Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Yüksek Lisans İçin Vize Almanya'dayken Çıkartılabiliyor mu?

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
ece123

Almanya'da Yüksek Lisans İçin Vize Almanya'dayken Çıkartılabiliyor mu?

Mesaj gönderen ece123 » Çrş Ağu 21, 2019 11:35 am

Merhaba,

Yüksek lisans için Almanya'dan DAAD/TEV bursunu kazandım. Bu burs kapsamında Eylül ayında Münih'te Almanca dil kursuna da hak kazandım. Yeşil pasaportlu olduğum için 1 aylık dil kursuna vizeye başvurmadan gidebiliyorum. Ancak, sonrasında katılacağım 2 yıllık yüksek lisans eğitimi için vize çıkartmam gerekecek. Halen gitmek istediğim okuldan yanıt bekliyorum. Vizem için şimdi başvuru yapmaya kalksam benden Almanya'daki okuldan aldığım kabul mektubunu hemen göstermemi isterler mi? Yoksa kabul bekleme aşamasında olduğum için TEV/DAAD bursu kabulümü göstermem vize almamda yeterli olur mu? Dil kursuna katıldığım 1 aylık süre esnasında okuldan kabulümü alacağıma göre hareket edersem vize çıkartma işini Türkiye'ye 1 ay sonunda tekrar dönmeden Almanya'dan yapabilmem acaba mümkün oluyor mu? Şimdiden teşekkür ederim.