemeleri taşımana gerek yok, ucuz ve çeşitli. Parfümünü getir en fazla, ona da ayrı para vermezsin tekrardan.
Eğer telefon almayı düşünüyorsan Türkiye'dekini bir sevdiğine bırak, yedek bir şeyle gel. Hat alıp, Türkiye'den çoook daha ucuza burada elektronik alabiliyorsun.

Bende bu kadar.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

furkanbayrakli

Mesaj gönderen furkanbayrakli » Prş Eyl 12, 2019 4:11 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Prş Eyl 12, 2019 4:04 pm Merhaba,

Anmeldung garanti, gider gitmez bulunduğun adresi belediyede bir nevi kaydettiriyorsun. İkametin oluyor burası. Sakın 2 haftayı geçmesin, ceza kesiyorlar.

Ne alabilirsin? Eğer çok sevdiğin yatak, yastık malzemelerin çarşaf, kılıf vs varsa onları getir. Burada tekrar satın alma. Bornozumu getirdim, burada görece daha pahalı %100 pamuk olanlar. Konforumdan ödün vermem diyorsan ya ödeyip alacaksın, ya da Tr'den görece daha ucuza bulursun.
Onun haricinde her şeyi 2. El ve ucuz bulabilirsin. Temizlik, hijyen malzemeleri taşımana gerek yok, ucuz ve çeşitli. Parfümünü getir en fazla, ona da ayrı para vermezsin tekrardan.
Eğer telefon almayı düşünüyorsan Türkiye'dekini bir sevdiğine bırak, yedek bir şeyle gel. Hat alıp, Türkiye'den çoook daha ucuza burada elektronik alabiliyorsun.

Bende bu kadar.
Teşekkürler:) Benim için çok faydalı bilgiler oldu.

Oxeon

Mesaj gönderen Oxeon » Çrş Eyl 18, 2019 9:42 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Prş Eyl 12, 2019 4:04 pm Merhaba,

Bende bu kadar.
2 haftayı geçmemesi çok saçma, zaten oraya gitmeden ev vs ayarlaman çok zor, büyük bir şehirde de açıkçası 2 haftada ev bulmak biraz hayal gibi bir şey...

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Çrş Eyl 18, 2019 9:53 pm

Oxeon yazdı: Çrş Eyl 18, 2019 9:42 pm 2 haftayı geçmemesi çok saçma, zaten oraya gitmeden ev vs ayarlaman çok zor, büyük bir şehirde de açıkçası 2 haftada ev bulmak biraz hayal gibi bir şey...
Bizde de 2haftaydi. 1,5 ay sonra kayit yaptirdim ama bir sey olmadi. Diger tasindigim evde de 2 ay sonra yapmistim

Heisenbergg

Mesaj gönderen Heisenbergg » Prş Eyl 19, 2019 10:08 am

İlk geldiğinizde yanınıza kaç para almıştınız bloke hesap dışında ? Bloke kaç günde aktif oluyor ?

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Cum Eyl 20, 2019 12:47 am

Heisenbergg yazdı: Prş Eyl 19, 2019 10:08 am İlk geldiğinizde yanınıza kaç para almıştınız bloke hesap dışında ? Bloke kaç günde aktif oluyor ?
Bugünle birlikte 13. günüm. Cebimde 100 euro vardı ama yetti mi? Tabii ki hayır! Normalde bir hafta içinde yatıyor para ama ben Anmeldung'u yaptırma konusunda erteleme yaşadım, benim hatam.
180 Euro ile hem havaalanından taksiyi ödeyip hem de 2 haftalık ulaşım ihtiyacımı gördüm, tabii ki günlük ihtiyaçlarımı da, öğle yemeğini okulda yiyordum. Bloke de yattı bu sürede.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686