Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Gay Evlilik-Vize Tipi degisimi

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
hagener20

Gay Evlilik-Vize Tipi degisimi

Mesaj gönderen hagener20 » Sal Ağu 27, 2019 8:40 am

Merhabalar ben su anda Almanya’da ogrenci vizesiyle yasiyorum ve erkek arkadasim evlenme teklif etti ve ben de kabul ettim. Duruma gelecek olursak ben buraya garantorle geldim, su anda bir sirkette calisiyorum ayni zamanda werkstudent olarak. Erkek arkadasimda ogrenci. Ailesi ile yasiyor. Evlenince tabiki de ayni eve cikacagiz. Sorum su evlendigimizde erkek arkadasimin bana sponsor olmasi gerekiyor mu? Ben zaten burda bir iste calisiyorum oncelikle. 2. Sorum Turkiyeden mi basvurmaliyim yoksaburada auslaenderbehordede vize tipimi degistirebiliyor muyum? 3. Sorum ben onun soyadini almak istiyorum ama alman pasaportunu alana kadar hala Turk vatandasiyim ve soyadim degisse dahi gay evliliklee turkiye de gecerli degil yeni pasaport cikartamam ya da turkiyeye girince sorun olur mu ?

hagener20

Re: Gay Evlilik-Vize Tipi degisimi

Mesaj gönderen hagener20 » Sal Ağu 27, 2019 9:18 am

Bu arada erkek arkadasim Alman, ve buraya gelirken ki amacim evlilik vs veya almanyaya kapak atma degildi, gercek bir evlilik yapiyorum capraz sorgu olaylari oluyormus sanirim o yuzdende sikinti yok. Okuluma da devam etmek istiyorum ayni zamanda ve bitirmek tabiki.

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Re: Gay Evlilik-Vize Tipi degisimi

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Sal Ağu 27, 2019 10:44 am

hagener20 yazdı: Sal Ağu 27, 2019 8:40 am Merhabalar ben su anda Almanya’da ogrenci vizesiyle yasiyorum ve erkek arkadasim evlenme teklif etti ve ben de kabul ettim. Duruma gelecek olursak ben buraya garantorle geldim, su anda bir sirkette calisiyorum ayni zamanda werkstudent olarak. Erkek arkadasimda ogrenci. Ailesi ile yasiyor. Evlenince tabiki de ayni eve cikacagiz. Sorum su evlendigimizde erkek arkadasimin bana sponsor olmasi gerekiyor mu? Ben zaten burda bir iste calisiyorum oncelikle. 2. Sorum Turkiyeden mi basvurmaliyim yoksaburada auslaenderbehordede vize tipimi degistirebiliyor muyum? 3. Sorum ben onun soyadini almak istiyorum ama alman pasaportunu alana kadar hala Turk vatandasiyim ve soyadim degisse dahi gay evliliklee turkiye de gecerli degil yeni pasaport cikartamam ya da turkiyeye girince sorun olur mu ?
Tebrikler! Umarım süreci sorunsuz atlatırsınız.
Öncelikle ev tutacaksınız. Orada beraber yaşayacaksınız. Partnerin sana sponsor olmasına gerek yok ama ev idaresini yürütebilecek durumda olmalısınız. Partnerin Harz IV alıyor olsa bile sorun değil.
Pasaport değiştirmeden emin değilim, ama evlendikten sonra büyükelçiliğe başvurup isim değişikliğinden dolayı yenileme talep edebilirsin. Din değişikliğinde de benzer prosedür vardı.
2. Soruya cevap, tabii ki Ausländerbehörde ile muhatap olacaksınız ikiniz de. İşlemlerinizin Türkiye ile alakası yok, hiç alakası yok hatta, çünkü tanınmayan bir evlilik dediğin gibi.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686